Про нас
увійти | реєстрація

Олена Кривицька: "Путівку на Олімпіаду ми вирвали важкою працею"

категорія: Інші | дата: 25 07 2016 | переглядів: 474
Олена Кривицька:

Однією з трьох тернопільських спортсменів, які будуть виступати на Олімпійських іграх-2016 у Бразилії, буде досвідчена 29-річна фехтувальниця Олена Кривицька. До найголовніших спортивних стартів чотириріччя, які відбудуться з 5 по 21 серпня, — півмісяця. З яким настроєм підходить до змагань, ексклюзивно для Номер один розповіла досвідчена тернопільська шпажистка.

— Наскільки складним був відбір на Олімпійські ігри-2016 у порівнянні з минулим 2012 роком?

— Відбір був дуже складним, оскільки в Олімпіаді беруть участь лише 8 команд з усього світу. І якщо минулого разу те, що ми потрапили на ОІ в Лондон, можна сказати, було щасливим збігом обставин, то цього разу ми вирвали путівку важкою працею та наполегливістю, вигравши на вирішальному турнірі важливі для нас зустрічі.

— Хто у відборі був головним конкурентом України в боротьбі за здобуття олімпійської ліцензії?

— Головними конкурентами були одразу декілька команд. Це Італія, Франція, Швеція, Угорщина та ще декілька. Кожен виступ дуже важливий, оскільки, виграючи той турнір, команда набирає багато очок і може претендувати на місце на ОІ.

— На твою думку, чи може українська команда у шпазі потрапити в медальний залік Олімпіади і що для цього треба зробити, щоб це сталося?

— Щодо потрапляння у медальний залік скажу лише одне: кожна команда з 8 учасниць може здобути медаль. Успішний виступ залежить від багатьох факторів. Зі своєї сторони скажу, що докладу всіх сил задля вдалого виступу української команди.

— Наскільки дружньою є Ваша фехтувальна команда, скільки років разом?

— Нас у команді четверо дівчат, але мета і мрія у всіх одна — перемога. В командних зустрічах — ми одне ціле. До того ж дуже добре знаємо одна одну, адже разом уже понад 5 років.

— Окрім командних змагань, ти виступатимеш і в індивідуальних…

— Дійсно, братиму участь в особистих змаганнях, де суперничати за "золото" будуть  37 фехтувальниць, які боротимуться за право виступів у головному фіналі за олімпійською системою прямого вибування ("програв – вилетів" — авт.). В індивідуальному українському рейтингу я перша, у світовому — 38.

— Нагадай, у які дні в тебе і команди заплановано виступи у Бразилії?

— Індивідуальні змагання проходитимуть 6 серпня, а командні — 11.

— Чи існує якась особлива підготовка, зважаючи на різні кліматичні умови, часові пояси тощо?

— Взагалі підготовка йде за щільним графіком — збір за збором. Завершальний тренувальний підготовчий етап проходитиме у США, там зможемо адаптуватися до американського клімату та часового поясу .

— Олено, тебе зараз більше називають киянкою, хоча зростала як фехтувальниця в Тернополі…

— У Києві я вже близько 7-8 років. Уже давно виступаю за це місто по сумісництву з Тернополем. У цьому немає нічого дивного, що мене називають киянкою, оскільки більшість років моїх тренувань на даний момент я провела саме тут. Хоча фундамент, звісно, був закладений у Тернополі подружжям тренерів Віктора Івановича та Наталії Миколаївни Духотів, за що я їм дуже вдячна.

— Твоїми першими тренерами було сімейство Духотів. А загалом, хто найбільше вклав у тебе, щоб ти стала відомою спортсменкою?

— На рахунок того, хто що в мене вклав, — це дуже ємкісне питання. Однозначно, це не одна людина: це мої перші тренери, як я вже сказала, це мій теперішній тренер Дмитро Ігорович Рейзлін, який розгледів у мені потенціал і, не дивлячись на те, що я вже була досить дорослою (20-21 рік), щоб починати все спочатку, забрав мене до столиці і працював зі мною та й зараз працює, не дивлячись на різні ситуації, підтримує і вірить у мене. Звісно, це моя сім’я, яка постійно мене підтримує і вболіває не лише за мене, а й за всю нашу фехтувальну дружину.

— Олено, всі тернополяни триматимуть за тебе кулаки. Бажаємо тобі успішного виступу в Ріо-де-Жанейро.

— Дякую. Сподіваюсь, що не підведу…

ДОВІДКА

Олена Кривицька народилась у російському Ростові, проте як фехтувальниця сформувалася в Тернополі, тривалий час захищаючи на всеукраїнських змаганнях честь саме цього регіону. Перший серйозний міжнародний успіх прийшов до Олени у 2007 році, коли вона у складі збірної України стала переможницею Всесвітньої універсіади 2007 року в командних змаганнях із фехтування[. В майбутньому ще двічі здобувала "золото" на головних студентських змаганнях світу, стаючи разом з партнерками по збірній найкращими у 2009 та 2011 роках, а до останньої медалі найвищого ґатунку в командній першості Кривицька додала ще й "срібло" в індивідуальному заліку.

Протягом 2009-2011 років Олена Кривицька поступово увійшла до еліти українського жіночого фехтування на шпагах, заявивши про себе завдяки успішним виступам як на внутрішніх, так і на міжнародних змаганнях. Це дозволило їй зайняти повноправне місце у складі збірної команди України з фехтування. У березні 2012 року, завдяки успішному виступу на етапі Кубка світу у французькому місті Сен-Мер, українська шпажистка здобула право взяти участь у літніх Олімпійських іграх 2012 року, що відбулися в Лондоні. Там Кривицька не змогла подолати бар’єр 1/16 фіналу, поступившись румунці Анці Мирою — 10:15.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook