Про нас
увійти

Петро Гоч: "Завдання здобути путівку до першої ліги ніхто не знімав"

категорія: Футбол | дата: 21 10 2011
Петро Гоч:

Виявилось, що в клубі зараз непрості фінансові часи, адже на минулому тижні стало відомо, що через борги перед колишніми футболістами з клубу знято три турнірних очки, та й нинішні футболісти через фінансові невиплати грозилися не вийти на останній календарний матч.

– Команда на останній домашній матч з "Енергією" планувала не вийти, навіть посеред тижня на нашу адресу був направлений лист-ультиматум від футболістів. Яке нині насправді фінансове становище ФК Нива?

– Власником ФК Нива є Степан Рубай, натомість обласна адміністрація в силу своїх можливостей допомагає цьому клубу, щоб Тернопіль не втратив єдиної професійної команди. Що ж до дій нинішніх футболістів, то це внутрішньоклубні питання, які у футболі часто виникають і які, гадаю, не завжди варто виносити на публіку. При цьому, можу запевнити, що такі ситуації не повинні більше повторюватися. А щодо загальних фінансових питань, то ОДА намагається їх вирішувати, при тому, що жодної копійки з бюджетних коштів на Ниву в цьому сезоні не було потрачено. Це все добровільні спонсорські кошти, які залучаються за підтримки голови ОДА. Хочеться, щоб і обласна рада хоча б трохи повернулася лицем до команди, а не займалася популізмом. Її очільники розказують про створення якихось  нових спортивних товариств. Якщо облрада підтримає Ниву і передасть заміську спортивну базу у В. Гаях, яка будувалася як база Ниви і яку вона використовувала довгий час, то це буде вагомою допомогою.

– А як щодо коштів, які були обіцяні Дмитром Фіртешем?

– Поки йде переговорний процес. Це не питання одного дня.  Голова ОДА спілкується на цю тему з Дмитром Фірташем. Є певні домовленості, які, переконаний, будуть втілені в життя впродовж наступного місяця.

– Минулого тижня з Ниви знято три очки через заборгованість попередніх власників клубу перед футболістами, які вже давно в Ниві не виступають. Чи визнає клуб ці борги і чи буде подано на це рішення апеляцію?

– Однозначно, ми будемо подавати апеляцію, хоча і визнаємо, що борги, за які було знято три очки, були зроблені ще у 2008-2009 рр. Ми будемо дивитися, наскільки ці борги були реальними і наскільки футболісти, які подають заяви на повернення заробітної плати, реально мали б її отримати. Зараз клубні юристи розбираються в ситуації з попередніми власниками клубу, аби з’ясувати реальний стан справ. Натомість вважаю, що у ФК Нива є дуже високі шанси цю апеляцію виграти.

– На якому етапі розгляд питання з домашнім матчем з ФК Суми, який через несприятливі погодні умови так і не відбувся?

– Вищими футбольними органами країни було прийнято два рішення. Одне про те, що Нива у резервний день має провести цей матч. Інше, що тернопільський стадіон не був готовий до проведення цього матчу, відповідно ФК Нива зараховано технічну поразку. З останнім рішенням ми не погодилися і направили відповідну заяву в апеляційну інстанцію ФФУ. Існує висока ймовірність того, що матч таки відбудеться і Тернопіль зможе прийняти лідера другої ліги. Натомість ФК Суми різними способами намагається здобути три очки, тому що знає, що з Тернополя їх вивезти у грі їхнім футболістам буде дуже важко. Адже в рідних стінах Нива в цьому сезоні ще не зазнала жодної поразки. ФК Суми ж ставлять перед собою завдання виходу в першу лігу, тому для них дуже важливими є ці три очки.

– У зв’язку з не дуже втішними турнірними показниками команди змінилися завдання на сезон?

– Ні, завдання абсолютно не змінилися. Головне, щоб стабілізувалася ситуація в середині команди. До того ж колектив підібрався боєздатний, з ним можна вирішувати навіть найскладніші завдання. У кожному матчі футболісти намагатимуться здобути три очки, тому, гадаю, питання виходу в першу лігу можна вирішити ще в цьому сезоні.

– Хто сьогодні є головним тренером Ниви і на якому етапі анонсований переговорний процес з тандемом тренерів Яворський-Дунець?

– Зараз обов’язки головного тренера виконує Богдан Стронціцький, котрий працює з командою з початку цього сезону. Ми ведемо переговори з багатьма тренерами, які можуть очолити тернопільську Ниву.  Мали розмову і з Ігорем Яворським, але остання красива перемога, яку команда здобула над одним з лідерів ліги – Енергією, може слугувати тому, що ми виявимо довіру і Богдану Стронціцькому, і він зможе, якщо працюватиме в такому ж руслі, реалізувати себе як головний тренер без додатку в. о. Багато тернопільських вболівальників пам’ятають його як гравця, воротаря та лідера львівських Карпат. Ми побачили, що в матчі з Енергією він зумів згуртувати команду, в грі з’явилася думка, тому ми довіряємо тренерському складу, який є зараз.

Джерело: Номер один

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook