"Нива" втратила очки

категорія: Футбол | дата: 15 08 2011

Зустріч відбувалась на Центральному стадіоні міста минулої суботи, 13 серпня. Попри всі очікування, близько 3000 глядачів перемоги своєї команди так і не побачили...

За збігом певних обставин першість України з футболу в другій лізі відкривали лише в четвертому турі. Як відомо, матч між "Нивою” та "Сумами” відмінили через несприятливі погодні умови. Відтак гімн України, що вінчав початок змагань на Центральному стадіоні нашого міста, пролунав куди пізніше, аніж у решті частини України. Задля годиться, у зв’язку з такою подією, перед матчем вітальне слово взяв обласний керманич Валентин Хоптян. Як відомо, у важливій мірі завдяки його старанням тернопільська "Нива” не припинила своє існування по завершенню минулого сезону. Втім, губернатор запевнив глядачів, що на досягнутому наша команда не зупиниться та продовжуватиме рух вперед. Наступне завдання - у світлі останніх подій надзвичайно амбітне - вихід до першої ліги. Втім, як показала гра проти "Реал Фарму”, до його виконання головній команді області ще дуже далеко...

Наші виглядали краще

Чого ж ще перед матчем очікували тернопільські уболівальники, які цього дня зібрались на Центральному стадіоні міста? Звичайно, публіка, яка вже давно скучила за перемогами рідної команди, вимагала видовища та позитивного результату. У світлі останніх зрушень - це стало цілком ймовірним підсумком. Повністю сприяв такому результату і суперник. Дебютант змагань у другій лізі "Реал Фарм” - колектив, який зірок із неба не хапав. Проте саме ця команда є найбільш віковою у лізі. Важко назвати серйозним професійним клубом колектив, в якому в складі грає три гравці старше 40 років. Окрім того, капітан клубу Микола Лиховидов (45 р.) обіймає також посади головного тренера, президента та є головним спонсором клубу. Такий напіваматорський підхід до справи збоку команди гостей виводив "Ниву” у ранг незмінних фаворитів матчу. І, власне, на полі підопічні Петра Червіна виглядали краще. От тільки цього не вистачило для підсумкової перемоги.

Дебютну 10-хвилинку куди краще провели наші земляки. Закрутивши "каруселі” поблизу воріт Григорія Красовського, здавалось, що гол у ворота команди гостей залишається справою часу. Втім, за весь перший матч футболісти "Ниви” створили лише одну справжню нагоду вийти вперед. За фол проти нашого футболіста арбітр зустрічі Андрій Нізола призначив штрафний за 2-3 метри до лінії штрафного майданчика, фактично по центру воріт. Втім, удар "взяла” на себе стінка. Натомість гості доволі небезпечно контратакували. Зусиллями флангових гравців Олега Підлетейчука та Петра Бичка гості раз по раз небезпечно розрізали оборону господарів. Проте клас, а точніше його відсутність, у "Реал Фарму” на останній стадії атаки давався взнаки.

Опонентів врятував кіпер

Друга половина зустрічі проходила за подібним сценарієм. Ініціативу у своїх руках тримали футболісти "Ниви”, натомість гості розраховували на стрімкі контратаки. Розв’язка зустрічі могла статись, починаючи з 70-ї хвилини. Гості, враховуючи доволі солідний середній вік футболістів, вже помітно "сіли” на захист власних воріт, не особливо розраховуючи на вилазки до володінь Дениса Козенка. "Нива” подібним розвитком подій могла скористатись не один раз. Так, на 71-й хвилині Ігор Цимбалістий після виконання кутового удару з лівого флангу виграв верхову дуель у своїх суперників та пробивав у ближній кут воріт - Красовський у карколомному стрибку "Реал Фарм” врятував.

У подальшому саме голкіперу гостей довелось стати головною дійовою особою поєдинку. На 78-й хвилині Павло Онисько міг стати автором чудового м’яча у ворота гостей - після відскоку "снаряду” від газону нападник "жовто-зелених” наважився на удар ножицями через себе - кіпер виявився на висоті. Через кілька хвилин Красовський вже врятував гостей після пострілу Володимира Плішки із 40 метрів.

Втім, захопившись штурмом воріт "Реал Фарму”, наші земляки могли втратити і одне очко. Вже за мить до фінального свистка провал в обороні нашої команди відверто пробачив один із найбільш досвідчених футболістів з Южного Олег Кошелюк - його удар прийняла на себе поперечина.

Джерело: "20 хвилин", фото - karacool.com.ua