Про нас
увійти

Гребний канал у Тернополі має повернути собі колишню славу

категорія: Водні види | дата: 11 09 2013
Гребний канал у Тернополі має повернути собі колишню славу

— Тут за Союзу проводили міжнародні змагання з греблі, — каже Юрій Желіховський. — Такої зручної для даних видів спорту рози вітрів, глибини каналу, швидкості течії немає більше ніде в Україні!

Так заступник голови обладміністрації 10 вересня переконував віце-прем`єр-міністра України Костянтина Грищенка. Урядовця відвезли просто на Тернопільський став. Не приховували, що проблемою є добратися до цієї місцини з обох боків — від мікрорайону "Кутківці" та від села Біла.

— Відсутність нормальної дороги — основна проблема, яка стоїть перед нами, — каже Тернопільської обладміністрації Валентин Хоптян. — Крім того, наразі є спротив з боку частини місцевої громади. Адже ми тут, на узбережжі плануємо звести великий готельно-розважальний центр та інші об’єкти туристичної інфраструктури. Потрібна база і для спортсменів, які будуть тут тренуватися і змагатися.

Розповів Костянтину Грищенку про плани міської влади гуманітарний заступник мера Леонід Бицюра.

— Схожий проект реалізували в Познані, — каже він. — Там теж є став. До нас приїздив їхній проектант. Він сказав, що у нас умови — набагато кращі! "Плюсом" є зручне розташування Тернополя у центрі Західної України. Крім того, звідси близько до кордону із ЄС.

Для початку треба більше 10 мільйонів, стверджують місцеві чиновники. Потім доєднаються інвестори. Власних коштів Тернопіль не має, тому просить у Києва. Зате на користь нашого міста працюють традиції — у нас чимало спортсменів, які плавають на каное, байдарках. Причому вони показують хороші результати на змаганнях високого рангу.

— А чиста тут вода, тільки водоростей багато, — зауважив гість, йдучи до авто.

Під кінець він зауважив, що у Тернопіль варто приїхати міністр молоді та спорту України Равілю Сафіулліну. Мовляв, саме він має проаналізувати ситуацію і визначитися із доцільністю вкладення коштів у спортивні об’єкти на Тернопіллі.

Джерело: 20 хвилин

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook