Про нас
увійти | реєстрація

Петро Ніколюк: "Приємно, що з кожною грою майстерність команди росте"

категорія: Волейбол | дата: 29 04 2012 | переглядів: 1273
Петро Ніколюк:

Волейбольна команда Поділля-ТНПУ-Динамо дебютний для себе сезон у Першій лізі завершила на 6-му місці. У своїй зоні команда з тернопільського району посіла третє місце, а у боротьбі за 5-8 місце програла лише чернігівському Педуніверситету-ШВСМ.

Свою оцінку сезону, що минув для sports.te.ua дав головний тренер Поділля — Петро Ніколюк.

— Петре Романовичу, розкажіть, як починалася історія Поділля?

— Вся наша команда складена зі студентів Тернопільського національного педагогічного університету. Ми вирішили створити волейбольний колектив на базі цих студентів — вихованців Олени Сопотницької. У цьому нам допоміг голова тернопільської райдержадміністрації Віктор Щепановський і керівництво університету, на базі якого, власне, й створена команда. Хлопці виступають у чемпіонаті серед студентів, а також у Першій лізі.

— Як формувався склад команди?

— У нас грають як тернополяни, так і приїжджі студенти, але всі вони навчаються у педагогічному університеті. Є у нас гравець, якого ми запросили з Івано-Франківська та в основному всі гравці наші.

— Перед стартом у Першій лізі були у вас конкретні завдання на сезон?

— Конкретних завдань ми не ставили, адже хотіли поглянути на гравців та їхні можливості. Ніхто з них до цього часу не грав ні в Першій лізі, ні у Вищій лізі — лише на студентський чемпіонат. Але, як кажуть, "апетит приходить під час їжі" і нам би хотілося пробитися у фінал чотирьох. Однак, забракло очок, які ми втратили у матчах з Івано-Франківськом і саме їх не вистачило, аби пробитися вище.

— З ким протягом сезону грати було найважче?

— Найскладніше, мабуть, було грати проти лідера нашої групи — львівського Баркома і цей матч на майданчику суперників був для нашої команди виграшним. У перший день ми вели у рахунку (2:0). Тоді на гру завітали чимало глядачів, спонсорів та спеціалістів у волейболі. Але згодом на гру вплинув суддівський фактор — в нашу сторону прозвучали три помилкові свистки, а також арбітри несправедливо показали гравцю жовту картку. Але це є людський фактор, фактор молодих та недосвідчених суддів. Вони своїм рішенням "підломили" нашу молоду команду і рахунок зрівнявся (2:2). Проте хлопці таки вистояли і вибороли п’яту партію з рахунком (15:11). Це була перша поразка для лідера чемпіонату, а тим паче вдома від нашої команди. Сама ж гра була не лише дуже складною, але й надзвичайно цікавою. 

Хоча про нас і пишуть, що ми граємо договірні матчі з Хмельницьким, але це все —  нісенітниці. Таке писати можуть тільки люди, далекі від спорту. Тому що, коли працюєш з командою, виховуєш дітей і вчиш їх не брехати, нормально поводитися та ведеш до перемоги — як у такому випадку можна грати договірні матчі? Я цього не розумію.

— Для прикладу, хмельницький Новатор-2 мав можливість залучати до матчів Першої ліги гравців, що виступають за першу команду, яка грає у Суперлізі. На вашу думку, така практика є правильною?

— Першу лігу створено для "обкатки" молодих гравців. Наприклад, у Харкові є чотири команди у Локомотива. Вони набирають дітей і дають їм можливість набратися ігрового досвіду. Хай діти грають у Першій лізі, вчаться, набираються досвіду і хто із них сильніший — піде вище. Львів зібрав хороших та досвідчених гравців і хоче пробитися у Вищу лігу. А ми маємо молодих волейболістів, Харків має молодих, Вінниця. Я вважаю, що така практика є трішки неправильною. Це — амбіції окремих тренерів, але у тому ж Новаторі є молоді гравці, приїхавши сюди, вони сидять на лавці. Отже, не мають змоги набратися ігрового досвіду. В свою чергу на майданчику виступають вже професійні гравці Суперліги. Але це гра, і кожен тренер хоче виграти будь-якими способами.

— Сезон у Першій лізі вже завершився. Чи побачили ви ріст майстерності команди?

— Чи росте команда, чи ні — судять завжди вболівальники. Але, зустрічаючись із людьми недалекими від волейболу, приємно чути позитивні відгуки. Наприклад, гравець першого темпу Синьковський Тарас від серпня, коли у нас був навчально-тренувальний збір, граючи у кубку та чемпіонаті — досить непогано добавив у майстерності. Так само один із лідерів нашої команди Дмитро Бойко вже є кандидатом у молодіжну збірну України на відбірковий тур до чемпіонату Європи. Були у нас тренери і пропонували, щоб він грав у збірній. Нам, тренерам, також приємно, що з кожною грою майстерність росте. Адже у нас два тренування в день і ми, відповідно, бачимо результат.

— Шосте місце — це позитивний результат?

— Дивлячись по грі, могли бути й вище та увійти у четвірку. Проте склалися такі обставини — там втратили очко, там три очки. Але це є людський фактор. Сьогодні ми програємо Івано-Франківську (2:3), а завтра просто "вбиваємо" цю команду (3:0). Плюс до цього — недосвідченість гравців, і це, на мою думку, зіграло найважливішу роль. Напевне, немає такого тренера, який би повністю був задоволений результатом та грою команди — хочеться якомога швидше добитися результату. Але ще жоден тренер не зробив за короткий проміжок часу в ігровому виді спорту команду високого рівня.

— Які плани у команди на майбутній сезон? Плануєте запрошувати нових гравців?

— Ведемо зараз переговори з виконавцями, яких хочемо залучити до команди. Хочемо, щоб вони навчалися у ТНПУ та грали за нас. Наразі нам потрібно ще одного-двох досвідчених гравців. І я думаю, що результат буде набагато кращий. Адже коли у команди є яскраво виражений лідер, який зможе у будь-якій грі взяти на себе відповідальність — це великий плюс.

sports.te.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook
ПОГОДА

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: