Олександр Тугарєв здобув срібну медаль на чемпіонаті Світу з вітрильного спорту

категорія: Водні види | дата: 22 07 2013

Тернопільський 18-річний віндсерфінгіст Олександр Тугарєв став срібним призером чемпіонату Світу з вітрильного спорту серед юніорів Міжнародної Вітрильної Федерації ISAF, повідомили в управлінні фізкультури і спорту ТОДА.

Така регата впродовж тижня, з 13 до 20 липня, тривала у місті Лімассол, Кіпр. Тернополянин виступав у класі вітрильної дошки RS-X. А загалом змагання відбувалися у п’яти класах яхт. Участь у них взяли понад 350 яхтсменів із 61 країни світу. Особливістю цієї регати є те, що від кожної країни тут виступає один спортсмен — перший у рейтингу із кожного класу. Тому вона й називається "Sail First".

Щодо виступу на 2013 Sail First ISAF Youth Sailing World Championship тернопільського віндсерфінгіста, то із тринадцяти проведених впродовж змагань перегонів Сашко Тугарєв п’ять разів приходив до фінішу першим і один раз — другим. До речі, два перших приходи стали для спортсмена своєрідним подарунком на день народження, що припало якраз на час регати.

Як сказав Сашко в інтерв’ю, яке того дня взяв у нього кореспондент Інтернет-порталу Міжнародної Вітрильної Федерації ISAF: "На початку дня для мене не вистачало вітру, тому в першій я гонці фінішував сьомим. Але на другій гонці умови виявилися достатніми для глісування, тому й прийшов першим. На третьому перегоні вітер далі залишався близько 16 вузлів, і я знову був лідером! Сподіваюся, що на цій регаті й надалі вітер буде сильним, і тоді я продовжуватиму виступати так само".

Сподівання спортсмена виправдалися, і як результат — друге місце на чемпіонаті. А переможцем змагань став віндсерфінгіст із Великобританії Кейран Мартін, який з першого дня був абсолютним лідером перегонів. Третє місце посів польський спортсмен Радослав Фурманський, четвертим був мексиканець Ігнасіо Беренгер.

Наступні старти для Сашка Тугарєва — це чемпіонат України з вітрильного спорту, який наприкінці вересня пройде в Севастополі, та чемпіонат Світу, що в жовтні відбудеться в Італії. Тренують спортсмена його батько — Олександр Тугарєв та Олексій Нижегородов, і він є вихованцем обласної школи вищої спортивної майстерності.