Про нас
увійти

У Тернополі презентували новий вид спорту

категорія: Водні види | дата: 29 09 2014
У Тернополі презентували новий вид спорту

Новий вид спорту, який динамічно розвивається в Україні, презентували у Тернополі. Відбулося це під час Фестивалю водних видів спорту 28 вересня.

На водному плесі біля острівка "Чайка" цього дня влаштували турнір з канополо. Для цього розмітили поле розміром двадцять на тридцять метрів з двома жовтими буйками. На цій території між собою змагалися дві команди по чотири особи в кожній. Кожна з команд мала забити у ворота, роль яких виконували жовті буйки, м’яч. Вигравала команда, яка забила більше голів. Одна гра мала два тайми по сім хвилин та перерву три хвилини. Усього у змаганнях взяли участь шість тернопільських команд.

— Канополо — не олімпійський вид спорту, а ці змагання відбулися у рамках чемпіонату України, — розповів Віктор Кузяк, президент Всеукраїнської федерації з канополо. — У Європі і світі це дуже популярний вид змагань. Думаю, наступного року у Тернополі розпочнуться регулярні змагання з канополо. До нас надійшла заявка від міжнародної федерації, в яку ми входимо, для популяризації цього виду спорту прийняти один з етапів кубка світу у Тернополі взимку. Ми вже оглянули басейни ДЮСШ №2 і ТНТУ. Якщо представникам міжнародної федерації підійдуть наші умови, то у лютому 2015 року у нашому місті відбудеться один з етапів кубку світу з канополо.

Цей вид спорту зародився у 1970-х роках у Європі. Вперше продемонстрували цю гру у Лондоні. З того часу вона стрімко поширювалася в інших європейських країнах. 1994 року в Англії вперше відбувся чемпіонат світу з канополо. В Україні цей спорт розвивався на аматорському рівні з 2006 року серед спортсменів, які займалися веслувальним слаломом. А в 2012 році була створена перша українська команда з канополо. Тоді ж відбулися перші змагання з канополо в Україні. Цього року у державі заснували Всеукраїнську федерацію з канополо,президентом якої став наш земляк Віктор Кузяк.

Джерело: ЗЗ

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook