Про нас
увійти

Ольга Маслівець: "На Олімпіаді в Лондоні ставлю на себе!"

категорія: Водні види | дата: 26 12 2011
Ольга Маслівець:

Ольга МаслівецьНа минулому тижні тернополянка, заслужений майстер спорту з вітрильного спорту (віндсерфінг) Ольга Маслівець, виступаючи на чемпіонаті світу в Перті (Австралія), здобула путівку на участь у Олімпійський Іграх в Англії. Для будь-якого спортсмена виступ на Олімпіаді – це вже неабияке досягнення, а для Олі Олімпіада 2012 року стане четвертим поспіль олімпійським досвідом. Результат, погодьтесь, заслуговує на повагу. Як виборювалася олімпійська путівка та перспективи Олі на головних стартах чотириріччя розповідала читачам "Номер один" підкорювачка морських хвиль в ексклюзивному інтерв’ю.

– Олю, від усіх любителів спорту Тернопілля і читачів газети «Номер один», зокрема, дозволь тебе привітати з завоюванням олімпійської ліцензії…

– Дякую, приємно, що не забуваєте і тримаєте за мене кулаки.

– Розкажи, яким чином відбувався чемпіонат світу?

– Програма у нас традиційна – 10 гонок кваліфікаційних і 11-та – "медальна". Спершу організатори регати зіткнулися з проблемами: то не вистачало вітру, то були штормові попередження, відповідно старт дещо відклали. Постало питання або змагатися кожен день і провести всі 11-ть гонок, або дещо вкоротити програму змагань. Зійшлися на першому варіанті, відповідно за п'ять днів довелося пройти всі гонки.

– Чому такий різний перепад результатів у гонках (на початках – 9-ті місця, потім вони покращились, далі провал – 21 місце і знову 3-4 позиції)?

– Були не зовсім ті вітрові умови, які я очікувала. Всі обіцяли сильні вітри, а це моя стихія, натомість лише два дні за всю регату був сильний вітер. Відповідно там, де гірші результати, був слабкий вітер, і навпаки, там, де кращі результати, – сильний вітер.

– А що сталось у "медальній" гонці, яка відкинула тебе на три позиції?

– Умови були важкі, адже гонку задля глядачів перенесли в бухту, де практично не було вітру, натомість останній створював гелікоптер, котрий знімав гонку. Відповідно, хто з учасниць спіймав вітер за вертольотом, той відривався і йшов у лідерах, решті ж щось зробити було практично неможливо. Я потрапила в число "решти", відповідно це зумовило мою загальну десяту позицію.

– Щоб показувати стабільні результати, потрібно успішно виступати за різного вітру, чи не так?

– Поки в мене чітко вимальовується тенденція хорошого результату за сильного вітру (починаючи від швидкості 6 м/с і більше), але помаленьку і за слабкого вітру намагаюся підтягнути результати. Загалом за слабкого вітру, по-перше, велику роль відіграє стан матеріальної частини, яка в мене не на такому рівні, як в моїх конкуренток. По-друге, фізична підготовка має бути на належному рівні. Щодо останньої, то не можу сказати, що вона в мене ідеальна, адже після народження доньки тільки цього року почала на повну силу тренуватися і змагатися.

– Чи задоволена ти сама своїм виступом у Перті?

Зважаючи на те, що до чемпіонату я перехворіла коклюшем і дуже важко з нього виходила, то підсумковим 10 результатом задоволена.

– Чи суттєво відрізнятимуться перегони на Олімпіаді-2012 від нещодавніх австралійських?

– Олімпіада – це зовсім інше змагання, позаяк на Іграх кількість учасників буде обмежена 28-ма. До того ж має бути представлена не більше, як одна спортсменка від країни, в той час як на чемпіонаті світу брало  участь майже 70 дівчат.

– Для тебе 2011 рік став доволі успішним, адже ти здобула перемоги в кількох регатах…

– До активу цьогоріч можу занести шосте місце на чемпіонаті Європи в Болгарії, така ж позиція була на передолімпійській регаті в Англії. А ще стала чемпіонкою Європи в неолімпійському класі "Формула Віндсерфінг" у Латвії.

– Якими будуть наступні етапи підготовки і чи вдасться ще позмагатися на олімпійській воді у Веймуті (Великобританія)?

– У травні-червні трішки потренуюсь в Україні, зимою ж на 100% весь тренувальний процес відбуватиметься за кордоном, адже зробити потрібно великі об'єми на воді. Загалом після чемпіонату світу маю трішки часу для перепочинку, а вже з середини січня в планах виступ у міжнародній регаті в Іспанії, в лютому – на чемпіонаті Європи в Португалії. А на початку червня планую взяти участь в етапі кубка світу на олімпійській воді у Веймуті.

– Для тебе Олімпіада-2012 стане четвертою в біографії. За рахунок чого вдається так довго тримати форму?

– Все тому, що я займаюся улюбленою справою.

– Після Пекіна твоє рішення готуватись до наступної Олімпіади було непохитним?

– Однозначним було рішення народити дитину. Але, разом з тим, я розуміла, що Лондон-2012 – це моя чергова мета. І єдине, що мене турбувало, наскільки швидко я зможу відновитись і повернутись на воду.

– Чи не складно було повернутись у великий спорт після народження дитини?

– Сили втрачені, і відновити їх було вкрай складно. Те, що говорять, що пологи укріплюють організм жінки і вона після народження дитини стає сильнішою, м'яко кажучи, не відповідає дійсності. Якщо брати по собі, то народження доньки забрало в мене два роки підготовки до Олімпіади. Але все склалось чудово, і нині я поступово набираю спортивну форму.

– З кожною Олімпіадою твої результати покращуються – 23 місце у Сіднеї, 10 – в Афінах, 8 – у Пекіні. Чи не пора вже бути у призерах?

– Вже давно пора! Тому на Олімпіаду-2012 однозначно ставлю ціль бути серед призерів.

– Якщо брати сьогоднішні результати, на кого б ти поставила у своєму класі на Іграх?

– 100% – на себе. Я відчуваю, що цілком реально виграти тут олімпійські ігри.

– Хто сьогодні є твоїми основними конкурентками, з якими доведеться схрестити "списи" і на Олімпіаді?

– За останніх 5-8 років склад конкуренток не змінний. Особливо варто остерігатися полячки Софії Клепацької. Та й загалом будь-хто з першої десятки може виграти Ігри.

– Які навантаження доводиться витримувати майстриням вітрильної дошки?

– Одна гонка триває 35-40 хв, і за цей час віндсерфінгістки "спалюють" близько 600-700 калорій. А таких гонок у день може бути 2-3!

– Скільки днів на рік ти проводиш на воді?

– З 30 днів у місяць – 20-ть на воді.

– Відомо, що спортсменам потрібен спеціальний раціон. Чим харчується Ольга Маслівець?

– Дуже люблю солодощі, щоправда, намагаюся себе контролювати, адже в нашому виді спорту вага має велике значення. Що ж до свого раціону, то майже рік не вживаю м’яса. Виняток можу зробити, коли чоловік щось надзвичайне приготує  (чоловік Олі – Макс Оберемко теж вітрильник і, що цікаво, також відібрався на ОІ – авт.). А так, загалом, полюбляю рибу, споживаю багато зелені та фруктів.

– Чи є у твоєму розпорядженні матеріальна база на рівні світових?

– На жаль, ні. Банально, бракує грошей, щоб придбати декілька дощок і  парусів, щоб вибрати один найкращий для змагань. Загалом один комплект вартує близько 6-7 тис. євро. До слова, скажу, що на ЧС в Австралії я виступала в силу певних причин на орендованій матчастині, тобто підібрати щось під себе індивідуально можливості майже не було.

– Чув, що нині тобі допомагає тернопільський тренер. Яка його функція і чи покращились з його приходом твої результати?

– Василь Олександрович Матвійків – досвідчений тренер (радянська легкоатлетична школа) допомагає мені з загальнофізичною підготовкою. Наша співпраця почалася нещодавно, але я упевнена, що результат вже не за горами, спостерігайте за моїм виступом на Чемпіонаті світу в Іспанії у березені 2012 року.

– Чи можна заробити гроші у віндсерфінгу?

– В олімпійському віндсерфінгу гроші не "ходять", натомість у професійному є призові, але в цьому виді матеріальна частина вартує в кілька разів більше, відповідно, купивши її на змаганнях, можна його й не "відбити". Загалом на віндсерфінгу заробити не можливо, єдиний вихід – знайти грошовитих спонсорів, що і практикують у розвинених країнах, на жаль на Україні цей варіант практично нереальний.

– Хто виховує твою доньку, адже подружжя Ольга Маслівець та Макс Оберемко постійно на змаганнях та у тренувальному процесі?

– Нашій доньці нині 2 роки та 4 місяці, і вона подорожує разом з нами на всі змагання. Звичайно, для неї це складно, але не вихід залишати її з батьками, коли ми 2/3 року проводимо поза домівкою. Саша вже пробувала стати на дошку, точніше "ми її пробували", а коли ще не вміла ходити, Макс клав її на дошку та катав вздовж пляжу.

– Хто підтримує тебе, адже віндсерфінг, як говорилося вище, дорогий вид спорту?

– Все починалося з батьків. Це мої "золоті" спонсори на всі роки. Багато допомагав Тернопіль за Кучеренка та Коломійчука, а також поки у спорткомітеті працювали такі небайдужі до спорту люди як Бунт Олег Євгенович. Нині допомагають Держкомспорт, Федерація вітрильного спорту, Донецька ШВСМ. Тернопіль же останнім часом робить вигляд, ніби в нього олімпійського спорту немає або він не є пріоритетним.

– Свого часу тернопільська влада обіцяла тобі квартиру, сучасну вітрильну дошку тощо. Чи щось з обіцяного виконано?

– У 2007 році перед Олімпіадою в Пекіні мені таки придбали дошку. А щодо квартири, то ці балачки тривають понад 10 років, ще з часів сіднейської олімпіади. Але далі обіцянок справа не доходить і це досить дивно, адже на решті території України квартири дають за отримання ліцензії на право участі в Олімпіаді.

– Можливо, саме по тій причині ти виступаєш за ШВСМ з Донецька?

– Безумовно. Неможливо готуватись до Олімпіади, не маючи належної підтримки, відповідно спортсмени шукають кращих умов, які особисто я знайшла в Донецьку. Мені дуже шкода, що так сталося, адже все життя виступала за Тернопіль, але нині рідне місто навіть не намагається боротися за мене.

– За яких умов можна очікувати, що на Олімпіаді 2012 року ти таки представлятимеш Тернопільщину?

– Якщо з квартирою нічого так і не вирішиться в не оплатять роботу тренера, то я буду піднімати питання, щоб Тернопіль не значився поряд з мій прізвищем у списку олімпійців. Терпінню може настати кінець. Хоча і маю надію, що відношення до мене з боку тернопільської влади зміниться, тим більше, я буду одна з небагатьох, якщо не єдина, тернопільська олімпійка в Лондоні.

БІОГРАФІЯ

Заслужений майстер спорту України Ольга Маслівець народилася 23 червня 1978 р. у Тернополі. Виступає в парусному спорті (клас – RS:X). Захищає честь донецької ШВСМ. Кращі результати: чемпіонка України – 1996-2010 рр.; чемпіонка Європи, дисципліна Формула Віндсерфінг (2011 р., Лієпая, Латвія); переможець етапів кубка світу – Трофі принцеси Софії (2005 р., Пальма, Іспанія), Французька Олімпійська неділя (2005 р., Йєр, Франція), Кільська неділя (2006 р., Кіль, Німеччина); переможець міжнародних регат – Андалузький олімпійський тиждень (2006 р., Кадіс, Іспанія), Міжнародна новорічна регата (2007 р., Лімассол, Кіпр), Новорічна регата (2011 р., Кадіс, Іспанія). Результати на Олімпійських іграх: 2000 р.– 23 місце (Сідней, Австралія), 2004 р.– 10 місце (Афіни, Греція), 2008 р. –  8 місце (Пекін, Китай).

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook