Ярослав Яковлєв: "Результати будуть тоді, коли ви відповідально віднесетесь до занять"
Тернопільський бодібілдер Ярослав Яковлєв в інтерв’ю Галичині спортивній розповів про спортивне харчування, тренерський досвід та чим він завдячує своїй дружині.
— Вітаю Ярославе. Розкажіть будь-ласка нашим читачам про роль тренера в заняттях бодібілдінгом. Про те наскільки це важливо для досягнення високих спортивних результатів.
— Хочу зауважити, що роль тренера є дуже важливою не лише в заняттях бодібілдінгом а й у будь-якому виді спорту. Я завжди займався і займаюсь самостійно. В той час, коли я починав свій шлях в бодібілдінгу, висококваліфікованих спеціалістів було, скажем так, дуже мало. З однієї сторони це добре, тому що довелось думати, вчитись. З іншої сторони погано, тому що вчитись довелось на своїх помилках. З іншої сторони, я втратив багато часу на помилки. В 1996 році я займався в тренажерному залі "АЯКС", тренував там Ярослав Богданович Кривий відомий тернопільський атлет кінця 1980-х років. Деякий час я тренувався в Ярослава Богдановича і я дуже багато у нього навчився. Мій стаж 18 років. З них на помилки пішло 10 років. Це були роки неправильних тренувань. Зараз треную хлопця і він вже за 5 місяців додав в вазі 16 кг. Я свого часу, щоб додати у вазі 12кг витратив 2 роки!
— За який час можна побачити результати від занять?
— Це запитання доводиться чути доволі часто. Воно, як на мене, є досить абсурдне. Це те саме якби ви прийшли у секцію баскетболу і запитали коли ви почнете грати як Майкл Джордан. Скажу так — результати будуть тоді, коли ви будете серйозно та відповідально відноситись до занять. Як говорив мій єдиний наставник Ярослав Богданович Кривий — хочеш бути професіоналом, будь ним. Якщо ви приходите в зал щоб відбути чергу, то вам доведеться довго очікувати на результат.
— Ярославе, яка Ваша думка відносно такзваних спортивних добавок?
— Коли я починав займатись бодібілдінгом, продукти спортивного харчування лише з'являлись на вітчизняному ринку. Я тоді свято вірив, що все що мені потрібно для успіху — це саме добавки (сміється). Безумовно спортивне харчування потрібне, але... не слід забувати що найголовніше це все таки тренування. Щодо спортивного харчування, то його має підібрати для вас тренер. Це по-перше. По-друге — не надійтеся на чудо, слід розуміти що спортивне харчування це всього лише доповнення до вашого раціону. Тобто тут головне в першу чергу привести в порядок свій щоденний раціон харчування (це має робити ваш тренер) і вже потім можна скористатись спортивними добавками.
— А чи не завдадуть ці продукти шкоди здоров’ю?
— Ні, вони не зашкодять здоров’ю і навіть навпаки, покращать ваше здоров'я та самопочуття. Але наголошую, підбирати спортивне харчування вам має лише тренер. Хороший тренер, підбираючи вам спортивне харчування може реально оцінити ефективність того чи іншого продукту. Не керуючись у свому виборі рекламними обіцянками виробника .
— Ярославе, ви хочете сказати, що не варто вірити рекламі?
— Саме так. В магазинах спортивного харчування дуже багато продуктів, які взагалі не потрібні. Ні, вони, звичайно, не шкідливі, проте й користі з них ніякої. Реклама — рушій торгівлі.
— Ярославе, я знаю ви практикуєте персональні тренування, розкажіть що це передбачає, що це за послуга? І, власне, де ви тренуєте своїх клієнтів?
— Ну перш за все ця послуга є платною. Оплата залежить від рівня тренера, тобто його освіти, досягнень в спорті. Треную я в СК "Драйв", що на вул. Ярослава Стецька 20 А. Персональний тренерський супровід передбачає повний контроль клієнта тренером. Клієнту потрібно лише виконувати на тренуванні все, що пропонує тренер, а поза тренуванням постаратись дотримуватися порад тренера щодо харчування та проведення свого вільного часу. Насправді це дуже ефективно, оскільки клієнту приділяється максимум уваги. Тренер, керуючись своїми знаннями та досвідом підбирає найбільш ефективні методи саме для людини з якою працює. Річ у тім, що всі люди різні і те що підходить для одного не обов’язково підійде для іншого.
— Зрозуміло. Ярославе, на завершення розмови хотілось би дізнатися про ваші спортивні плани на осінній сезон. Чи плануєте виступати на осінніх турнірах?
— Після Кубку України WABBA 2012 я мав значні проблеми зі здоров’ям і лікарі радили завершувати спортивну кар’єру, але це все позаду. До речі, користуючись нагодою хочу не те що подякувати, а низько вклонитися своїй коханій дружині, яка була опорою мені в той важкий період. Хочу подякувати своїй сім’ї та усім хлопцям з СК "Сатурн" які допомогли фінансово і морально. Особлива подяка братам Крамар. Щодо планів, якщо буду готовий, то в жовтні виступлю на Чемпіонаті України IFBB в Києві.