Про нас
увійти

У неділю Тернопільське озеро стало ареною змагань із водних видів спорту

категорія: Водні види | дата: 30 09 2014
У неділю Тернопільське озеро стало ареною змагань із водних видів спорту

Унікальне спортивне свято — перший фестиваль водних видів спорту — відбувся 28 вересня у парку імені Тараса Шевченка, повідомили в управлінні фізкультури і спорту ТОДА.

Щоправда, цього року участь у ньому взяли лише тернопільські спортсмени, однак організатори сподіваються, що надалі географія його учасників розшириться. Головною "родзинкою" фестивалю стали перегони на човнах "Дракон", які ще називають драгонботами. Також усі, хто прийшов цього сонячного недільного дня на набережну, мали можливість поспостерігати за показовими виступами з вітрильного спорту (віндсерфінгу) та веслування на байдарках і каное, змаганнями з канополо, майстер-класом з веслування на туристичних каное.

А передувала спортивним заїздам церемонія урочистого відкриття, у якій взяли участь усі спортсмени та шанувальники активного способу життя, хто вирішив долучитися до фестивалю водних видів спорту: команди обласної державної адміністрації, cпортивного клубу "Олімп", Тернопільського Національного економічного університету, Тернопільського Національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Державної служби Міністерства з надзвичайних ситуацій в Тернопільській області, команда "Турклуб" та "Кристал", ветеранів веслування, ДЮСШ "Буревісник", обласного відділення Комітету фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України.

Розділити зі спортивною громадськістю міста та області це свято та привітати учасників змагань прийшли заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Бицюра, секретар Тернопільської міської ради Ігор Турський, Народний депутат України Ігор Побер, начальник управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації Ігор Підгайний, начальник управління у справах сім’ї, молодіжної політики та спорту Тернопільської міської ради Микола Круть, голова федерації каное Тернопільщини Віктор Кузяк, депутат обласної ради Степан Барна.

Виступаючи перед присутніми, Леонід Бицюра висловив сподівання, що Тернопільський став, як візитна картка нашого міста, обов’язково повинен стати ще й спортивним, і водні види — і ті, які вже існують у нашому місті, і ті, що лише розпочинають свій розвиток, набудуть популярності серед тернополян.

Вже стало доброю традицією під час проведення спортивних свят на Тернопільщині нагороджувати відомих спортсменів та тренерів відзнаками за особистий внесок з розвитку фізичної культури і спорту. Не відступили від цієї традиції і під час церемонії відкриття фестивалю. Відтак, грамоти від міської ради та управління у справах сім’ї, молодіжної політики та спорту за високу професійну майстерність, спортивні досягнення, вагомий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в місті Тернополі отримали 24 представники водних видів спорту. Серед них спортсмени-веслувальники Ельнур Ахадов, Денис Коваленко, Світлана Римкевич, Олександр Беляєв, Сергій Кіндзерський, Євген Шевченко, Тетяна Єднак, Павло Сарабун, Андрій Монастирський, Андрій Редьква, тренери з веслування Ігор Ладика, Петро Горунович, Віталій Куземко, Валентина Кудрявцева, Микола Павлов, Юрій Андріанов, представники спортивного туризму Валерій Старичков, Володимир Горон, Любомир Гора, Борис Гора, Роман Задорожний, віндсерфінгісти Олександр Тугарєв, Арсен Гринчак, Юлія Комендат та їхній тренер Олексій Нижегородов.

Після завершення урочистостей розпочались перегони на човнах "Дракон". За сприяння Федерації каное України до Тернополя було доставлено два таких драгонботи, тобто великі десятимісні каное, які мають голову дракона і хвіст. Саме на цих суднах і виступали тернопільські веслувальники — учасники змагань. Дистанція заїздів мала довжину 200 метрів і пролягала вздовж набережної від пристані катерів до Острівця закоханих. Участь у перегонах взяли вісім команд.

Згідно жеребкування, у першому заїзді змагалися команди ОДА та педуніверситету з перемогою майбутніх педагогів. Далі дистанцію долали команди ДЮСШ "Буревісник", де виступали наймолодші учасники — юні спортсмени-веслувальники — учні школи, та команда ТНЕУ, яка й виграла. Наступну пару команд склали "Олімп" та МНС, де перемогли спортсмени з Державної служби Міністерства з надзвичайних ситуацій. У ще одному відбірковому заїзді виступили "Туристи Тернопілля" та "Ветерани веслування — Укрінбанк", які й вибороли право продовжити змагання.

Поки команди відпочивали, готуючись до наступного етапу змагань, увагою публіки заволоділи представники секції віндсерфінгу, які під яскравими вітрилами вітродошок класів "RS:X" та "Biс Teсhno" демонстрували свої вміння підкорювати стихії вітру та хвиль. Загалом на плесі цього дня було до п’ятнадцяти вітрильників.

А щодо подальших заїздів на драгонботах, то до наступного кола вийшло чотири команди, пари яких знову були складені згідно жеребкування. Відтак у двобої між двома тернопільськими вузами виграли представники ТНЕУ, а заїзд між спортсменами з МНС та ветеранами завершився перемогою веслувальників з більшим досвідом.

Таким чином, у фіналі за третє місце змагалися команди МНС та педуніверситету, а за перше-друге місця боролися студенти ТНЕУ та ветерани. В результаті, четверте місце у турнірній таблиці змагань з драгонботу посіла команда Державної служби Міністерства з надзвичайних ситуацій Тернопільської області. Бронзовими призерами стали представники ТНПУ імені Володимира Гнатюка. Срібні нагороди виборола команда "Ветерани веслування — Укрінбанк", а перемогу у змаганнях та Кубок міського голови здобули студенти ТНЕУ. Додамо, що переможці виграли у своїх старших колег з відривом практично у 3 секунди: результат команди ветеранів 00:59,66 с, а діючих спортсменів-веслувальників, які студентами економічного університету, — 00:56,84 с.

Головним суддею змагань з драгонботу була професор, доцент кафедри водних видів спорту Національного Університету фізичної культури і спорту Оксана Чередніченко.

Щодо подальшої програми Фестивалю, то після завершення перегонів на човнах "Дракон" основні події спортивного свята з водних видів спорту перемістилися на акваторію озерця "Чайка", де відбулися турнір з канополо та майстер-клас з туристичного веслування.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook