Про нас
увійти

Створили нову жіночу гандбольну команду — Тернопіль-Педуніверситет-Обленерго

категорія: Гандбол | дата: 01 03 2012
Створили нову жіночу гандбольну команду — Тернопіль-Педуніверситет-Обленерго

Вже наступного ігрового сезону 2012-2013 рр. Тернопіль у Вищій лізі Чемпіонату України серед жінок, поряд із вже існуючим Економ-Університ-Енерго,  буде представляти новостворений клуб Тернопіль-Педуніверситет-Обленерго.

"Кістяк" команди вибудуваний  на вже досвідчених гравцях та ще зовсім юних вихованках ДЮСШ №3. Базовий ігровий майданчик — спортзал Тернопільського Національного педагогічного університету ім. Гнатюка. Керівництво колективу вже у перший сезон ставить перед собою завдання потрапляння у медальну зону.

Спортивна громадськість таку новину зустріла неоднозначно — одні радіють створенню ще одного боєздатного клубу та внутрішній конкуренції; інші запевняють, що з цього буде сміятися вся гандбольна Україна. Як вдалося з’ясувати кореспонденту Погляду, підбором та формування команди займається відомий на Тернопіллі тренер Ігор Довбня. Саме він і прояснив ситуацію щодо Тернопіль-Педуніверситет-Обленерго.

— На початку року відбулося засідання Федерації гандболу Тернопільської області, де з ініціативи Віце-президента Василя Грабовенка та за підтримки Президента Ігоря Юхимця, якраз і приймалося рішення щодо створення вже з нового ігрового сезону команди під робочою назвою Тернопіль-Педуніверситет-Обленерго, — розповів пан Ігор. — Та це не найголовніше. На цьому засіданні Федерації затверджений план розвитку нашого місцевого гандболу на майбутні роки. Документ, на мою думку, цілковито змінить підхід щодо нашого виду спорту взагалі. Поясню чому. У всі попередні роки, поки існує команда Економ-Універитет-Енерго, практикується запрошення вже готових досвідчених гравців. Про будь-який розвиток місцевого гандболу ніхто не задумувався. У затвердженому плані розвитку висвітлене інше бачення. Насамперед, повинна бути вибудувана, так звана, піраміда — від набору дітей зі школи у початкові групи, до груп спортивного вдосконалення і їх подальший перехід у наш професійний клуб. Крім розвитку гандболу на Тернопіллі, це дасть помітну економію грошей. Нам не доведеться шукати помешкання, харчування та інші зручності для наших гравців. Ці зекономлені кошти знову ж таки можна спрямувати у розвиток дитячо-юнацького гандболу.

На згаданому засіданні Федерації гандболу Тернопільської області очолювати новостворений клуб довірили Ігорю Довбні. Це і не дивно, оскільки досягнення спеціаліста говорять самі за себе — вже з 2006 року очолювані ним збірні нашої області постійно посідають лідируючі позиції у дитячо-юнацькому гандболі. Його вихованки Зоряна Ткач та Ірина Яблонська брали участь у складі збірної України у юнацькому чемпіонаті Європи. Остання разом з Ольгою Чорною та Уляною Дячун вже грають за команду Суперліги львівську Галичанку, і встигли з нею стати призерами Чемпіонату України та володарями Кубку України.

— Свого часу я віддав сім своїх кращих вихованок у Бровари, — додає Ігор Довбня. — Там вони ставали переможцями першостей України, грали за збірні різного віку. Їх запрошують у команди Суперліги. Але наші діти, яких ми тут виховали, мають приносити залікові бали, здобутки і медалі нашому рідному місту. Тому Василь Грабовенко, який, до речі, створив Економ-Університет, одразу запропонував мою кандидатуру на тренера вже нової команди. Адже, я, як ніхто інший, знаю ціну підготовленої гандболістки високого класу.

У своїх планах Ігор Довбня планує вже у перший рік виступів увійти у трійку найсильніших команд Вищої ліги.

— І це реальна оцінка своїх можливостей. Кілька днів тому, будучи на матчі якраз Вищої ліги — Кияночка та ДЮСШ-21, — можу сказати, що наш рівень значно вищий, — додав Ігор Довбня.

У помічники Ігор Довбня запросив досвідчену тернопільську гандболістку Олену Пилипюк. Вона багато років відіграла в Економ-Університеті у Суперлізі. Свого встигла поїхати у Словаччину, де стала чемпіоном цієї країни. У лави новоствореної команди також запрошені шість досвідчених гравців — Анастасія Макеєва, Наталя Гурська, Марина Дровінська, Надія Фірман, Уляна Рудковська і Ольга Брухун. Всі вони вже мають звання "Майстер спорту України".

Та варто зауважити, що у Тернополі не всі в захоплені від новини про створення нової гандбольної команди. Зокрема, головний тренер Економ-Університет-Енерго Андрій Варцімага висловив свою думку щодо цього.

— З Тернополя вже сміється вся гандбольна Україна. Одну команду важко утримувати, а тут ще одна. Поява нового клубу лиш створить внутрішню нездорову конкуренцію та атмосферу!.

Найголовніший камінь спотикання для порозуміння обох клубів — це, звичайно, ж гроші. Як стало відомо, від подальшого фінансування Економ-Університет відмовився головний їх спонсор керівник "Тернопільобленерго" Ігор Юхимець. Тепер він є меценатом Тернопіль-Педуніверситет-Обленерго.

— Всі витрати щодо утримання нашого клубу цього сезону вже взяв на себе ректор Тернопільського Національного університету Сергій Юрій, — сказав Андрій Варцімага. — Щодо інших джерел фінансування, у тому числі у бюджетів різного рівня, то про будь-які зміни з наступного сезону я не чув. Моя думка, що фінансування будь-якої команди повинно залежати від їх результатів. Зараз ми є лідируючій групі Вищої ліги. У передумови вважати, що так буде і в наступному році. Тому спортивні функціонери зроблять свої об’єктивні висновки щодо можливого скорочення нашого фінансування через нову команду.

— На подібні випади не зважаю, — зазначив Ігор Довбня. — Я самодостатній тренер і ні в кого нічого не прошу. Можу сформувати команду тільки зі своїх вихованок. Тут можу сказати, що тільки в Економ-Університеті грають п’ять гандболісток основного складу, які є з моїх груп різного віку.

До відома читачів, приблизно на утримання команди гандбольної Вищої ліги затрачається більше 200 тисяч гривень. Це без зарплат та премій гравців та тренерів.

У грі нову команду Тернопіль-Педуніверситет-Обленерго тернопільські уболівальники зможуть побачити вже наприкінці літа.

— В серпні Федерація гандболу Тернопільської області планує відновити традиційний турнір присвячений до дня міста започаткований ще Василем Грабовенком, — розповів пан Довбня. — Плануємо запросити команду Суперліги львівську Галичанку, колективи з Хмельницького, Рівного та безумовно Економ-Університет. Адже у Тернополі у нас немає ворогів. Є суперники.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook