Четверо юних тернопільських віндсерфінгістів здобули чотири медалі на кубку України

категорія: Водні види | дата: 09 05 2013

З 1 до 7 травня в місті Світловодську Кіровоградської області проходив перший етап Кубка України з вітрильного спорту серед юнаків.

В змаганнях брало участь більше двохсот спортсменів віком до 17 років із десяти областей України, які виступали у 4 класах яхт. Тернопіль на регаті представляли вихованці секції віндсерфінгу обласного відділення з фізвиховання та спорту Міністерства освіти: Юрій Будай (ЗОШ №18), Арсен Гринчак (ЗОШ №9), В’ячеслав Ровецький (ЗОШ №5) та Назарій Дзюрбан (ЗОШ №18).

Як розповів тренер віндсерфінгістів Олексій Нижегородов, Кременчузьке водосховище, де відбувалися змагання, — абсолютно нова акваторія для тернополян, оскільки таку регату в Світловодську проводили вперше. Тому були складності з течією, поривами вітру. Однак це не завадило нашим спортсменам перемогти.

Так, з перших перегонів Арсен Гринчак та В’ячеслав Ровецький, які виступали у молодшій групі вітрильного класу Bic Tekhno 293, впевнено відірвались від своїх суперників, і до останнього дня боролися лише між собою за 1-2 місце. Арсен до фінішу першим приходив частіше, чим і завоював перемогу. А В’ячеслав, відповідно, став "срібним" призером регати.

В старшій віковій групі у класі Bic Tekhno 293 Юрій Будай до останнього дня стабільно був другим, однак поломка не дозволила йому втриматися на цій позиції. В результаті спортсмен посів третє місце.

Ще один тернополянин Назарій Дзюрбан, який виступав у старшій віковій групі у дошках типу "Вільний клас", усі 12 перегонів приходив до фінішу першим.

— Вже перед останнім днем перегонів Назар знав, що заздалегідь завоював перемогу, — каже тренер, — але все таки пішов на дистанцію і вкотре довів, що він найсильніший у цій групі.

Отже, завдяки Назарію Дзюрбану на рахунку тернопільських вітрильників було ще одне «золото». Таким чином загальний результат наших віндсерфінгістів на кубку України з вітрильного спорту серед юнаків: дві золотих, одна срібна і одна бронзова медалі.

До речі, ці змагання були першим відбірковим етапом на участь у чемпіонаті Світу з віндсерфінгу, який проходитиме у польському місті Сопоті у липні цього року, повідомили в управлінні фізкультури і спорту ТОДА.