Дмитро Андрієшин: "У Тернополі можна зробити добротну професійну футзальну команду"
Коли на початку минулого року відбувалася звітно-виборча конференція Тернопільської міської федерації футболу і конкурентами за посаду її очільника були діючий голова Ігор Підгайний та молодий Дмитро Андрієшин, тернопільські футбольні аксакали дорікали останньому, мовляв, ще замолодий, щоб очолювати футбольне господарство обласного центру. Тоді вибір впав на досвід. Однак Дмитро не опустив рук і за короткий час зумів організувати потужну футзальну лігу, без якої нинішнє міжсезоння вже важко уявити. Про головні досягнення і перспективи поведемо розмову з Дмитром Андрієшиним.
— Нещодавно перейшла екватор вища Тернопільська футзальна ліга, на половині шляху — перша. Можеш підбити попередні підсумки змагань?
— Перше коло у вищій лізі переможця не виявило. Команди Металіст та Агрон мали однакову кількість очок. А матч між цими командами став апофеозом усього першого кола. Не даремно він зібрав найбільшу глядацьку аудиторію. Також можна відзначити, що кожен із турів був видовищним, у більшості поєдинків інтрига трималася до фінального свистка. А матчі відвідували як прості вболівальники, так і тренери аматорських та професійних команд. Що ж до першої ліги, то перша її частина запам’яталася запеклими матчами команд середньої частини турнірної таблиці. У цій лізі вже можна побачити фаворитів і аутсайдерів, але попереду дозаявковий період, який може все змінити.
— Як вдалося вмовити керівництво Агрон-Королівського смаку заявитися на тернопільську лігу, адже знаємо, що команда довгий час виступала у Хмельницькому, де, по правді кажучи, футзал більш високого рівня, ніж у нас?
— Напередодні старту змагань мав декілька зустрічей із граючим тренером цієї команди Віталієм Паперовським. Під час цих розмов мені вдалося переконати його взяти участь у тернопільській футзальній лізі. Запевнив, що ми зробимо якісний чемпіонат. Окрім того, не тільки команду Агрон вдалося повернути, а й тернопільських футболістів. Зокрема, Ростислава Ціха, Автанділа Гвіанідзе та двох футзалістів із Чернівців, які грали в Хмельницькому, а тепер — у Тернополі.
— Конкуренцію Агрону, несподівано склав Металіст. За рахунок яких чинників це йому вдалося?
— Металіст складається із футболістів середнього віку, які мають серйозний футбольний досвід. Чого вартий Петро Бадло, Віталій Гоцалюк, Автанділ Гвіанідзе, а також один із лідерів — Василь Коропецький! Велику роль у цій команді відіграє їхній граючий тренер Ігор Бадло, котрий на сьогодні є кращим бомбардиром вищої ліги. Мені приємно, що така команда з’явилася на Тернопільщині.
— Який регламент нинішнього футзального чемпіонату?
— У вищій лізі грають 9 команд, у першій — 25. Це перший такий масштабний чемпіонат з футзалу на Тернопільщині. Якщо заявки ми приймали по бажанню команд (у яку лігу вони хотіли заявлятись), то на другий чемпіонат буде вже чіткий перехід з ліги в лігу. Переможець вищої ліги зможе представляти Тернопільщину на всеукраїнському рівні. Ці змагання проходитимуть під егідою аматорської футзальної ліги України. Наприкінці березня всі переможці регіональних відборів розіграють звання чемпіона України!
— У першій лізі виступають аж 25 команд. З однієї сторони, це добре, з іншої, відверто кажучи, рівень гри їх лідерів і аутсайдерів доволі різниться. Чи планується якось розділити цю лігу в майбутньому, скажімо, створити другу лігу?
— Планується створення другої або комерційної ліги. Другу сформують команди першої ліги, які завершать нинішній сезон на позиціях від 15 по 25-ту плюс нові команди. Комерційну — команди, склад яких формуватиметься тільки з працівників фірм.
— Цього футзального сезону в двох лігах виступають, по великому рахунку, три команди з області (Теребовля, Бучач та Залізці). Як зацікавити команди з районів брати участь у футзальній лізі?
— Так, маємо тільки три команди з області, водночас гравців — зі всієї області, які захищають кольори різних команд. Разом з тим, сподіваюся, що декілька команд у наступному сезоні візьмуть участь у футзальній лізі. Насамперед це колективи з Бережан, Чорткова, Кременця…
— Наскільки тернопільський глядач почав призвичаюватись до відносно нової для нього гри у футзал?
— Можемо спостерігати динаміку росту популярності футзалу серед вболівальників за відвідуваністю ними ігор, яка постійно збільшується. Плюс у нас є хороша інформаційна підтримка у ЗМІ, активно працюємо в соціальних мережах, випускаються програмки, проводиться он-лайн голосування тощо.
— Дмитре, ти, мабуть, спілкуєшся зі своїми колегами з інших областей. Як тернопільська футзальна ліга виглядає у порівнянні з лігами сусідніх областей?
— Незважаючи на те, що ми вперше проводимо футзальний чемпіонат, за кількістю команд-учасників у західному регіоні — це одні з наймасштабніших змагань. Також, що характерно, у нас найменший грошовий внесок для участі в футзальній лізі — 2,7-2,8 тис. грн., в той час як у Хмельницькому — 6 тис. грн., Львові — 6-9 тис. грн.
— Якщо подивитися трішки вперед, то яким би ти хотів бачити новий футзальний сезон?
— Готую програму розвитку футзалу на Тернопільщині, яку на підбитті підсумків сезону зможу презентувати.
— Чи буде дотримуватися спортивний принцип у переході між лігами. До прикладу, якщо спонсор виявить бажання виставити нову команду одразу в вищу лігу, чи вона буде йти до вершини через сито ліг?
— Спортивний принцип буде присутній, але ми дивитимемось також і по заявці команди, яка виявить бажання заявитись.
— Окрім футзальної ліги, ти долучився до шкільної та регіональної ліг. Розкажи трішки про ці змагання, яка мета ставиться…
— Ми започатковуємо нові систематизовані проекти на кшталт шкільної та регіональної ліг. Це єдина заявкова база, єдині бланки заявкових листів, інформаційна політика. Зі шкільної ліги ми в майбутньому візьмемо нових футзалістів, з регіональної — нові команди. Окрім того, контролюватимемо всі змагання в області для того, щоб популяризувати й підвищувати рівень футзалу в районах.
— Наразі поза футзалом залишилися дівчата та ветерани. Чи планується ще нинішнього сезону змагання між ними?
— Так, у планах проведення змагань серед дівчат та ветеранів, яким за 35-ть. А також ще буде проведено обласну юнацьку футзальну лігу серед хлопців 1998/99, 2000/01, 2002/03 р. н.
— Свого часу тернопільські команди (Банкір, Товтри, Марспирт) виступали у другій футзальній лізі чемпіонату України. Чи на часі нині вести мову, що якась із місцевих команд зможе, скажімо, у наступному сезоні заявитися на ту ж першу українську лігу?
— Дивлячись на рівень гравців, які беруть участь у футзальній лізі, можна в Тернополі зробити добротну професійну футзальну команду. Це питання часу. Я думаю, що це буде пріоритетною метою на майбутнє.
Джерело: Номер один