Про нас
увійти | реєстрація

Тернополянин виборов ліцензію на Олімпійські ігри у Ріо-де-Жанейро

категорія: Водні види | дата: 29 10 2015 | переглядів: 692
Тернополянин виборов ліцензію на Олімпійські ігри у Ріо-де-Жанейро

Студент коледжу економіки, права та інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету, вихованець секції віндсерфінгу обласного відділення КФВС МОН України Олександр Тугарєв здобуває першу на Тернопільщині ліцензію для участі в Олімпійських іграх 2016 року, які відбудуться у Ріо-де-Жанейро. Про це повідомили в управлінні фізкультури і спорту ТОДА.

Право захищати честь України в змаганнях з вітрильного спорту наш земляк виборов на Чемпіонаті світу з віндсерфінгу у класі вітродошок RS-X. Така регата днями завершилась у місті Муссанах, Оман.

Вихованець Олексія Нижегородова та Олександра Тугарєва (старшого) був шостим серед спортсменів до 21 року, а в загальному заліку, потрапивши до "золотого" флоту, посів 36 місце серед майже ста учасників. Такий результат дозволив нашому спортсменові отримати олімпійську ліцензію.

— До цього успіху Олександр йшов впевнено і напористо, — зазначає тренер студента Олексій Нижегородов. — Вперше вийшов на воду він у 2006 році, і хочу відмітити, що зразу показав свій  характер — спокійний,  і при цьому дуже трудолюбивий, терплячий і завзятий. Завжди дивувався йому, коли вже всі спортсмени розходяться додому а він ще на воді, іноді приходилось його просто відтягувати від паруса. Перемоги давались не легко, але він дуже любить вітер і в той час коли іншим учасникам стає надважко він починає показувати справжні свої можливості. Наприклад, під час останніх змагань в самий сильний вітер він зміг відіграти за один день 40 очок, що дало йому можливість так піднятись в загальній таблиці результатів. Я задоволений результатом і думає що Олександр зможе добре підготовитись до Олімпіади, а перед тим на нього чекає ще багато стартів.

Стрімка і успішна кар’єра молодого спортсмена, як вже зазначалось, розпочалась у 2006 році, а вже у 2008 році він стартував у своїх перших міжнародних змаганнях на чемпіонаті Європи серед юніорів, стає першим номером юнацької збірної команди України та готується до участі в І Літніх Юнацьких Олімпійських іграх у 2010 році, але йому не вистачає всього трішки щоб поїхати у Сінгапур.

У 2013 році у віці 18 років Олександру Тугарєву присвоюють звання Майстра спорту України міжнародного класу. Цього ж року він стає срібним призером чемпіонату Світу з вітрильного спорту серед юніорів Міжнародної вітрильної Федерації ISAF в класі вітрильної дошки RS-X.

У 2014 році став стипендіатом Тернопільської ОДА, переможцем чемпіонату та кубку України серед вітродошок "RS-X". Тільки за останні пів року стає переможцем кубка України, на чемпіонаті Європи (Сицилія), в якому брали участь колишні і дійсні чемпіони Європи, учасники олімпіад став п’ятим серед юніорів до 21 року.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook