ФК Тернопіль мінімально поступився харківському Геліосу

категорія: Футбол | дата: 21 11 2015

У суботу, 21 листопада, ФК "Тернопіль" зіграв останній офіційний матч року. На своєму полі муніципали приймали "Геліос" із Харкова. Гості посідали перед звітною грою п’яте місце в турнірній таблиці, а ФК "Тернопіль" йшов чотирнадцятим, тож фаворит поєдинку читався, як то кажуть, без питань.

Затяжні дощі, що цими днями панують у Тернополі, звісно, зробили газон міського стадіону важким та слизьким. Не сприяло доброму його стану і передматчеве тренування у дощ "Геліоса" напередодні гри.

Під час самої гри дощу вже не було, але навіть після передматчевої розминки поле нагадувало "город". За таких умов, багато що мала вирішити фізична підготовка команд.

Першими до поля пристосувалися футболісти "Геліоса". На стартових хвилинах вони провели кілька гострих контратак, дві з яких ліквідували лише чіткі дії Степана Клекота і Сергія Атласюка. Та на 10-ій хвилині вже ніхто не міг завадити Сергію Кравченку відкривати рахунок, однак харків’янин не влучив по м’ячу метрів з п’яти. Тернополяни відповідали напів моментами. Небезпечно пробивали Віталій Богданов і Артур Дорі, але в обох випадках забракло точності. А вже на останніх хвилинах першої половини зустрічі Роман Гаврилюк, після навісу Артура Дорі, вдало підставив голову, і м’яч котився в порожній кут воріт, але голкіпер ліквідував загрозу.

Другий тайм розпочався з атак господарів. У одному з епізодів, після удару Артура Дорі, м’яч розминувся зі штангою у кількох сантиметрах. Надалі гра надовго перемістилася в центр поля, і до небезпечних моментів справа не доходила.

Та на 70-й хвилині команди обмінялися супер моментами. Спочатку Віталій Богданов виконав навіс зі штрафного удару, і м’яч, оминувши всіх захисників, влучив у штангу. А у відповідь гості в контраатаці вийшли вдвох на одного захисника тернополян. Степан Клекот ліквідував небезпеку ціною жовтої картки. Ще за п’ять хвилин Юрій Соломка, після помилки Сергія Атласюка, "розстрілював" ворота господарів з кута воротарського, але влучив у голкіпера.

А 81 хвилина стала "чорною" для господарів. Навісом з правого флангу гості знайшли на дальній штанзі ніким не прикритого Віталія Іванка. І той спокійно головою переправив м’яч у незахищений кут воріт – 0:1.

Тернополяни всією командою пішли на фінальний штурм, кілька разів для вирішального удару не вистачало сантиметрів, двічі м’яч потрапляв у руку захисників гостей (ще одного разу таке сталося в першому таймі), але призначити пенальті суддя не наважився. Мав свій момент і "Геліос" – Сергій Кравченко з центра поля втік на побачення з Сергієм Чернобаєм, але трішки забарився з ударом, і момент у красивому підкаті ліквідував Юрій Соколовський.

У підсумку: 0:1 – нелогічна поразка ФК "Тернопіль".

ФК "Тернопіль" – "Геліос" (Харків) – 0:1 (0:0)

21 листопада. Тернопіль. 250 глядачів. Хмарно. +4 град.

ФК "Тернопіль": Чернобай, Курило, Атласюк, Клекот, Соколовський, Кондзьолка, Чорний, Гаврилюк (Гром’як, 79), Дорі, Кривий (Полянчук, 52), Богданов.

"Геліос": Денчук, Чередніченко, Комарницький, Лобойко, Гершман, Задоя, Кіча (Іванко, 56), Субочев (Бордіян, 87), Луценко, Абєлєнцев (Соломка, 77), Кравченко.

Попереджені: Чорний, Атласюк, Клекот – Задоя, Чередніченко, Кравченко, Субочев, Луценко, Бордіян.

Гол: Іванко (81).