Про нас
увійти

На старт регулярного чемпіонату області з футзалу вийшли 7 команд

категорія: Футзал | дата: 23 01 2013
На старт регулярного чемпіонату області з футзалу вийшли 7 команд

Тернопільщина у плані розвитку футзалу пасе задніх. І це не дивно, адже до недавнього часу на її теренах не проводився навіть регулярний чемпіонат області.

Експериментальні обласні змагання з цього виду спорту у форматі двох кіл відбувалися в 2010 році за участю лише чотирьох команд, але тоді вони продовження не знайшли. І ось цю прогалину, здається, ліквідовано. Про це обережно можна говорити після того, як 20 січня за участю семи команд узяв старт чемпіонат Тернопільської області з футзалу.

Як розповів Номер один голова Асоціації міні-футболу/футзалу Тернопільщини Андрій Баб’яр, після кропіткої підготовчої роботи на фінішній прямій залишилися сім команд, які, здавши всі заявкові документи, взяли старт у чемпіонаті. Ними стали чотири команди з Тернополя — Креаторбуд, Банкір, ДЮСШ-96 (Тернопіль), СЕБН (Тернопіль), дві з Тернопільського району — Мрія (В. Бірки) та Агрон (Товстолуг) і одна з Лановецького району — Ентузіаст (Білозірка, Лановецький р-н).

— Звичайно, хотілося б, щоб у чемпіонаті брали участь більше команд, — зізнається Андрій Баб’яр, — але через важкі фінансові часи поки у змаганнях відсутні футзальні колективи з таких футбольних міст, як Бережани, Ланівці, Кременець, Заліщики, Чортків, Копичинці, Теребовля. Разом з тим, приємно, що зроблено перший крок. Сподіваюся, що з кожним роком змагання здобуватимуть все ширшу географію і для багатьох районів буде престижно здобувати в них призові місця.  Нині ж хочу в першу чергу подякувати тим ентузіастам-фанатам — Віталію Паперовському, Володимиру Левчуку, Ігорю Гуді й іншим, котрі пропагують і дбають за цей цікавий вид спорту.

Щоб взяти участь у змаганнях, команди сформували грошовий пул — кожен вніс по 2 тис. грн. (виняток зроблено для молодої команди ДЮСШ-96). Ці кошти, за словами Андрія Баб’яра, витрачатимуться на оплату суддям та медпрацівникам, оренду залів, придбання нагородної атрибутики та на організаційні витрати.

Згідно з жеребкуванням було складено календар, який передбачає зустріч команд одна з одною в першому та другому колі. Матчі відбуватимуться в Тернополі у фізкультурно-оздоровчому комплексі ДЮСШ з футболу та спортивному комплексі "Політехнік". Щонеділі заплановано проводити до два тури. У межах двох місяців чемпіонат передбачено завершити.

Змагання проходитимуть за правилами ФІФА (пробиття 10-метрового штрафного удару після шостого фолу, гра через воротаря лише один раз, час на введення м’яча в гру — 4 секунди) за винятком одного. На нараді з представниками команд було прийнято рішення грати не 20 хвилин "чистого" часу, а 25-ть — "брудного". Водночас, коли рахунок у матчі нічийний або гандикап однієї з команд вимірюється одним забитим голом, то останніх три хвилини поєдинку береться "чистий" час.

Стартові матчі чемпіонату показали, що загалом більшість команд приблизно одного рівня, відповідно матчі носили гострий і безкомпромісний характер. При цьому матчі відбувалися досить коректно, і в жодному з них не пробивалися 10-метрові штрафні удари за перебір фолів. Що стосується вболівальників, то вони могли побачити таких відомих у краї майстрів "великого" футболу, як Андрія Гринченка, Тараса Дурая, Сергія Богородиченка, Автанділа Гвіанідзе ,Олександра Ждаху, які і в "маленькому" футболі каші не псували. Що ж стосується самих матчів, то приємно здивувала команда Ентузіаст із Лановеччини, яка показала пристойний рівень гри, не дивлячись на "зірковий" склад суперників.

Результати матчів 1 та 2-го турів:

Мрія – Ентузіаст — (1:4), Банкір – Агрон — (3:6), СЕБН – ДЮСШ-96 — (3:6), Мрія – Креаторбуд — (1:7), Ентузіаст – Агрон — (5:5), Банкір – СЕБН — (11:1).

Разом з тим, у планах Асоціації міні-футболу/футзалу Тернопільщини проведення не лише чемпіонату по першій групі. Орієнтовно з 10 лютого розпочнуться змагання по другій групі. Їх регламент нагадуватиме так званий "економічний" варіант, адже матчі відбуватимуться у 4-5 підгрупах (за географічним принципом) з роз’їздами в три етапи. При цьому кращі команди другої групи на наступний сезон матимуть право заявитися в першу групу, яка, на думку Андрія Баб’яра, оптимально має скласти 12 команд.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook