ФК Тернопіль – Нива. "Битву за Тернопіль" виграли жовто-зелені (+ ФОТО)

категорія: Футбол | дата: 27 08 2012
ФК Тернопіль – Нива.

Перше історичне тернопільське дербі завершилося мінімальною перемогою Ниви над ФК Тернопіль. Єдиний гол у матчі забив Сергій Кушка, реалізувавши пенальті.

"Битва за Тернопіль" — саме так охрестили вболівальники матч 7-го туру у Другій лізі у якому зустрічалися ФК Тернопіль та Нива. Віддавати комусь із суперників відверту перевагу у грі експерти та вболівальники до стартового свистка не бралися. Хтось ставив на Тернопіль, зважаючи на останні успішні результати команди та втому Ниви після важкої гри у кубку України. Інші — віддавали перевагу досвідченій Ниві, яка за підбором виконавців відверто переважає своїх молодших земляків. Але всі крапки над "і" розставила, власне, гра.

Номінальні господарі матчу футболісти Тернополя на першій хвилині одразу ж спробували організувати гольову атаку, але вона завершилася невдачею. Відповідь гравця Ниви Данищука теж результату не принесла. Загалом крім двох жвавих випадів на старті поєдинку, суперники діяли обережно. Гра переважно відбувалася у центрі поля без загострень. Але згодом моменти біля обох воріт таки почали виникати і у більшості випадків вони з'являлися біля воріт муніципальної команди.

Досвідчений Кабанов вивів на побачення з голкіпером Кушку, але Сергій замість того щоб пробити замешкався, і це дозволило кіперу та оборонцям відвести загрозу. А згодом вже сам Тарас Кабанов просто "вибачив" ФК Тернопіль. Чергова помилка оборони номінальних господарів завершилася виходом екс-гравця збірної України віч-на-віч з Романом Данковичем. Проте Кабанов не влучив у сітку — м’яч пройшов повз ворота.

Між тим у ігровому зіткненні травму отримав футболіст Ниви Віктор Данищук. Ігор Яворський замість нього випустив "реактивного" Османова, який у попередніх матчах здебільшого з'являвся на полі у другому таймі. Також два напівмоменти виникли у ФК Тернопіль. Спершу Трофімчук наважився на удар здалеку, але смугастий пролетів вище, а згодом двічі безрезультатно по воротах Новака стріляли Козелко та Гаврилюк.

На останній хвилині першого тайму у штрафному майданчику муніципалів виникла справжня "пожежа", яка завершилася ударом Кушки. Але м’яч, влучивши у когось із захисників Тернополя вийшов на кутовий. Проте, схоже, що круглий перед тим, як закотитися за лінію поля зачепив руку оборонцю жовто-синіх. Головний суддя матчу кримчанка Ірина Петрова в цьому випадку на "точку" не вказала. Загалом суддівство у виконанні цієї жінки викликало чимало протиріч, як і сам факт призначення Петрової на гру.

На старті другого тайму головний тренер ФК Тернопіль Василь Івегеш провів заміну. Замість гравця захисного плану — Михайла Трофімчука, коуч випустив на поле нападника Віталія Богданова. Саме цей форвард ледь не став автором курйозного голу. Після прострілу Богданова м’яч ледь не зрізав у власні ворота Олег Лівіцький. На щастя, для вболівальників Ниви, круглий туди не потрапив. Початок другої 45-ти хвилинки можна записати у актив номінальних господарів. Але забити вдалося не їм.

За 20 хвилин до завершення матчу тернопільська Нива отримала право пробити пенальті. Кушка та Кабанов розіграли непогану комбінацію, яку завершував останній. Однак, м’яч, після його удару, влучив у стійку та відскочив до Сергія Кушки. Тому, як слід пробити не дали, заваливши на газон. Сам постраждалий реалізував одинадцятиметровий, хоча Роман Данкович був близьким щоб удар відбити (0:1).

Заключні хвилини матчу пройшли у рівній боротьбі. У Ниви на вістрі атаки кілька моментів змарнував Лакуста, який вийшов на заміну. Тернопіль теж створив кілька нагод для взяття воріт, але м’яч вперто не хотів залітати у сітку воріт, які захищав Новак. У більшості епізодів цьому завадила саме вдала гра голкіпера Ниви. На останніх хвилинах футболісти муніципального клубу сперечалися із суддею за що попередження отримав Пастернак.

Перше тернопільське дербі завершилося мінімальною перемогою Ниви (0:1). Хоча гра, яку демонстрували обидві команди далека до ідеалу, але наразі це все на що здатні футболісти з Тернополя. Нива, перегравши муніципалів, наздогнала їх у турнірній таблиці. Тепер у обох суперників по 7 очок. А Тернопіль буде активно готуватися до реваншу, який відбудеться наприкінці жовтня.