Віндсерфінгісти з Тернополя взяли участь у європейських регатах

категорія: Водні види | дата: 15 08 2015

16-річний тернопільський спортсмен Арсен Гринчак,учень Тернопільської ЗОШ №9, став бронзовим призером другого етапу Кубку Балтики з віндсерфінгу у класі Techno293.

Такі змагання відбулись у латвійському місті Лієпая. Ще один представник збірної України, віндсерфінгіст з Дніпропетровська Владислав Мєндєлєнко виборов бронзовий кубок у цьому ж класі. А тернополянин В’ячеслав Ровецький(учень ТЗОШ №5) на цих змаганнях був десятим.

Також наші спортсмени стали учасниками чемпіонату Європи з віндсерфінгу у класі Techno293 серед юнаків до 17 років, які теж проходили на узбережжі Балтики у Лієпаї. Арсен Гринчак та Владислав Мєндєлєнко увійшли до "золотого" флоту змагань. Із 120-ти віндсерфінгістів з тридцяти країн Європи, а також США, Сінгапуру, Аргентини та інших, Арсен посів 41 сходинку загального заліку. У "срібному" флоті В’ячеслав Ровецький був 33-ім.

Як сказав тренер українських спортсменів Олексій Нижегородов, такий виступ можна вважати досить вдалим, не дивлячись на те, що хлопці не були серед лідерів.

— Наші спортсмени вперше зустрілись з триметровими балтійськими хвилями, сильним прибоєм і штормовим вітром, однак це не завадило їм пройти всі 12 із запланованих перегонів і на деяких частинах дистанції навіть бути у п’ятірці лідерів. І це при тому, що групі 15-річних учасників дозволили змагатись лише у закритій бухті", — розповів тренер. За словами Олексія Нижегородова, такі змагання — це величезна практика у перегонах на морі і справді крок вперед для спортсменів у здобутті досвіду міжнародних змагань.

Додамо, що регатам у Латвії передував Чемпіонат світу з віндсерфінгу у класі RS:X серед юніорів, який проходив у польському місті Гдиня. Серед спортсменів до 17-ти років на цих змаганнях Арсен Гринчак був десятим.

Арсен Гринчак та В’ячеслав Ровецький є вихованцями секції віндсерфінгу Тернопільського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України, представляють обласну ШВСМ (тренер Олексій Нижегородов).