Про нас
увійти

Тернополянам розповіли, як грали у футбол 100 років тому

категорія: Футбол | дата: 16 05 2013 | переглядів: 622
Тернополянам розповіли, як грали у футбол 100 років тому

У новій книжці "Зародження і перші кроки футболу на Тернопіллі" йдеться про цю гру в часи, коли Україна належала до Австрії, Польщі і в часи німецької окупації. Автором видання є тернополянин Віталій Попович, пише 20 хвилин.

Книжка вийшла тиражем 500 примірників, 90% з яких піде в школи та бібліотеки міста й області.

— Матеріал до книжки збирав протягом 20 років, — розповідає автор Віталій Попович.— Серед працівників архівів зазвичай мені зустрічались жінки, які зовсім не цікавляться футболом. Але вони знаходили досить багато інформації, бо виконують свою роботу дуже добре.

 Чоловік каже, що багато матеріалів лишилось про футбол 1930-х років.

— Мені доводилось шукати інформацію з 1990-х років і багато з цих матеріалів не зберігалось, бо їх просто викинули на макулатуру. А з 30-х років документи вціліли, — розповідає автор.

Віталій Попович каже, що друкувати книгу самому — це дуже дорого, тому готовий матеріал довго чекав на видання. Наразі ці книжки будуть використовувати в якості посібників у школах.

У книжці можна прочитати про команди, які існували у Тернополі, і загалом про початок футбольного руху у нашому місті. Також до створення книги долучився директор Державного архіву Тернопільської області Юрій Гумен.

— На той час в місті існувало два стадіони: один польський, інший — єврейський, — розповідає чоловік. — Квитки на футбол коштували досить дорого.

До слова, книжка присвячена дню народження Івана Боберського, який розвивав спортивний рух на теренах Тернопілля. Саме він перший переклав футбольні правила на українську мову.

— Ми думаємо, що наступним кроком розглянемо ситуацію стосовно сучасного футболу, — розповідає голова Тернопільської федерації футболу Володимир Мариновський. — Є багато цікавих людей про яких треба згадати. Також є багато проблем. Команди з районних центрів не мають можливість виїхати в сусіднє місто на гру, бо бракує коштів.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook
Стрічка новин