Про нас
увійти

Ігор Прокіпчук: "У Канаді тренер Ігор Яворський отримував щомісяця 4000 доларів"

категорія: Футбол | дата: 06 09 2015
Ігор Прокіпчук:

На початку 2015 року було багато розмов про вояж тернопільського тренера Ігоря Яворського до Канади. Для виконання високих турнірних завдань Ігор Петрович прихопив із собою з десяток українських футболістів. Але пройшло півроку і наставник повернувся в Україну. Про перебування українського "десанту" за кордоном Номер один розповів їх роботодавець, президент Тоronto Atomic FC Ігор Прокіпчук.

— Ігор Яворський залишив Тоronto Atomic FC і однією з причин назвав те, що в нього хвора мати, за якою потрібно доглядати. Які справжні причини того, що він покинув команду?

— Зі слів колишнього головного тренера команди виходить, що основною причиною його раптового від’їзду є хвора мама. Якщо це правда, то він гідний син своїх батьків. Але все ж основна причина від’їзду все-таки у тому, що він як керівник команди не показав доброго результату в дебютному сезоні. Крім того, футбол у Канаді на досить солідному рівні. Я кожного разу, коли приїжджав чи спілкувався з колегами в Україні, отримував негативний резонанс, мовляв: "Який там може бути футбол у Канаді?" Хочу ще раз пригадати: футбол канадський і футбол громадський — дві різні речі. Канадська футбольна ліга CSL вважається іммігрантською лігою і її рівень досить високий.

— Як Ви, як президент клубу, оцінюєте виступи команди у сезоні за тренерства Ігоря Яворського (п'ять перемог, дві нічиї та п’ять поразок)?

— Звичайно, як власник клубу, таким результатом не задоволений. На початку і гравці, і тренер досить зверхньо ставились навіть до своїх опонентів, з котрими грали передсезонні товариські ігри. Бо вважали себе досвідченими неперевершеними виконавцями, котрі пройшли школу Прем’єр-ліги України та першого і другого дивізіонів. Але пізніше зрозуміли, наскільки помилялися. Адже їм протистояли команди, котрі фактично грають на першість міста Торонто та провінції Онтаріо, в складі яких є вихідці з Європи, а саме: Португалії, Італії, Боснії, Сербії, Хорватії та Латинської і Південної Америки, які, у свою чергу, так само розуміються на футболі.

— Очевидно, не на ті показники націлювали команду, прагнучи боротися за титул?

— Звичайно, розраховували на більш позитивний результат і в будь-якому випадку надії не втрачаємо. Ми хочемо вигравати всі ігри, котрі залишилися. Я налаштовую всіх гравців тільки на перемогу, і час покаже, на якому рівні ми будемо восени.

— Зважаючи на турнірні показники, чи був у Вас, як президента клубу, з цього приводу конфлікт з Ігорем Яворським?

— З паном Яворським конфліктів як таких не було. Якщо й виникали якісь непорозуміння, ми старалися їх вирішувати на професійному рівні — по лінії вертикалі: президент — тренер.

— Після провальних виступів Тоronto Atomic FC можна сказати, що Яворський просто втік з Канади, залишивши команду біля розбитого корита?

— Кожен може трактувати відставку тренера по-своєму. Як на мене, людям з України важко адаптуватися в іншому цивілізованому світі, котрий живе за своїми правилами. Особливо це стосується людей старшого покоління. Як говорив сам Ігор Петрович, він опинився у "золотій" клітці і ментально не був до цього готовий. Також умови праці тренера у західному світі та Україні кардинально різняться не на користь вітчизняного футболу.

— Як Ви сприймаєте твердження Яворського, що футболісти з України не звикли до зелених ліній на зеленому та ще й штучному полі? Невже за кілька місяців підготовки до сезону не можна було пристосуватися до поля та розміток?

— Для мене було дивно прочитати у кількох інтернет-виданнях, що в Америці зелені поля розмічають зеленими лініями. Це я фактично процитував пана Яворського. При нагоді хочу нагадати колишньому тренерові Тоronto Atomic FC, що він працював не у Сполучених Штатах Америки, а в Канаді. І там, і тут на деяких штучних полях високого ґатунку здійснюють розмітку для двох видів спорту — американського і європейського футболу. І це правда. Малюються лінії різних кольорів, зазвичай білого та жовтого, і в цьому випадку, як говорять, навіть у цирковій програмі посереднього рівня можна ведмедя навчити за місяць часу їздити на велосипеді. Професійним футболістам дійсно за період підготовки до сезону можна було б пристосуватися і до поля, і до розміток. Так що, думаю, цей аргумент є свого роду нісенітницею.

— Наскільки серйозним є рівень Канадської ліги футболу? кажуть, що вона прирівнюється до українського чемпіонату області.

— Це є неправда. Рівень високий і ніхто не робить з цього великого "цб". Проблема в Канаді, власне, є з футбольною пірамідою керівництва, а не з рівнем самої гри. Тут ви праві, всі на футбольну Канаду дивляться, як "п’яний на мале пиво". Але футбол тут досить швидко прогресує, і як тільки прийдуть зміни у керівництві спорту №1 на провінційних та федеральному рівнях, усе стане на свої місця.

— Чи правда, що українці думали, що канадський футбол настільки слабкий, що можуть на одній нозі перемагати суперників?

— Хлопці, котрі приїхали з України і пограли, ще раз підкреслюю, на професійному рівні у різних лігах, направду думали, що вони тут усіх закидають капелюхами. Я не можу сказати, що вони не були сумлінні у тренуваннях, але у товариських й офіційних іграх їм було дуже важко пристосуватись, у першу чергу, до фізичного стану інших команд. Котрі, до речі, фактично виступають на першість міста Торонто та провінції Онтаріо. Бо Канадська футбольна ліга, на жаль, включає в себе тільки спортивні клуби тих двох територіально-адміністративних одиниць. У нас немає далеких авіапереміщень, наприклад до Ванкувера, Едмонтона й Вінніпега, і ми не виїжджаємо навіть до Оттави чи Монреалю.

— Чи відповідає дійсності інформація, що українські "профі" просто не витримали конкуренції у суперництві з емігрантами з Сербії, Боснії, Хорватії та й з місцевими гравцями, тому мав місце такий плачевний результат?

— У світі немає жодної команди, котрою у першому сезоні всі були б задоволені. Вона би мала перше місце у кишені після дебюту та трибун стадіонів, переповнених глядачами. Знаю одне: клубові існувати довгі роки, бо власником є Ігор Прокіпчук. А це означає: "кров з носа", а результат буде.

— Чи правда, що в Канадській лізі соккеру тільки у Тоronto Atomic FC футболісти та тренери отримували зарплатню як професійні гравці, у всіх решта командах гравці виступали на ентузіазмі й можливості отримати легалізацію, навчання, роботу в Канаді тощо?

— Не можу коментувати статків і заробітків інших клубів. Знаю одне: ми виходимо із власних можливостей, якими оперуємо, і якщо в нас була нагода оплачувати хлопцям гру у футбол, це якраз є нам плюс, а не мінус. Крім того, звичайно, ми надаємо допомогу, як і інші команди ліги, в питаннях еміграції, пристосування у новому суспільстві, навчання та роботи. Але це вже побічна сфера, котра базується на добрих людських стосунках між футболістами та керівництвом клубу.

— Кажуть, що Ігор Яворський у Вашому клубі отримував офіційну зарплатню в сумі 4000 доларів. Чи ця інформація відповідає дійсності, і цікаво, якою була заробітна плата у футболістів? У Тоronto Atomic FC отримували платню лише українці чи всі?

— Озвучена вами цифра гонорару колишнього головного тренера Ігоря Яворського правдива. І він цю суму отримував щомісячно. Перед усіма іншими гравцями було виконано всі умови контракту, але у зв’язку з тим, що, на жаль, на стадіоні було мало глядачів, а відповідно не продавалися квитки та атрибутика клубу, треба було приймати рішення, які часами були не дуже приємні для самих гравців. Але запевняю Вас, кожен з них є на сьогоднішній день задоволений, про що мені було сказано на останніх зборах команди.

— Чи правда, що футболісти Вашої команди, окрім футболу, займалися ще іншими видами діяльності і футбол не був їх основним видом заробітку?

— У Канаді, щоб їсти "білий хліб", потрібно важко працювати. А щоб до хліба була полядвиця і масло, ми дійсно давали можливість хлопцям підпрацьовувати. На жаль, свої фізичні сили вони не змогли розподілити пропорційно. До чого я веду? Замість того, щоб готуватися до вечірнього тренування і однієї гри на тиждень, хлопці кинулися працювати на будови, виконувати ремонтні роботи. Тобто важко працювати за 15-20 доларів на годину, а могли б перекладати пляцки у пекарні або підзаробляти десь на прибиранні в денний час. Одним словом, не розрахували своїх фізичних кондицій. А який з тебе футболіст під час тренувального процесу та офіційної гри, коли ти втомлений? Тому ми зараз переглядаємо умови контракту, де просто будемо забороняти працювати на важких роботах. Якщо ти сюди приїхав і хочеш бути футболістом — будь ним. Якщо ти приїхав сюди у якості заробітчанина на будові, тоді тобі потрібно йти іншим шляхом.

— Чи були випадки, що футболісти з України порушували спортивний режим і Ви їх за це штрафували?

— Так, і вони були за це покарані, тому що у Торонто дуже багато спокус, котрі відволікають від професійної діяльності. Завжди треба бути на своєму місці, а за похибки і помилки відповідати з власного гаманця.

— Чи існують у канадському футболі штрафні санкції за неналежні результати команди? Тобто футболісти мали ставку і їх не хвилював результат чи їм треба було грою на футбольному полі доводити, що вони гідні відповідної платні?

— У команді, як у будь-якій комерційній компанії, якщо немає прибутків, робляться певні зміни. За всі роки у бізнесі мої підприємства рано чи пізно приносили доходи, котрі потім могли розподілятися між усіма учасниками процесу у вигляді додаткових винагород. А якщо людина на це не заслуговує, звичайно, що штрафні санкції, про котрі ви говорите, виносилися б безапеляційно.

— В Україні з’явилася інформація, що Тоronto Atomic FC був помічений у так званих іграх на тоталізаторі. Чи відповідає дійсності ця інформація?

— У мене не було і не буде жодних проявів корупції. Все життя важко працюю. А щоб коментувати цю інформацію, потрібно мати факти, котрих, на щастя, я не маю.

— Після відходу Яворського, очевидно, не опустите рук. Хто нині тренує команду, чи підкоректовані завдання на цей сезон, які плани на сезон наступний?

— На сьогоднішній день новий головний тренер команди — Василь Іщак, якого прихильники футболу зі стажем пам’ятають за блискучими виступами в одеському Чорноморці. Завдання те саме — закінчити сезон "у трійці". А наступний — розпочати певною кардинальною чисткою кадрів, залученням нових тренерів для роботи у першій і другій команді, а також у дитячій академії Тоronto Atomic Selects. Також займаємося відбором нових футбольних талантів, а саме: з Південної Америки, Африканського континенту, Близького Сходу, ну і, звичайно, з України. Для цього у вересні місяці буде відряджений у Європу наш генеральний менеджер Ігор Бокій. Заплановано численні зустрічі з футбольними агентами та безпосередньо з футболістами.

За матеріалами Номер один

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook