У Тернополі хочуть створити вуличну спортивну академію
У тернопільському парку Національного відродження група ініціативних людей хоче створити так звану вуличну спортивну академію, де займатимуться футболом і гандболом виключно дівчата. Вартість проекту, за їхніми розрахунками, складає близько шістсот тисяч доларів, при цьому жодної бюджетної гривні не буде витрачено.
Місце для реалізації проекту вибрано не випадково.
– Свого часу підприємець Володимир Поточняк на інвестиційному конкурсі виграв право будівництва комерційного об’єкта в парку Національного відродження. Чоловік хотів збудували готель зі стоянками та відпочинковою зоною. Активісти не дозволили, щоб у міста забирали кусок парку, і кілька років проект заморожений, хоча пан Поточняк у нього вклав чимало грошей. Наша громадська організація саме шукала місце під соціально-спортивний центр «Вулична академія». Домовились, що інвестор в особі Поточняка, акумулюючи власні оборотні кошти, розпочне будівництво, а ми потім йому їх повернемо через українських та міжнародних донорів (у тому числі і по лінії УЄФА). Останні готові долучитися до реалізації проекту за умови наявності всіх погоджувальних документів та розпочатого будівництва, адже в порожнє місце ніхто вкладати грошей не буде. Загалом проект, за попередніми розрахунками, вартує близько 600 тис. доларів, при цьому жодних фінансових вливань ні міста, ні області не передбачається, – розповів ініціатор проекту, президент громадської організації «Фундація зірок світового футболу «Діти+» Ярослав Несторович.
Соціально-спортивний центр включатиме в себе ігровий майданчик розміром 42 х 22 м зі штучним покриттям та трибуною, тренажерний майданчик, допоміжні інфраструктурні приміщення (роздягальні) та спортивний хостел.
На базі центру планується створення спортивного інтернату.
– Хочемо створити спортивний інтернат, об’єднаний двома видами спорту, – футболом та гандболом. Орієнтовно у ньому займатиметься 40 дівчат. Запрошуватимемо талановитих дівчат як з районів області, так і Тернополя. При цьому акцент робитиметься на дівчатах, які проживають у кризових родинах та сім’ях, що опинилися в складних життєвих умовах. Вони у хостелі проживатимуть та харчуватимуться, будуть забезпечені екіпіруванням. Паралельно допомагатимемо їм з навчанням у Тернополі. Вже є попередні домовленості з ректорами економічного та технічного університетів, директорами коледжів, щоб діти могли навчатися і займатися спортом, – зауважив пан Ярослав.
Для багатьох може здатися дивним, чому вибрано саме дівчачий напрямок.
– Для хлопців створено багато умов для занять тим же футболом, чого не скажеш про дівчат. Окрім того, з початку заснування нашої організації ми працюємо з дівчатам. Свого часу було створено футбольну команду в Козлові, згодом – у Тернополі. Підтримували і допомагали їм, чим могли. Цю роботу вирішили і далі продовжити, але на більш професійному рівні. Зокрема, якщо рівень майстерності дозволить, заявимо тернопільську футбольну команду в першу лігу чемпіонату України, – поділився планами Ярослав Несторович.
Дану ініціативу позитивно оцінило керівництво Тернополя, більше того, вже є рішення виконавчого комітету про зведення ігрового майданчика.
– Майданчик робитиметься для дівчачого футболу і гандболу, але це не означає, що ми не зможемо використовувати його для проведення інших змагань, у тому числі і серед хлопців. До прикладу, зараз популярний у Європі змішаний футбол. Крім того, сам потенціал хостелу матимуть можливість використовувати тернопільські ДЮСШ, які там можуть розмістити спортсменів з плавання, фехтування, легкої атлетики чи гімнастики. Обговорюється варіант, що в такий хостел зможе одночасно прийняти 80-100 осіб, – відзначив начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради Микола Круть.
Як повідомив Ярослав Несторович, даний проект також зацікавив відомих українських футболістів, які теж пообіцяли його підтримати.
– У мене була конструктивна розмова з гравцем збірної України Романом Зозулею, який нині виступає в іспанському «Бетісі». Він пообіцяв через різні благодійні фундації допомогти реалізувати цей проект. А ще Зозуля залучив до нашої ідеї своїх колишніх партнерів по «Дніпру» – Євгена Коноплянку з «Шальке-04» (Німеччина) та Руслана Ротаня. Наша ідея їм сподобалась, більше того, у вільний час ті обіцяли приїхати до Тернополя та провести в нашому місті і для тернопільських дітей майстер-класи.
Утримання такого великого спортивного об’єкта потребує значних коштів. Де планує громадська організація їх вишукувати?
– Половина готелю будемо здавати приїжджим командам чи іншим особам для проживання. Маємо попередні домовленості з різними федераціями та командами про проведення у Тернополі навчально-тренувальних зборів з різних видів спорту. Окрім того, коли майданчики були б вільні від занять, їх можна було б на платній основі здавати в оренду. Думаю, до хорошої соціально-спортивної ініціативи фінансово долучилися б і міська та обласна влади, – каже голова громадської організації.
Журналісти «Номер один» поцікавились, чи не станеться такого, що за відсутності донорських грошей вже збудоване доведеться повернути інвестору.
– У тому варіанті, як підписано договір, це виключено! – зазначив Микола Круть.
– Ми склали тристоронній договір, згідно з яким весь комплекс після завершення його будівництва включно з хостелом переходить у користування громадської організації «Фундація зірок світового футболу «Діти+», іншого там не передбачено, доповнив міського чиновника Ярослав Несторович.
Свого часу довкола будівництва готелю в парку виступили активісти. Чи готові ініціатори проекту та влада пояснити людям необхідність реалізації саме соціально-спортивного центру у відпочинковій зоні?
– Щоб не було різного роду непорозумінь, домовилися з інвестором, що роботи почнемо зі спорудження стадіону, далі – тренажерного майданчика і лише наприкінці зводитиметься хостел. А з людьми будемо зустрічатися і говорити. У публічній площині розповімо містянам, що це соціально-спортивний об’єкт. Тим більше, що дороги там вже є, практично жодного дерева не доведеться зрізати, а існуючий асфальтовий майданчик десятиліттями не використовується. Однозначно, перший ківш екскаватора увійде, коли громада позитивно оцінить проект! – заявив Ярослав Несторович.
– За практикою попередніх років, як тільки на будь-якому спортивному об’єкті, який ми плануємо будувати, починаються підготовчі роботи, тут же з’являються 10-15 активістів, які говорять, що тут буде будинок, підбурюючи громаду, акцентуючи на тому, мовляв, знову забрали в людей частину парку і споруджують приватний об’єкт. Тому розуміємо, що може бути не так спротив, як деякий резонанс, але ми морально до нього готові. Тернополяни, якщо побачать, що це дійсно будується спортивний об’єкт, думаю, не будуть проти, що у місті з’явиться новий інфраструктурний об’єкт, де діти могли б зайнятися чимось корисним.
Джерело: Номер один