Про нас
увійти

Петро Багрій: "Характер максималіста Микола Герас вдало доповнює працездатністю"

категорія: Інші | дата: 23 06 2012
Петро Багрій:

Вихованець майстра спорту міжнародного класу Петра Багрія, нині ще навіть не 21-літній збаражчанин Микола Герас вже має в своєму активі перемогу на чемпіонаті світу з гирьового спорту серед юніорів, чимало звитяг на всеукраїнських стартах у різних вікових групах.

Разом зі своїм підопічним Петро Федорович щойно повернувся з німецького Гамбурга, де атлети з чотирнадцяти країн сперечалися за нагороди чемпіонату світу з гирьового спорту у вправі за довгим циклом. Специфічна дисципліна, яка вимагає чи не більшого напруження, аніж під час змагань із класичного двоборства, звісно, потребує і специфічної підготовки. Адже доводиться працювати з подвійним навантаженням, здійснюючи ривок двопудових снарядів відразу обома руками. Тож аж ніяк не всі провідні спортсмени наважуються брати участь у таких випробуваннях.

— Але навіть найвитриваліші гирьовики планети, — розповів Петро Багрій — були здивовані Миколиним виступом на світовому форумі. В юніорській ваговій категорії до 60 кілограмів уже шість років ніхто не міг побити рекорд, який сягав позначки 50 підйомів. Після завершення вправи розчарованим видався і Герас. Попри те, що колеги з інших країн уже гаряче вітали мене з перемогою учня. На німе запитання "Не дай Бог, сталося щось" Микола висловив розчарування тією обставиною, що не вистачило секунди-півтори на 54-й підйом.

— Максималіст він у вас…

— Не те слово. Виявивши бажання займатися гирями вже під час навчання в ПТУ, не вирізнявся особливими фізичними даними. Більше того, для себе відзначив, що анатомія його тіла є далекою від ідеальної для гирьовика. Тож і приємно було чи не з кожним днем спостерігати за народженням спортсмена, який характер максималіста вдало доповнює ще працездатністю на "п’ять із плюсом". На чемпіонаті світу в Гамбургу, до речі, Микола вже зовсім не був "темною конячкою". Спостерігав, як колеги відзначили його впевнений старт. Однак особливого ажіотажу ні в кого це не викликало. Були впевнені, що десь після сорока підйомів атлета переможе втома. А виявилося якраз навпаки. Оплесків Миколі дісталося не менше, ніж деяким артистам. Рекорд світу серед юніорів цієї вагової категорії гідно увінчали двома золотими медалями чемпіона світу — і серед дорослих, і серед юніорів. Його результат так ніхто не зміг перевершити, найближчий конкурент відстав на п’ять підйомів.

Відразу після приїзду зайнявся оформленням документів на присвоєння атлету звання майстра спорту міжнародного класу. Для вагової категорії "мухачів", до речі, з цим теж є певні проблеми. Іноді для чиновників і вагомий результат може виявитися другорядною обставиною. В той час, як бюрократичні формальності — ледь не істиною в останній інстанції.

— Тут, Петре Федоровичу, Америки не відкрили. Не олімпійський вид у нашій країні — це як остаточний вирок.

— На щастя, з поїздкою до Німеччини особливих пригод не було. Допомогли ТОВ "Лад" на чолі Юрієм Дмитрашем, управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації, обласне і районне ФСТ "Колос", збаразький підприємець Володимир Ламага. Хоча слушність, звісно, маєте. Поїздка торік до Греції лише в останній момент не зірвалася. А постійні мої прохання про ремонт залу… Місцеві чиновники питали: навіщо? Запевняли, що вручать ключі від нового приміщення на відремонтованому до ювілею Збаразькому стадіоні. Рік відтоді минув, а так нічого і не змінилося. Після свята всі про необхідність довести до ладу спортивну споруду геть чисто забули.

— Оптимізму все ж, бачу, не втрачаєте.

— Чесно кажучи, ніколи. Вже четвертого липня в Харкові розпочнеться чемпіонат України з двоборства, який стане відбірковим до чемпіонату світу в Італії. Головне нині, аби Микола відновив сили після старту в Німеччині і вийшов на оптимальний рівень форми.

Джерело: Вільне життя

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook