Віталій Паперовський: "Люблю футзал і хотів би його розвивати на Тернопільщині, а не руйнувати"
1 лютого тернопільська футзальна команда Агрон, перемігши Руссичів з Кам’янця-Подільського (8:1), за три тури до завершення змагань здобула право виступати у плей-оф Преміум-ліги регіонального відкритого чемпіонату Хмельницького з футзалу. З запитанням, чому тернопільська команда виступає на Хмельниччині, а не на Тернопіллі, розпочалася розмова журналістів Номер один із граючим тренером команди Агрон Віталієм Паперовським.
— Оскільки в Тернополі не проводяться змагання з футзалу належного рівня, до нашої команди стали надходити пропозиції брати участь у змаганнях в Івано-Франківській, Львівській, Хмельницькій областях. Зваживши всі "за" і "проти", наша команда вирішила заявитись у Преміум-лігу Хмельницького, яку проводить акредитована Асоціація аматорського футзалу (колишня друга ліга).
— Чим саме хмельницька Преміум-ліга звабила Вашу команду?
— Напевно, відношенням до команд і рівнем проведення чемпіонату. Зокрема, матчі відбуваються в сучасному спорткомплексі "Динамо" з відповідною інфраструктурою (стандартний ігровий зал, роздягальня, душові). В ньому, до речі, проводить домашні матчі Екстра-ліги хмельницький Спортлідер+. Кожну команду в Преміум-лізі представляють перед початком матчу, ведеться фото- та відеозйомка, про кожен матч розповідає місцевий інтернет-ресурс, на якому можна знайти календар змагання, таблицю ліги, статистику виступів кожної команди (автори забитих голів, асистенти, кращі гравці за системою "гол+пас" тощо).
— За якою схемою проводяться змагання в Преміум-лізі?
— 12 команд грають одна з одною в одне коло. Переможець регулярної першості стає володарем кубка Хмельницького. А далі вісім кращих колективів виходять у серії плей-оф (команда, що виборола перше місце, грає з восьмою командою турнірної таблиці, друга — з сьомою і т.п.), виборюють звання чемпіона, а чотири колективи, які зайняли місця з 9 по 12-те, грають за кубок "Виклику". Плей-оф проводиться за схемою до двох перемог однієї з команд. Переможець серії плей-оф отримує змогу взяти участь у фінальній частині аматорського чемпіонату України, який заплановано на 3-6 квітня.
— Команду Агрон уже можна привітати з виходом до наступного раунду змагань?
— Так, після останньої перемоги над Руссичем тернопільська команда забронювала собі вихід до плей-оф. Однак ми на цьому зупинятися не будемо, гратимемо і в решті матчах на перемогу, бо хочемо зайняти якомога вище місце у турнірній таблиці.
— А як загалом складалися матчі для Вашої команди?
— На даний час Агрон у Преміум-лізі після восьми зіграних матчів має 19 набраних очок. Причому команда здобула шість перемог та лише у двох поєдинках втратила очки (одна нічия та одна поразка). Загалом рівень команд-суперниць доволі високий, тому в більшості матчів боротьба була гострою, а переможець визначався на останніх хвилинах.
— Відомо, що Агрон також вдало виступив і в Різдвяному кубку, який теж проводився в Хмельницькому.
— Перемігши по черзі три команди з Хмельницького, Агрон і здобув путівку до фіналу кубка. На жаль, у вирішальному матчі тернополянам не пощастило. У переможному для тернополян матчі команда на останній хвилині втратила концентрацію, очевидно, вже повірила в перемогу, за що була покарана трьома голами, які в підсумку не дозволили вибороти головного призу змагань.
— Пане Віталію, а чи не плануєте виступати у футзальних змаганнях на Тернопільщині, адже минулоріч Ваша команда грала у першому регулярному чемпіонаті нашої області?
— Такі пропозиції надходили від Асоціації футзалу Тернопільщини й особисто від її голови. Та знаєте, напевно, що ні.
— Чому?...
— Свого часу, зважаючи на досвід інших областей-сусідів Тернопільщини, я виступив з ідеєю про проведення регулярного чемпіонату Тернопільської області з футзалу. Були надані всі розрахунки за схемою проведення змагань у два кола. В тому числі я особисто переконав три команди взяти участь у такому чемпіонаті. Пропонувалося проведення чемпіонату в спорткомплексі "Політехнік", який має найкращу в Тернополі спортивну інфраструктуру для такого рівня змагань. Однак не все так сталося, як гадалося. Рівень змагань вимагав бажати кращого, зокрема, чемпіонат проводився у спортзалі ФОК ДЮСШ з футболу (що в Тернополі на вул. братів Бойчуків), який періодично протікав, тут відсутні належні побутові умови для спортсменів. Тому в керівників команд були претензії щодо рівня проведення змагань. Мало місце і непорозуміння з керівництвом Асоціації щодо сплати вступних внесків по двох командах. Хоча я переконаний, що всі зобов’язання перед ААФ Тернопільщини повністю виконав. Усі ці фактори в підсумку призвели до негативних наслідків — з восьми команд, які брали участь у попередньому чемпіонаті, на сезон-2013/14 рр. шість колективів відмовилися брати участь. Відповідно змагання і досі не стартували і не відомо, чи будуть стартувати.
— А як відноситься Асоціація футзалу Тернопільщини до того факту, що Агрон виступає на змаганнях в іншій області?
— Тут можна говорити багато. Були розмови, які часом переростали навіть у погрози. Щодо моєї особистості, то були заяви, що я не буду грати у жодних змаганнях обласного рівня. Більше того, були навіть дзвінки в Асоціацію аматорського футзалу України, щоб не дозволити команді Агрон брати участь у регулярному чемпіонаті Преміум-ліги Хмельницького. Я не розумію такого ставлення, адже люблю футзал і хотів би його тут розвивати, а не руйнувати.