Про нас
увійти

В Тернополі рекордна кількість велосипедистів змагалась за звання чемпіона України

категорія: Інші | дата: 17 09 2016
В Тернополі рекордна кількість велосипедистів змагалась за звання чемпіона України

На чотири дні Тернопіль став велосипедною столицею України. Такої великої кількості професійних велосипедистів, які змагаються за перемогу наше місто не зустрічало ще ніколи. Адже з 08 по 11 вересня вулицями та дорогами Тернопіль пройшли велосипедні перегони відкритого осіннього чемпіонату України в командній, груповій гонці та гонці критеріум та ХХІІ Всеукраїнські велосипедні перегони пам’яті тернополянина майстра спорту Володимира Філіпенка.

Рекордна кількість учасників у 230 чол. із 32 команд з усієї України змагались за титул переможця. Вперше змагання можна сміливо називати міжнародними адже прийняли участь в них команди із Молдови та Білорусії. Цього року до традиційних дистанцій велоперегонів додалась командна гонка. Три дні змагання проводились за межами міста на Чернівецькому шосе. А завершальними етапом та родзинкою свята стала гонка критеріум в самому центрі міста – біля готелю Тернопіль.

До нас в гості завітали майбутні олімпійці спортсмени категорії юнаки та дівчата 2000-2001 року народження та 2002р.н. і молодше. В загальному за 4 дні перегонів старші юнаки подолали 170 км, дівчата 120 км. Напрочуд цікаво було спостерігати за спортсменами, які вийшли на старт гонки критеріум і повністю заблокували проїжджу частину дороги біля готелю Тернопіль, адже на лінії старту в категорії юнаки стояло більше 100 велосипедистів.

Для забезпечення суддівства змагань було залучено 10 суддів національної категорії та один міжнародної. Пощастило спортсменам з погодними умовами тож визначити кращого вдалось без ексцесів падінь та травм.

Серед старших дівчат лідерство в багатоденній гонці ще з першого дня захопила Ольга Кулинич із Білої Церкви. За три дні перегонів вона змогла втриматись на лідируючій позиції та навіть збільшити свою перевагу у підсумку. На другу сходинці п’єдесталу піднялась Тетяна Ященко, представниця команди Олімпійського коледжу ім. І.Піддубного. А бронзову нагороду отримала Шевченко Софія з Білої Церкви.

В юнаків боротьба була напруженішою, до останнього етапу 10 учасників йшли з відставанням до 30 сек, що й не давало їм бути впевненим у своїй першості. В підсумку в гонці критеріум від’їхавши у відрив Шерешков Данило набрав достатньо боніфікаційних секунд щоб стати переможцем. Другим по сумі багатоденної гонки став переможець критеріума Ярослав Паращак. На третю сходинку п’єдесталу піднявся Руслан Кошевий. Вся трійка велосипедистів представляє  команду Олімпійського коледжу ім. І.Піддубного.

Окрім уже професійних спортсменів велосипедистів на маршрут гонки критеріум вийшли діти 6-10 років, які на майданчику біля готелю Тернопіль змагались на своїх двоколісних «роверах» у дитячих змаганнях «Круті віражі». Малеча - переможці у вікових групах офіційно прийняли свій перший професійний старт - по команді суддів Чемпіонату України вони перед найстаршою групою юнаків стартували і подолали 100 м дистанції велосипедної гонки.

На завершення велосипедного свята відбулось урочисте нагородження. В підсумку за чотири дня перегонів було вручено 16 комплектів медалей. Переможці у багатоденній гонці отримали дубові вінки та відпустили в небо білих голубів. Усі призери отримали окрім грамот та медалей призи від спонсорів свята. Цього року ними виступили вихованці та друзі тренера майстра спорту, людини якій присвячені велоперегони, Володимира Філіпенка – Андрій Грабовецький, Михайло Добровольський, Богдан Музичка (Канада), Антон Табас(Велика Британія), Володимир Шулепа (Дубно), Сергій Богацький (Хмельницький),Віталій Мартинюк(Київ), ПП Ігор Федик, а також тернополяни Вадим Перець, Віктор Дроз, Леонід Євсєєв, Михайло Гросуляк, Леся Волянюк.

Спонсором також виступила компанія Медіспорт – спортсмени змогли ознайомитись з продукцією компанії, а також спробувати на собі дію електростимуляторів м’язів Сомрех.

Переможцям і призерами змагань стали:

Індивідуальна гонка на час:

Дівчата 2002 р.н. і мол.

1м – Шевченко  Софія (Київська обл.)

2 м – Зайчук Валерія (Київська-Дніпропетровська обл.)

3 м – Фарщук Сніжана (Київська обл.)

Юнаки 2002 р.н. і мол.

1м – Джугурт Георгій (Молдова)

2 м – Хотульов Денис (Чернігівська обл.)

3 м – Глушко Назарій (Львівська обл.)

Групова гонка:

Дівчата 2002 р.н. і мол.

1м – Ветриченко Єлізавета (Дрогобич)

2 м – Калинюк  Юлія (Хмельницька обл.)

3 м – Свінціцька Ксенія (Житомирська обл.)

Дівчата 2000-2001 р.н.

1м – Кулинич Ольга (Біла Церква)

2 м – Лазурко Ірина (Хмельницька обл.)

3 м – Фарщук Сніжана (Біла Церква)

Юнаки 2002 р.н. і мол.

1м – Данильчук Богдан (Харківська обл.)

2 м – Коробов Єгор (Харківська обл.)

3 м – Нізельський Андрій (Вінницька обл. )

Юнаки 2000-2001 р.н

1м – Гнідашев Ярослав(Київ)

2 м – Полюлюк Богдан (Рівненська обл.)

3 м – Денисенко Владислав (Харківська обл.)

Командна гонка:

Дівчата 2000-2001 р.н.

1м – Ол.коледж ім.І.Піддубного(Северинова І., Калюга В., Ященко Т., Зайчук В.)

2 м – Київська область(Кулинич О., Линник Я., Шевченко С., Фарщук С.)

3 м – Хмельницька ДЮСШ УО-1(Беляк Д., Гусельникова Е., Лазурко В., Лазурко І.)

Юнаки 2000-2001 р.н.

1м – Миколаївске ВУФК (Щипак О., Соколовський М., Білий М., Ридош О.)

2 м – Ол.коледж ім.І.Піддубного-1 (Шерешков Д., Кошовий Р., Гнідашев Я.)

3 м – Чернігівська область (Денисенко В., Потебня М., Пономар А., Хотульов Д.)

Критеріум:

Дівчата 2002 р.н. і мол.

1м – Ветриченко Єлізавета (Дрогобич)

2 м – Маліченко Поліна (Миколаївска обл.)

3 м – Калинюк Юлія (Хмельницька обл.)

Дівчата 2000-2001 р.н.

1м – Кулинич Ольга (Біла Церква)

2 м – Шевченко С (Київська обл.)

3 м – Вицина Христина(Миколаївска обл.)

Юнаки 2002 р.н. і мол.

1м – Данильчук Богдан (Харківська обл.)

2 м – Джугурт Георгій (Молдова)

3 м – Хотульов Денис (Чернігівська обл.)

Юнаки 2000-2001 р.н.

1м – Паращак Ярослав (Львівська-Київ)

2 м – Лисюк Андрій (Хмельницька обл.)

3 м – Кошовий Руслан (Київ)

Організаторами змагань виступили Міністерство молоді і спорту України, Федерація велосипедного спорту України, управління фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА, управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту Тернопільської міської ради, Тернопільський міський центр фізичного здоров’я населення, обласне відділення НОК України, обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, обласний осередок ФВС України.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook