Про нас
увійти

Чи будуть у Тернополі сучасні тенісні корти?

категорія: Інші | дата: 29 07 2016
Чи будуть у Тернополі сучасні тенісні корти?

Одразу три об’єкти тенісної інфраструктури облаштують у Тернополі. Два — у парку "Топільче". Ще один — у парку Національного відродження. Планується, що два безкоштовних корти запрацюють вже до 28 серпня. Інші об’єкти вводитимуть в експлуатацію поступово.

Тернопільська міська рада оголосила два конкурси на пошук інвестора для облаштування тенісних кортів (0,4 га) та парку сімейного відпочинку (0,33 га). Стосовно третього об’єкта, то конкурсна комісія вже визначила переможця. Ним стало ПП "Дружбанафтопродукт". Кажуть, підприємство готове вкласти в об’єкт близько 8 млн. грн., але коли він запрацює — не відомо.

У цілому, це вже не перша спроба міського керівництва розвивати сферу тенісу в Тернополі. Однак до цього часу всі намагання увінчались невдачею. Кілька років тому мерія вже проводила аналогічний конкурс щодо облаштування кортів у парку "Топільче". Навіть визначили переможця, але, як з’ясувалося, сторонам не вдалося дійти згоди.

— Щодо першого проекту, то два роки тому вже було визначено переможця, — розповідає начальник управління стратегічного розвитку міста Юрій Дейнека. — Вартість проекту — близько 600 тис. грн. Але підприємець довго торгувався. В результаті так і не уклав інвестиційної угоди. Річ у тім, що до нас звернулися тенісисти з вимогою зробити один із кортів безкоштовним, на що попередній переможець не погоджувався.

І справді, це питання набуло в Тернополі розголосу. Склалося так, що попередній переможець має підтримку федерації тенісу, але ряд любителів тенісу, які там займаються, виступають проти нього. Громадськість навіть зареєструвала електронну петицію з проханням зобов’язати підприємця залишити один корт безкоштовним.

— У парку "Топільче" інвестор планує побудувати платні тенісні корти на місці існуючих громадських. Запропоновані інвестором соціальні години є незручними для мешканців міста, оскільки припадають на робочий час та обідню пору. Тому просимо залишити в безкоштовному користуванні один тенісний корт, йдеться у зверненні.

Міська рада висловила підприємцю озвучені громадою вимоги, але він не пішов на них.

— Раніше конкурс проводився на земельну ділянку площею 0,32 га. Зараз — на 0,4 га. Територію трохи розширили. Справа втому, що на ділянці знаходиться багато дерев, — каже Юрій Дейнека. — Попередній переможець хотів їх зрізати для реалізації проекту, але міська рада заборонила. Підприємець стверджував, що проект не можливо реалізувати іншим чином, тому що ділянки між насадженнями дуже маленькі і вписати туди будь-які об’єкти складно. Зараз площу дерев врахували у загальний розмір ділянки. Виходить, вона фактично більша, але площа для розміщення споруд менша, ніж та, що поруч. Інша ділянка навпаки — менша, але на ній немає насаджень.

Ще один майданчик — для зведення парку сімейного відпочинку — теж має свою історію. У свій час перемогу в конкурсі отримав один із відомих тернопільських підприємців. Але впродовж кількох років так і не реалізував проекту. Тоді міська рада ініціювала розірвання договору. Підприємець з таким станом речей не погодився і справа дійшла до суду. Міська рада виграла справу, фактично рішення про його перемогу було скасовано. Основна причина — підприємець не виконав своїх зобов’язань.

— Сподіваємось, що переможець зробить не тільки спортивні, а й відпочинкові та розважальні об’єкти для дітей. Тут площа 0,33 га, але ділянка значно компактніша, — каже Юрій Дейнека.

Для реконструкції об’єктів потрібно облаштувати під’їзні шляхи. У міській раді планують обрати одночасно двох переможців, аби вони спільно змогли зробити  дорогу й одночасно її використовувати для будівництва об’єктів. Крім того, проектом передбачено зведення допоміжних споруд та громадських вбиралень. Аби вони не були знищені під час ремонтних робіт, планується, що підприємці працюватимуть синхронно. До слова, міський голова поставив умову, що кожен із переможців до Дня міста має облаштувати по одному безкоштовному корту.

Якщо у парку "Топільче" планують облаштувати відкриті корти, то в парку Національного відродження — криті.

— Тривалий час велися суперечки, адже для зведення критого корту потрібно  облаштувати капітальну основу. У конкурсній комісії з відбору інвестора дискутували, чи можна зводити у парках такий об’єкт. Ми подали звернення в містобудівну раду. Спеціалісти вивчили проект і надали висновок, в якому йдеться, що можна. Але там аналогічна ситуація, як з попередніми об’єктами. До ділянки немає під’їзних шляхів. А треба буде везти цемент, цеглу тощо. У протоколі зазначено, що коли ПП "Дружбанафтопродукт" зруйнує доріжки, то буде відновлювати їх за свої кошти.

Також підприємство хотіло отримати у власність частину земельної ділянки, але місто на це не погоджувалось. У жодному з попередніх проектів земельна ділянка не переходить у приватну власність. В інвестиційній угоді чітко зазначено, що ділянка залишається у комунальній власності. Зважаючи, що вартість спортивної споруди становитиме близько 8 млн. грн. і проект не є швидкоокупним, місто збільшило термін оренди з 10 до 20 років.

Як каже Юрій Дейнека, не рідкість, що підприємці спершу змагаються за ділянку, а потім відмовляються від неї або ж просто не виконують своїх зобов’язань. Приблизно так сьогодні виглядає ситуація з будівництвом мегаспортивно-відпочинкового комплексу — Аквадрому. Торік "Номер один" розповідала, що у парку "Топільче", позаду ТЦ "Орнава", на ділянці площею 2 га розпочинається будівництво центру фізичної культури. Інвестор із тернопільським корінням обіцяв вкласти у цей проект чималу суму та спорудити на місці чагарників і кущів повноцінні спортивні площадки з басейном, встановити вуличні тренажери, облаштувати майданчики та тенісні корти. Інвестора для реалізації шукали кілька років. До нього двоє бізнесменів уже виявляли бажання інвестувати у спортивну інфраструктуру міста, однак на вирішальних стадіях домовленості зривалися. Одним не під силу було взяти на себе такі великі витрати, іншим завадила криза. І ось нарешті минулого року виконавчий комітет міської ради затвердив переможця конкурсу на кращий інвестиційний проект у парку "Топільче". Уже через місяць з дня підписання угоди інвестор обіцяв установити вуличні тренажери, на зразок тих, що на острівку "Чайка", облаштувати паркінг для велосипедів. Але все це виявилось "пшиком".

— У фірми-переможця змінилися власники, — розповідає Юрій Дейнека. — За рік підприємець нічого не зробив. Ми написали йому повідомлення і попередили, якщо до 1 серпня інвестор не розпочне роботи, міська рада буде ініціювати розірвання договору. Це передбачено законом. У випадку, коли підприємець протягом одного-двох років (у залежності від складності об’єкта) не починає реалізації проекту, договір може бути розірвано в односторонньому порядку.

У мерії зазначають, що не хотілося б втрачати такого хорошого проекту. Він міг значно покращити розважальну інфраструктуру міста. Та зараз все у руках інвестора…

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook