Про нас
увійти

На Тернопільському ставі відбувся чемпіонат України з віндсерфінгу

категорія: Водні види | дата: 27 09 2022
На Тернопільському ставі відбувся чемпіонат України з віндсерфінгу

Чемпіонат України з вітрильного спорту у класі вітродощок iQFOiL з 24 до 26 вересня 2022 року тривав у Тернополі, повідомляє Управління молоді, спорту та іміджевих проектів Тернопільської ОДА.

За звання чемпіона України боролись тринадцять учасників з трьох регіонів України - з Тернопільської, Дніпропетровської та Миколаївської областей. Незважаючи на складну ситуацію в державі, організаторам таки вдалося провести ці головні змагання країни 2022 року сереж віндсерфінгістів. До речі, минулий чемпіонат України 2021 року проходив в місті Маріуполі і відтоді діяла заборона на проведення спортивних масових заходів. І, ось минув рівно рік, і найсильніші віндсерфінгісти знову зустрілись на старті чемпіонату, - цього разу в Тернополі.

Найсильнішим спортсменом на цих змаганнях виявився Олександр Менделенко, спортсмен з Дніпра, учасник чемпіонатів світу та Європи. Буквально кілька днів тому Олександр повернувся із Швейцарії, з чемпіонату світу серед юніорів, де посів високе 11 місце, маючи у своєму активі перші приходи у перегонах.

Як повідомив голова перегонового комітету регати, суддя національної категорії Валерій Чеботарьов (м. Миколаїв), Олександр чисто і впевнено проходив дистанцію, практично в усіх перегонах на фініші був першим. Отож, він і завершив змагання з найкращим результатом та здобув звання чемпіона України. За друге і третє місце велась серйозна боротьба між тернополянином Тіграном Данієляном та ще одним спортсменом з Дніпра Владиславом Менделенком. Вони мінялись місцями у кожному з перегонів і завершили змагання з однаковою кількістю штрафних очок та абсолютно однаковою кількістю кращих приходів, а за правилами вітрильних перегонів переможцем у такому випадку стає спортсмен, котрий фінішував краще за суперника в останньому перегоні. Отже, Владислав Менделенко став срібним призером чемпіонату України, а Тігран Данієлян – бронзовим.

Серед жінок першою в усіх перегонах була шістнадцятирічна тернополянка Аліна Нижегородова. Це були її перші змагання на iQFOiL. Лише минулого року вона почала опановувати цей новий клас і вже в цьому році стала чемпіонкою України. Нагадаємо, що Аліна в минулому році виборола Кубок України з вітрильного спорту в класі RS:X, і тепер у її здобутку чергова нова перемога.

Серед юнаків віком до 19 років найсильнішим також був Олександр Менделенко, друге місце посів тернополянин Тімур Данієлян, а третьою в загальному заліку серед юніорів також була Аліна Нижегородова.

Додамо, що організатором змагань була Вітрильна федерація України, приймали чемпіонат КДЮСШ з водних видів спорту Тернопільської міської ради та Тернопільський віндсерфінг клуб.

 

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook