Дитячу водно-моторну школу планують створити в Тернополі
Дитячу водно-моторну школу планують створити в Тернополі. Цю ідею підтримує міська влада, а також Національна Федерація водно-моторного спорту України, повідомив президент Федерації, уродженець Тернополя Віктор Шемчук.
— Ми зі свого боку будемо намагатися сприяти цій школі з технікою, — каже він. — Адже на жаль, нині держава в цьому допомогти не може. Але є сильніші водно-моторні клуби, які мають можливість цією технікою поділитися, або у крайньому випадку взяти до себе тернопільських спортсменів, щоб провести з ними тренування. Тобто матеріальну базу, технічні навики і знання ми будемо намагатися давати їм зараз, а тренування вони пройдуть, наприклад, на базі черкаської дитячо-юнацької водно-моторної школи.
Окрім того, Федерація має домовленість з друзями з Естонії та інших прибалтійських країн про те, що вони нададуть нам кілька човнів. Тоді буде можливість проводити тренування наших дітей, додає Віктор Шемчук.
Президент Національної Федерації водно-моторного спорту вважає, що Тернопіль має унікальні можливості для розвитку цього виду спорту. І не використовувати їх було б просто незрозуміло.
— Більше того, ми знаємо про те, що на Ставі є кілька спортивних товариств, які мають можливість прийняти на свою базу наші човни для того, щоб діти мали можливість тренуватися, — каже пан Шемчук. — А після завершення навчального року в червні у нас буде певний відбір дітей, яких повеземо в Черкаси, щоб вони спробували потренуватися на чужих човнах. А потім будемо визначатися, як в Тернополі будуть проводитися такі змагання. Враховуючи те, що наша інфраструктура тут, ми не бачимо проблеми з тим, щоб виставити трасу, подбати про безпеку на воді і проводити тренування для дітей на тернопільському Ставі. Сподіваємось, що це скоро почне відбуватися.
Обласна федерація водно-моторного спорту дуже сподівається, що вони таки отримають човни.
— Адже це основа всього, — каже голова Федерації Костянтин Маціпура. — Тут неможливо зробити сухе тренування. Техніка — це перша необхідність, а її вартість, на жаль, є непосильною для звичайних школярів, які хочуть займатися цим видом спорту. Тому ми зараз готуємо базу для того, щоб була можливість посадити дитину в човен. Вже в червні будуть змагання в Черкасах, ми також плануємо вже туди їхати з конкретними намірами і переймати досвід. Думаю, до того часу ми визначимось з претендентами і кількох дітей візьмемо з собою для того, щоб там пробувати робити тренувальний збір. Саме це є та перша частина шляху, яку ми зараз проходимо.
Джерело: 20 хвилин