Про нас
увійти | реєстрація

Анатолій Антонюк: "Наступного року кременецький Буревісник боротиметься за найвищі позиції"

категорія: Футбол | дата: 02 10 2015 | переглядів: 1122
Анатолій Антонюк:

Ім’я цього фахівця добре відоме не лише у спортивних колах старовинного  Кременця, а й на Тернопільщині та за її межами. Анатолій Антонюк працює старшим викладачем обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка, заслужений працівник фізичної культури і спорту України.

А ще він — справжній футбольний ентузіаст та тренер. Очолювані Анатолієм Трохимовичем футбольні та фут-зальні команди неодноразово виборювали головні трофеї найпрестижніших змагань. Та найвагомішим здобутком, безсумнівно, є чемпіонський титул, який завоював студентський колектив Кременецької ОГПА «Буревісник» позаторік, виборовши переконливу перемогу на першості України серед команд вищих навчальних закладів нашої держави.

Цьогоріч команда Анатолія Антонюка не лише успішно продовжує виступати в рамках престижних студентських турнірів, а й демонструє доволі зрілий і результативний футбол, представляючи Кременеччину в обласному футбольному чемпіонаті. Скажімо, у двох останніх турах підопічні Анатолія Трохимовича здолали у гостях Поділля-Агрон — 3:2 та вдома взяли гору з рахунком 4:1 над одним з фаворитів змагань — командою КАМ і таким чином продовжують боротьбу в групі лідерів цьогорічних обласних протистоянь.

Власне, після одного з таких тріумфальних для кременецьких студентів двобоїв і відбулася зустріч із очільником Буревісника і водночас заступником голови федерації футболу Кременецького району Анатолієм Антонюком, який розповів віснику "Гол" про те, у яких умовах доводиться виступати його вихованцям у двох представницьких футбольних турнірах.

— У минулому сезоні наша команда через фінансові проблеми не брала участі в обласних турнірах, — каже Анатолій Трохимович. — Натомість у чемпіонаті України серед ВНЗ стабільно виступаємо вже впродовж восьми років. Цьогоріч знову стартували у чемпіонаті Тернопільщини і, як бачите, з кожним туром команда додає як у грі, так і результативності. Зараз перебуваємо на п’ятій позиції турнірного протистояння. Через прикрі поразки у деяких матчах першого кола було втрачено важливі очки, в результаті чого не вдалося закріпитися в трійці лідерів. І це можна пояснити передусім тим, що колектив у нас дуже молодий, фактично хлопці за короткий проміжок часу не встигли у повній мірі зігратися, набути необхідного досвіду. Справа в тому, що останнім часом наш колектив суттєво обновився, оскільки його поповнили понад десять ще зовсім юних виконавців. Потрібний час для повної адаптації, набуття ігрової практики. Але й за таких умов хлопці на рівних протистоять будь-яким суперникам і перемагають навіть незаперечних фаворитів турніру.

— У складі Буревісника виступають лише свої вихованці, чи підсилили команду кількома більш досвідченими майстрами шкіряного м’яча, як це зазвичай роблять інші учасники чемпіонату?

— У команді грають винятково студенти, які навчаються в нашій  академії. Більше того, зараз у складі Буревісника — одинадцять новачків 1998 року народження, які після закінчення середньої школи вступили у ВНЗ на перший курс навчання. Решта футболісти здебільшого 1995-1994 років народження, у мене нема старших від них виконавців.

— Невже в Кременецькій ОГПА навчається так багато молодих людей, які мають талант до гри у футбол, чи, можливо, якимось чином їх знаходите?

— Усе це  результати планомірної селекційної роботи, без якої неможливо створити боєздатну команду, Звичайно, я постійно контактую з різними спорт інтернатами, де шукаю здібних футболістів, яких, власне, й агітую вступати у наш навчальний заклад, де вони мають змогу не лише здобувати певну професію, а й демонструвати свої футбольні здібності у нашому клубі. Тому й навчаються у нас вихованці спортивних інтернатів, скажімо, із Володимира-Волинська, Костополя…

— Окрім, так би мовити, інтересів рідної академії, Буревісник представляє у чемпіонатах області та України і Кременеччину. Чи отримуєте суттєву фінансову підтримку від районної влади?

— На перше коло з бюджету нам виділили п’ятдесят тисяч гривень. Але цих коштів у нинішніх умовах, приміром, навіть на транспортні  витрати та інші необхідні речі не вистачає. На жаль, якихось солідних інвесторів, які б хотіли допомогти команді, на Кременеччині нема. Найбільше, звісно, підтримує студентську футбольну дружину наш навчальний заклад, але його можливості також обмежені. На участь клубу у другому колі чемпіонату області місто обіцяло виділити певну суму, але вже тривалий час ніяких грошей не отримували. Сподіваємося, що це станеться найближчим часом. Хоча б на харчування хлопцям щось дали…

— Яке завдання перед студентським колективом було поставлено за підсумком цьогорічного чемпіонату?

— Було засідання райдержадміністрації, на якому йшлося про те, аби команда посіла місце не нижче п’ятого. Думаю, якби владні структури з самого початку більше дбали про умови для футболістів, то можна було б поборотися і за одне з призових місць.

— Як би ви, Анатолію Трохимовичу, оцінили вже пройдений командою шлях у нинішньому футбольному марафоні в рамках чемпіонату області?

— Як я вже говорив, у команді навіть після закінчення першого кола відбулися кардинальні кадрові зміни. Нині у її складі виступає більшість новобранців, які ще остаточно не сформувалися у цілком боєздатний колектив. Але прогрес є з кожним матчем. Тому можу однозначно стверджувати, що за таких умов пройдений етап змагань «Буревісник» здолав досить непогано.

— Не важко поєднувати ігри на обласному рівні із виступами в рамках студентського чемпіонату України?

— Думаю, що таке поєднання лише сприяє успішним виступам. Позаторік, скажімо, ми також брали участь у змаганнях на обох фронтах і в підсумку на обласному рівні потрапили у фінальну частину протистоянь і водночас стали переможцями чемпіонату України серед команд вищих навчальних закладів. Це було справжнім тріумфом для кременецького Буревісника. Мали їхати на студентський чемпіонат Європи у Голландію, але через брак коштів на цю поїздку змушені були відмовитися від неї. Звісно, це стало великим розчаруванням для нашого студентського колективу.

— І на завершення розмови скажіть, Анатолію Трохимовичу, якими бачите перспективи виступів кременецького Буревісника у чемпіонаті Тернопільщини на наступний сезон?

— Переконаний, що вже у наступному сезоні кременецький «Буревісник» боротиметься за найвищі позиції обласного чемпіонату. Стверджувати це дозволяє мені те, що наша команда наразі ще доволі молода, але перспективна. Маємо багато здібних виконавців, футбольна майстерність яких постійно вдосконалюється. Звісно ж, для того, аби боротися, приміром, за чемпіонство, необхідно створити футболістам відповідні умови, а це вже питання до місцевої влади, яка має гарантувати фінансову стабільність, якщо хоче бачити представника району на вершині турнірної таблиці.

Джерело: ТОФФ

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook
ПОГОДА

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: