Про нас
увійти

Володимир Левчук: "Гравців потрібно виховувати з низів"

категорія: Футзал | дата: 02 02 2013
Володимир Левчук:

Після дворічної перерви у Другу лігу українського футзалу повернувся тернопільський Банкір. І якщо на старті сезону команда не зовсім вдало виступала, то у двох останніх матчах "банкіри" здобули дві перемоги, при цьому остання — в Дунаївцях — стала для Банкіра першою виїзною вікторією за два роки. Про команду, її життя на футзальних майданчиках та перспективу читачам Номер один розповів головний тренер команди Володимир Левчук.

— Пане Володимире, з чим було пов’язано, що Банкір два сезони був відсутнім у Другій лізі?

— Коли стало питання, грати в Другій лізі чи студентській, то керівництво університету прийняло рішення заявитися у студентську лігу, адже ці змагання для нашої команди є пріоритетнішими. Так, минулого року Банкір став другим у своїй зоні, поступившись лише команді з Дрогобича. Натомість у нинішньому футзальному сезоні ми повернулися до Другої ліги через дві причини. Нашу команду зарахували у так звану "київську" зону, де виступають майже всі учасники з Києва. Відповідно це великі витрати на роз’їзди, а ще у студлізі суттєво зріс вступний внесок.

— Друга ліга Вас чимось здивувала?

— Насамперед малою кількістю команд-учасниць. У Другій лізі грають лише чотири команди, які розіграють нагороди в чотири кола. Нашими суперниками є львівський Інтер-Юніор, ужгородська Говерла та дунаївський Верест.

— Старт сезону для Банкіра був доволі складним?

— Через різні причини наша команда недорахувалася кількох очок. Так, у Львові в матчі з Інтер-Юніором суперник зрівняв рахунок (3:3) лише за 12 секунд до фінального свистка. Двічі ми поступилися Говерлі на їх майданчику — (3:5) і (4:6), причому в повторному поєдинку мої підопічні вели в рахунку — 0:2. У Дунаївцях Банкір теж програв — (2:3), виграючи по ходу поєдинку — (0:2). Це ж саме можна говорити і про домашній матч з Верестом, в якому ми поступилися в два м’ячі, хоча після першого тайму вели в рахунку в один м’яч. Головна причина, на мою думку, — брак у гравців тернопільської команди ігор на хорошому рівні.

— Однак невдала серія була перервана…

— Так, Банкір у двох останніх поєдинках здобув перемоги, хоча були вони не простими. Скажімо, той же матч з Інтер-Юніором, суперник добре читав нашу гру та прекрасно реалізовував свої моменти. Як підсумок, нам вдалося переламати гру лише під завісу матчу завдяки реалізованому 10-метровому Романом Кісілем та влучному пострілу Назара Мороза. В останньому матчі у Дунаївцях Банкір здобув першу перемогу на виїзді за два роки. Цінна вона ще й тим, що було подолано незаперечного лідера Другої ліги. У першому таймі була рівною гра, кілька моментів створили обидві команди, але надійно зіграли голкіпери. Одразу після перерви тернополяни двічі відзначилися (Н. Мороз, Т. Пліс). Суперник, у складі якого виступали досвідчені гравці з "великого" футболу, став грати з п’ятим польовим гравцем, і їм вдалося скоротити рахунок — (1:2). Натомість розвинути успіх господарям більше не вдалося. Гравці ж Банкіра, граючи вдало на перехопленнях, зуміли ще тричі вразити ворота команди з Дунаївців (М. Костів, П. Данилюк, В. Паперовський), як підсумок — перемога — (5:1).

— Хто формує кістяк Банкіра?

— В нашій команді всі гравці є студентами економічного університету, за винятком одного — Віталія Паперовського, котрого ми заявили нещодавно. Якщо кілька років тому, коли ми виступали теж у Другій лізі, в нашій команді був яскраво виражений лідер і бомбардир Василь Гурак, то сьогодні команда в нас рівна в усіх ланках. Маємо дві рівноцінні четвірки, відповідно можемо змінювати тактику гри по ходу матчів.

Якщо ж брати команду загалом, то лише один гравець Банкіра — Микола Яцина — має футзальну школу, всі інші зазвичай є вихованцями футбольних ДЮСШ, де займалися «великим» футболом. Останнього вони не полишають і нині, після закінчення футзального сезону 80% гравців Банкіра виступають у чемпіонаті Тернопільської області з футболу.

— Ви згадали, що в команди мало ігор. Саме з цим пов’язано те, що Банкір заявився на чемпіонат області?

— Безумовно. На обласні змагання заявилися тільки через те, щоб мати ігрову практику. Там ряд команд доволі хорошого рівня, відповідно гравці Банкіра в матчах з ними зможуть вдосконалювати і свою майстерність. Вважаю, що започаткування такого чемпіонату — це великий крок уперед в розвитку футзалу на Тернопільщині. Саме через такі турніри до нашого виду спорту буде зацікавленість, і, можливо, у перспективі в Тернополі може з’явитися команда першої, а то й Екстра-ліги.

— Чого нині не вистачає вашій команді і загалом усьому футзалу на Тернопільщині?

— Щоб підняти рівень тернопільських футзальних команд, потрібно виховувати гравців з низів. Безумовно, треба створювати міні-футбольну школу або хоча б відкрити кілька груп при діючій ДЮСШ. Цим шляхом пішли у Рівному, Івано-Франківську, Львові, на цьому шляху і Хмельницький. Відповідно в них є багато кваліфікованих гравців, і рівень змагань у цих областях дуже серйозний. До цього потрібно прагнути і Тернопільщині, адже за ним майбутнє. Потрібно пам’ятати, що вже сьогодні активно обговорюється включення футзалу до числа олімпійських видів спорту.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook