Збірна Тернопільщини з гандболу — друга на "Кубку Поділля" (+ ФОТО)

категорія: Гандбол | дата: 15 05 2012
Збірна Тернопільщини з гандболу — друга на

На початку травня чоловіча збірна Тернопільської області з гандболу взяла участь у традиційному Всеукраїнському турнірі з гандболу "Кубок Поділля", пам’яті колишнього тренера та директора Хмільницької дитячо-юнацької спортивної школи Миколи Никифоровича Марченко, організованого Вінницьким відділенням НОК України та Вінницькою федерацією гандболу.

Організатори турніру запропонували учасникам досить незвичний та оригінальний регламент змагань. У кожній команді, поряд з основними гравцями, на полі повинен був перебувати один гравець старше 35 років, та один старше 45 років. Кожен гравець даної категорії на футболці мав стрічку із зазначенням  його віку . У разі відсутності таких гравців команда грала 5 хвилин у меншості в кожному із таймів. Також правилами передбачалось, що кожен тайм рахувався як окремий матч. У разі нічиєї за таймами, команди пробивали по 5 "булітів" (це, коли із передачі свого воротаря гравець виходив один на один із воротарем суперника).

У першому матчі групи "А" тернопільські гандболісти перемогли господарів — команду м. Хмільник — 2:0 (11:10, 15:11). Групові поєдинки  із командами м. Вінниці — 1:1 (14:13, 9:12) та м. Волочиськ 1:1 (9:11, 15:9) завершились внічию і довелось пробивати "буліти".

В ці важливі хвилини,  на перший план виходить концентрація та психологічний настрій кожного гравця. Тернопільські гандболісти впорались із цим чудово,  виконавши усі свої кидки бездоганно, а натомість воротарі команди (Я.Коваль, Б.Кирик) відбили три "буліти"  суперників.

Зайнявши перше місце у своїй групі,  тернополяни у півфіналі не зустріли перешкод від команди м. Кіровоград — 2:0 (11:6, 9:8). У другому півфіналі команда "Легіон ХХІ" м. Київ перемогла наших сусідів — волочисців. Переможені у півфіналах команди зійшлись у боротьбі за третє місце, де сильнішими виявились кіровоградські гандболісти.

Фінальний матч із киянами наші спортсмени розпочали на рівних. Довший час перевага однієї або іншої команди становила один м’яч, але все ж у підсумки перший тайм закінчився перемогою столичних гандболістів — 9:7. У другому таймі, більш досвідчені гравці команди "Легіон ХХІ" (колишні гравці українських супер та вищої ліг) додали обертів та не залишили нашим гандболістам жодних шансів — 16:7. Програвши фінальний матч із рахунком 0:2 наша команда виборола друге місце в такому представницькому турнірі, що є безсумнівно успіхом (дивлячись на розвиток  чоловічого гандболу в області).

Під час урочистого закриття змагань команді вручено кубок, а гравці нагороджені грамотами, медалями, цінними подарунками. Організатори окремо відзначили граючого тренера команди Ярослава Павленка, за вклад у розвиток гандболу та,  як найстаршого гравця турніру. Під керівництвом тренерів — Я.Павленка та В.Козарецького  успіху досягли: В.Гнатко, В.Бординюк, Я.Коваль, Б. Саранчук, Б.Кирик, Б.Луцик, О.Білик, М. Паюк, О.Підгорняк, О.Мацюк, В.Попічко, М. Дем’ян, О.Бондарук, Д.Череватий.