Про нас
увійти

Чемпіонат Гусятинського району з шахів провели у Хоросткові

категорія: Інші | дата: 24 02 2018
Чемпіонат Гусятинського району з шахів провели у Хоросткові

Чемпіонат Гусятинського району з шахів відбувся 11 лютого у приміщенні Хоростківського міського будинку культури, повідомляє управління фізичної культури і спорту ТОДА.

На старт вийшло25 любителів цієї мудрої та древньої гри. За кваліфікаційним складом зареєструвались один кандидат у майстри спорту, шестеро першорозрядників, дванадцятеро шахістів-другорозрядників, а шестеро мали кваліфікацію - третій розряд. Серед учасників було і дев’ять дівчат.

У турнірі змагались любителі шахів від 8 до 65 років. Крім місцевих шахістів, у змаганні взяли участь шанувальники шахів з Гусятина та Паївки. Турнір проводився за швейцарською системою у сім турів. Контроль часу - по 15 хвилин кожному учаснику до кінця партії. Оргкомітетом було передбачено 5 грамот, 3 медалі та 12 грошових призів.

Перед турніром присутні вшанували пам’ять Анатолія Тригуби - кандидата у майстри спорту із Копичинець, який помер восени минулого року.

Змагання тривали майже чотири години і були відзначені цікавими, напруженими та динамічними поєдинками. Фаворити турніру зустрілись у четвертому турі.

У середині партії між кандидатом у майстри з Хоросткова Михайлом Суслою та першорозрядником з Паївки Степаном Господариком розгорнувся справжній спортивний бій. Перший виграв фігуру і без проблем довів свою партію до перемоги, але у наступному, п’ятому турі, Михайло граючи з гусятинцем Василем Цільо, несподівано підставив ферзя, і долю переможця турніру визначив додатковий коефіцієнт, який на цей раз був прихильний до Степана, а суперник Михайла, відставши на пів-очка від лідерського тандему, зайняв третє місце. Четверте призове місце також у представника райцентру - 65-річного Миколи Бендаса, який отримав приз найстаршого учасника.

Як повідомив головний суддя турніру Ю. Грицевич, треба відзначити успіх учня 8 класу місцевої другої одинадцятирічки Сергія Железняка, який зайняв загальне п’яте місце, за що отримав грошовий приз. Ще один такий приз Сергій отримав у номінації гравців у віковій категорії до 14 років.

Цікава і напружена боротьба точилася за три призи серед жінок, які були представлені юними учасницями. В останньому сьомому турі учениця п’ятого класу Христина Василенька сенсаційно перемогла першорозрядника Володимира Ворончака й, набравши чотири очки, за додатковим показником випередила ученицю одинадцятого класу Ольгу Талабан. А третє місце зайняла учениця третього класу Христина Білоус.

Приз серед шахістів-третьорозрядників виборола ще одна Христина – Гайдук, яка теж навчається у третьому класі, а наймолодшою учасницею районного чемпіонату  стала учениця другого класу 8-річна Інна Подоляк.

Змагання відбулись завдяки сприянню Хоростківського міського голови Степана Гладуна, його заступника з гуманітарних питань Ольги Лівель, директора міського центру культури та дозвілля Світлани Ангел та голови районного ФСТ «Колос»- спорт для всіх» Антона Кузика.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook