У Підволочиську гандбольним турніром вшанували пам'ять Івана Поповича (+ ФОТО)

категорія: Гандбол | дата: 01 12 2012

Традиційно, у листопаді спортивна громадськість Підволочиського  району згадує нашого славетного земляка, фундатора гандболу у Надзбручанському краї Івана Михайловича Поповича. Його вихованці і цьогоріч організували ветеранський турнір з гандболу його пам’яті. Поряд із старожилами змагань — командами Тернополя, Волочиська, Підволочиська — міст де працював Іван Михайлович і де проживає багато його вихованців  вперше прийняла участь команда ветеранів м. Хмельницький.

Яскравим вийшло урочисте відкриття змагань в якому взяли участь заступник голови районної ради Г.Й.Книшова, селищний голова В.Г. Дацко, начальник відділу у справах молоді та спорту Б.П. Кирик, голова РК ФСП "Колос" І.Д. Демчук, які згадали про неординарну особистість І.М.Поповича та досягнення його учнів. Учасники команд, гості та численні вболівальники вшанували пам’ять великого тренера хвилиною мовчання.

Голова ради ветеранів спорту О.С.Білик вручив пам’ятні сувеніри із видами нашого містечка командам — учасникам турніру та продовжувачам справи Івана Михайловича, його вихованцям Валерію Козарецькому та Тарасу Осадчуку.

Був на відкритті і сюрприз. Наш підволочиський бард, автор багатьох пісень, в тому числі і про спорт Андрій Шептицький спеціально до цих змагань презентував свою пісню про гандбол, в якій в першу чергу згадувався І.М. Попович, багато його учнів та шляхи становлення гандболу у Підволочиському районі. Деякі ветерани слухали  пісню із сльозами на очах, а учасники та вболівальники довго аплодували автору.

І ось розпочались завзяті двобої. Ветерани настільки скучили за гандбольним м’ячем, що емоції били через край. Були і порушення правил, і апеляції до суддів, і навіть важкі травми. Але все це тільки на майданчику. А по закінченні ігор гравці  обіймами вітали один до одного.

У першому матчі зійшлися господарі змагань та команда м. Хмельницький. Рівна гра точилась на протязі усього матчу,  та в підсумку на останніх хвилинах підволочисьці вирвали таки перемогу — (22 : 19). У другому матчі, досить збалансована та зіграна команда м. Волочиськ доволі впевнено переграла команду м. Тернопіль — (25 : 16).

Цікавий матч, у боротьбі за третє місце продемонстрували хмельничани та тернопільці. Кожна із команд не відпускала суперника у рахунку більш ніж на один м’яч. А закінчився цей двобій унічию — (18 :18). Довелось пробивати гандбольні пенальті. У цьому елементі вправніші були гравці Хмельницького, які і перемогли — (22 : 21).

Фінал розіграли давні  друзі-суперники волочисці та підволочисці. І, якщо у першому таймі господарі іще справлялись із шаленим тиском волочиських гандболістів, то у другому таймі  перевага гостей зростала, що в підсумку вилилось у рахунок (24 : 19).

Отже, переможцями турніру пам’яті Івана Михайловича Поповича стали учасники Чемпіонату України серед ветеранів (5 м.) 2012 року, гравці команди м.Волочиськ. Переможці та призери змагань нагородженні кубками та грамотами відділу у справах молоді та спорту, селищної ради, РК ФСП "Колос".