Збаражани – переможці чемпіонату Європи з гирьового спорту

категорія: Інші | дата: 02 06 2017

Збаразькі гирьовики стали переможцями чемпіонату Європи у складі збірної команди України.

Відбувся чемпіонат серед чоловіків, жінок, юніорів, ветеранів 24- 30 квітня в угорському місті Печ, одночасно пройшов і чемпіонат світу серед студентів.

З п’яти представників Тернопільської області, які були в складі збірної України, троє – збаражчани.

Вихованець тренера Збаразької РК ДЮСШ Віталія Гуголя майстер спорту Роман Баланюк у ваговій категорії до 90 кг започаткував успішний виступ наших земляків на чемпіонаті, виборовши чемпіонський титул, виступав з гирями 32 кг. Ще один чемпіонський титул він додав у чемпіонаті світу серед студентів, виступаючи з гирями 24 кг.

У тій же ваговій категорії до 90 кг, але серед дорослих виступав вихованець тренера Збаразької РК ДЮСШ Петра Багрія майстер спорту Володимир Дишкант. Лише дуже щільний графік змагань не дозволив йому стати чемпіоном, але друге місце дебютанта змагань такого рівня – також хороший показник. Срібло у чемпіонаті світу серед студентів курсанту Львівської військової академії Володимиру ишканту дісталось у боротьбі із земляком Романом. Хлопцям, щоб виявити сильнішого і не віддати іншим перемогу, довелось покращити свої особисті результати.

Серед ветеранів у віковій групі 55-59 років у ваговій категорії 90 кг за українську команду виступав майстер спорту міжнародного класу заслужений тренер України Петро Багрій. Виступаючи з гирями 24 кг, у вправі довгий цикл, йому вдалось на мажорній ноті завершити виступи своїх молодших товаришів. 109 підйомів не лише принесли йому європейський чемпіонський титул, а й п’ятий рекордсмена світу серед ветеранів. Крім рекорду, цей результат виявився найкращим в даних змаганнях серед спортсменів, які піднімають гирі 24 кг незалежно від віку.

У командній естафеті збірної України наш ветеран теж показав найкращий результат серед всіх учасників естафетних збірних. П’ять учасників команди піднімали дві 24-ки по дві хвилини кожен. Україна виграла, а результат Петра Багрія – 31 раз за дві хвилини – став найкращим. На другому місці Італія, на третьому – збірна Європи. У загальному заліку Україна посіла перше місце, друге – Італія, третє – Угорщина.

А допомогли нашим землякам у фінансуванні поїздки на чемпіонат небайдужі меценати – фермер Богдан Грегоращук, директор ТОВ «Агродружство Євішовіце Україна» Степан Ванкевич, депутати ВР Тарас Юрик, Михайло Головко, підприємці Василь Габрик, Роман Марцинишин, спортсмени також висловлюють щиру вдячність за допомогу директору благодійного фонду «Агрохолдингу «Мрія» Василю Мартюку, його колезі Миколі Вальчуку, приватним підприємцям Ігорю Процику ( ресторан «Едельвейс»), Олександру Бочарову, Руслану Адамовичу, Мирославу Бутрину.

Джерело: Народне слово