Володимир Мариновський: "З кожного району — по команді в обласний чемпіонат"
Вже не вперше виникає запитання: яке головне завдання перед початком кожного нового сезону ставлять організатори обласного футбольного чемпіонату? І це й не дивно, бо від намічених цілей залежить дуже багато, і насамперед те, за яким сценарієм відбуватимуться головні баталії Тернопілля.
У минулому році федерації футболу вдалося провести змагання на досить високому рівні. У чемпіонаті виступало понад 20 колективів, кожен з яких демонстрував доволі добротний футбол, що, власне, забезпечило високу конкурентність суперництва за призові місця.
Перед стартом нового сезону у федерації футболу Тернопільщини роблять усе для того, аби в цьогорічному чемпіонаті взяло участь якомога більше команд. Більше того, на останньому засіданні виконкому ФФТ за участю представників футбольних клубів з усіх районів йшлося й про те, аби в змаганнях обласного масштабу виступали також юнацькі колективи.
Власне про це та інше й розмовляємо із головою Федерації футболу Тернопільщини Володимир Мариновський.
— Насамперед, Володимире Миколайовичу, розкажіть, як очолювана вами організація попрацювала у період міжсезоння, аби майбутні учасники обласних баталій у повній готовності підійшли до нового чемпіонату?
— Минулорічний чемпіонат, зважаючи на чималу кількість учасників, тривав доволі довго, тому перерва була досить нетривалою. Ще до початку нового року під егідою федерації було організовано традиційний турнір із міні-футболу на призи святого Миколая, у якому виявили бажання виступати близько 30 команд. Чимало з них вже на початку 2012 року долучилися і до футзальних змагань в рамках зимового чемпіонату та кубкових баталій. Як правило, більшість учасників цих змагань формувалися із футболістів, які традиційно грають в складах головних районних команд, які представляють свої регіони в турнірах з великого футболу. Так фактично й проводився підготовчий період до нового сезону.
Хотів би також сказати, що ФФТ провела чемпіонат області і серед жіночих футбольних дружин. У цих змаганнях, до речі, взяли участь вісім досить непоганих колективів, з яких можна вже формувати збірну Тернопільщини. Зауважу також, що до організації жіночих баталій суттєво долучився Тернопільський національний економічний університет, у спортзалі якого, власне, і проходили усі матчі. Водночас упродовж останнього місяця активно займаємося спільно з освітянськими установами проведенням всеукраїнських кубкових баталій серед учнівських команд, приурочених Євро-2012. Вже визначилися кращі команди на обласному етапі протистояння. Переможці продовжать боротьбу в зональних баталіях. Відтак відбудуться півфінальні поєдинки, а в травні на НСК "Олімпійський" — фінал. Це досить грандіозний футбольний захід, у якому були залучені фактично усі шкільні колективи України.
До речі, мені доводилося спостерігати за грою між учнівськими командами з Великого Глибочка та Скалата Підволочиського району. В обох колективах побачив чимало перспективних юних футболістів. Думаю, селекціонерів тих клубів, які виступають в чемпіонаті області, мали б зацікавити талановиті школярі. А такі, переконаний, є в багатьох навчальних закладах Тернопілля.
— Наскільки відомо, вже не один рік ведуться переговори з приводу того, аби чемпіонат області відбувався з участю юнацьких команд, як це було свого часу. Які тут перспективи?
— Вже на двох поспіль засіданнях виконкому ФФТ ми намагаємося втілити в життя цю ідею. На жаль, доводиться констатувати, що більшість представників районних команд не підтримують нашу пропозицію, посилаючись на те, що наявні фінансові ресурси не можуть забезпечити утримання двох команд. Звичайно, наша громадська організація буде таки наполягати на тому, аби відновити турнір юнацьких колективів. Але, на жаль, вирішальне слово належить не нам. Надіємося на підтримку в цій справі керівників обласної державної адміністрації, які, до речі, з розумінням ставляться до того, що необхідно залучати юнацькі команди до участі в обласному чемпіонаті. Але дивує позиція владних структур деяких районів, які взагалі не передбачають у бюджетних планах виділення коштів на розвиток аматорського футболу. І це при тому, що в одних регіонах спроможні знайти до 150 тисяч гривень, яких цілком достатньо для утримання двох команд, а в інших не хочуть виділяти жодної копійки. Така недалекоглядність людей, які б мали дбати про всебічний розвиток району, не може не насторожувати. Тим паче, що мова йде про 2012 рік, коли в Україні відбуватиметься головний футбольний єврофорум.
— Коли стартує цьогорічний чемпіонат області і яка хоча б приблизна кількість команд братиме участь у новому футбольному марафоні Тернопілля?
— Якщо нічого не зміниться, то змагання в рамках чемпіонату почнуться вже цієї неділі, 29 квітня. Ми планували провести матчі першого туру тижнем раніше, але погодилися внести корективи, оскільки є ймовірність, що до турнірної боротьби долучаться ще кілька колективів. Скільки їх буде? Наразі остаточної цифри назвати не можу, бо будемо до останнього дня агітувати, аби футбольних клубів було якомога більше. Як завжди, ставимо завдання, щоб з кожного району була представлена команда в обласному чемпіонаті. Отож сподіваємося, що їх буде не менше 18. Не можу не подякувати обласним владним структурам, які посприяли тому, що нині фактично в усіх райцентрах є доволі непогані стадіони. А це означає, що проблем з інфраструктурою, спортивною базою суттєво поменшало і можна основну увагу приділити створенню боєздатних футбольних клубів. Федерація ж постарається, аби організація змагань пройшла на належному рівні.
Джерело: Свобода