Про нас
увійти

Олег Ящук: "З Ігорем Яворським Нива буде лише прогресувати"

категорія: Футбол | дата: 26 03 2013
Олег Ящук:

Олег Ящук — один з небагатьох українських футболістів, який ставав чемпіоном в Західній Європі. В далекому 1996 він перейшов з тернопільської Ниви до Андерлехта. Потім були грецький Ерготеліс, повернення до Бельгії у Серкль Брюгге і з січня Вестерло. До речі Олег є одним з чотирьох нині діючих футболістів, які входять у "клуб Олега Блохіна" (крім Ящука це Андрій Воробей, Олександр Косирін та Максим Шацьких). Він люб’язно погодився дати інтерв’ю для ua-football.com.

— З січня Ви гравець Вестерло. Вже освоїлись в новій команді і як Вас прийняли партнери?

— Так, звичайно вже освоївся. Прийняли мене нормально, по-дружньому. Декількох гравців я знав ще за часів виступів за Андерлехт — це Барт Гоор та воротар команди Кордьє, а ще декілька виступали зі мною у Серклі.

— А що сталося в Серклі? При Бобі Пітерсу Ви були гравцем основи, а Фокі Бой не надав Вам жодної хвилини.

— Причина я думаю не в тренері, а в керівництві клубу. Результату не було, команда стоїть на виліт, тому взяли курс на омолодження складу і награють молодь.

— Для Вас навіть краще, що змінили клуб. Серкль вилітає, а Вестерло навпаки має шанс піднятися в еліту.

— Ніколи не знаєш, як буде в майбутньому. Але якщо судити по результатам Серкля, то справи в них не дуже хороші.

— Різниця між першим і другим дивізіоном у Бельгії відчутна у якості гри?

— У другому дивізіоні, можливо, гравцям не вистачає індивідуальної майстерності. Але в плані вольових якостей та зарядженості на боротьбу, то цього їм не позичати. Команди демонструють більш силовий футбол.

— Цієї зими часто переносили матчі нижчих дивізіонів через негоду. Стадіони виявилися неготовими до примх погоди?

— Взагалі неготовими. Серед команд другої ліги знаю, що лише ми маємо підігрів, можливо ще хтось є, але я не чув про це. Кожна команда, яка потрапляє в еліту з нижчого дивізіону має багато проблем через вимогу щоб поле мало підігрів. А це справа не дешева і не кожна команда може собі це дозволити.

— Вестерло третій Ваш бельгійський клуб. Який досвід дав кожен з попередніх клубів?

— Андерлехт, то перша моя команда в Бельгії. Тут я провів десять років, був чемпіоном, грав у Лізі Чемпіонів. Серкль також близький моєму серцю — тут я провів п’ять з половиною років. Але це вже минуле, вже історія.

— Охарактеризуйте грецький період кар’єри.

— Єдине, що завадило продовжити кар’єру в Греції, те що дочка мала йти в школу, але ми не знайшли підходящої (з французькою мовою). А так Греція мені пішла лише на користь. Я хотів залишити Бельгію щоб забути про численні травми і операції. Я навіть задумувався над тим, щоб сім’ю відправити до Бельгії, а самому продовжити кар’єру у Греції, але все ж вирішив повернутися в Бельгію.

— Греція пішла на користь, Ви є кращим бомбардиром Серкля за останні 10 років.

— Так. Але теж по-різному складалася кар’єра у Брюгге. Перші три роки, поки грав разом з Серебрениковим була гарними, але Сергій пішов і в мене почався спад (посміхається).

— Були розмови, що Ви могли прийти до Руселара Сергія Серебренникова.

— Так була така розмова. Але я розумів, що якщо перейду в Руселар, то тільки заради Сергія, але я ще відчуваю в собі сили пограти на високому рівні, тому прийняв рішення перейти у Вестерло і поборотися за вихід у еліту.

— Сергій вирішив зосередитися на тренерській кар’єрі?

— Так думаю цей сезон для нього останній як для гравця, хоча з ним все може бути (сміється).

— Що говорять в Бельгії про Олександра Яковенка?

— Про нього йдуть відгуки як про хорошого гравця, який багато забиває, якщо порівнювати з тим скільки часу проводить на полі. Вболівальники хочуть щоб він залишився в Бельгії, але чутки його відправляють до Італії.

— А чому так погано висвітлюється в Бельгії другий дивізіон?

— Він не дуже популярний. Вся увага в основному приділяється вищому дивізіону, крім того тут дуже популярні теніс та велоспорт.

— З ким з українських футболістів підтримуєте відносини?

— Я найбільше спілкувався з Сергієм Перхуном, якого вже на жаль немає з нами. А більше ні з ким, крім Серебренникова.

— За українським футболом слідкуєте?

— Так слідкую. Особливо за тернопільською Нивою. Зараз у них дуже хороший тренер Ігор Яворський, а з ним Нива буде лише прогресувати.

— Порівняйте Бельгію і Грецію.

— О, Греція — це море, сонце. А Бельгія сирість і дощі, але всюди порядок. Але життя так склалося, що живу в Бельгії і батьки мої тут, лише сестра живе на Україні.

— Часто приїжджаєте в Україну?

— В міжсезоння десь на тиждень чи десять днів.

— Куди б радили піти в Бельгії пересічному українському туристу?

— Я б рекомендував відвідати центральні площі Брюсселя та Брюгге. Це дуже гарні міста, є на що подивитися. В Брюгге подобаються численні канали — така собі Венеція в Бельгії.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook