Троє тернополян — у збірній України з вітрильного спорту

категорія: Водні види | дата: 24 09 2014

Вже стало традицією, що у вересні проходить чемпіонат України з вітрильного спорту серед юнаків, повідомляє сайт обласного управління фізкультури і спорту ТОДА.

За всю історію цієї регати, вона завжди відбувалась у Севастополі. Цьогоріч місцем її проведення стало містечко Вишгород, що неподалік Києва. Впродовж шести днів на Київському морі змагались близько двохсот юнаків та дівчат до 17 років з усіх областей нашої держави, які виступали у п’яти класах яхт — "Оптиміст", "Кадет", "420", "Лазер-4,7" та вітродошці "Big Tеchno".

Було проведено десять перегонів, що, за словами тренера тернопільської збірної з віндсерфінгу Олексія Нижегородова, відбувалися за тихої, сонячної погоди. Наші спортсмени на вітродошках "Big Tеchno", були представлені у двох вікових групах — до 15-ти і до 17-ти років.

Наймолодша учасниця нашої команди, якій виповнилося лише 12 років, учениця Тернопільської СШ№3 Юля Комендат з перших перегонів впевнено лідирувала у молодшій віковій групі, що дало їй змогу стати переможницею і здобути звання чемпіонки України.

У старшій віковій групі за перше місце вели боротьбу віндсерфінгіст із Дніпропетровська Владислав Менделенко та тернополянин, учень 9-тої школи Арсен Гринчак. Як розповів Олексій Нижегородов, впродовж перших двох днів регати наш спортсмен програвав своєму супернику, але потім стабільно приходив до фінішу першим. Однак, на жаль, до першого місця йому таки не вистачило одного очка. Таким чином, Арсен Гринчак став срібним призером змагань.

"Бронзу" серед віндсерфінгістів у старшій віковій групі теж здобув тернополянин — учень ЗОШ №5 В’ячеслав Ровецький.

Перший досвід таких серйозних змаганнях здобували у Києві ще троє молодих спортсменів — учень 16-тої школи В’ячеслав Іваночко, учень СШ№3 Віталій Мундяк та Борис Богайчук (ТСШ №5). За словами Олексія Нижегородова, вони показали непогані результати. Віталіку Мундяку навіть вдавалося кілька разів приходити до фінішу третім, і в підсумку він посів четверте місце.

Ці змагання були вирішальними для формування збірної команди з вітрильного спорту на 2015 рік. Таким чином, ставши призерами чемпіонату, Арсен Гринчак, В’ячеслав Ровецький та Юлія Комендат забезпечили собі місце в збірній.

Наступні старти для тернопільських віндсерфінгістів теж пройдуть у Києві на початку жовтня. Це буде Чемпіонат України з вітрильного спорту в олімпійських номерах програми. Тут виступатиме старший склад тернопільської команди — Олександр Тугарєв, Мар’ян Воловець, Станіслав Клапак, Юрій Будай. Однак В’ячеслав Ровецький, Арсен Гринчак та Юля Комендат на рівні з дорослими також візьмуть у них участь.