Про нас
увійти

Володимир Мариновський: "Кращі футболісти Тернопільщини спробують сили у аматорських змаганнях"

категорія: Футбол | дата: 31 08 2015
Володимир Мариновський:

У порівнянні з минулим роком значно побільшало тернопільських команд, які виступають у змаганнях різних рівнів.

Безсумнівно, це позитивно впливає на розвиток найпопулярнішого виду спорту в області, але є і чимало проблем, які треба невідкладно вирішувати. Своїми думками з цього приводу за підсумками пройденого етапу турнірних протистоянь ділиться у віснику «Гол» голова федерації футболу Тернопілля, член виконкому ФФУ Володимир Мариновський.

— Однозначно найбільше уваги працівники Тернопільської обласної федерації футболу приділяють організації змагань у рамках чемпіонату та кубкових протистоянь, — каже Володимир Миколайович. — І вважаємо успішною свою роботу передусім тоді, коли у змаганнях виступають якомога більше колективів і вони відбуваються у режимі високої конкурентності. Скажімо, старт другого кола обласної першості вселяє віру у те, що після зняття на проміжному фініші з розіграшу ФК Борщів, більше не матимемо подібних втрат і усі одинадцять колективів успішно подолають непросту футбольну дистанцію.

Якщо ж аналізувати турнірне становише клубів на даному етапі, то відзначив би насамперед стабільність виступів теребовлянської Ниви, яка ще не втратила жодного очка і одноосібно очолює турнірну таблицю. А причина успіху, як кажуть, лежить на поверхні: президент клубу і головний його меценат Степан Никеруй робить усе для того, аби футболісти і тренери мали усе необхідне для професійного виконання своїх обов’язків. Подібні слова можна адресувати і очільнику та засновнику футбольного клубу КАМ Анатолію Конику, який представляє у чемпіонаті село Бурдяківці Борщівського району. На одне з призових місць цьогоріч  реально претендує традиційно сильний колектив заліщицького Дністра. Приємно зазначити, що тут керівництво клубу, зокрема, президент Ігор Білінський у тісній співпраці з місцевими владними структурами сприяють тому, що футбол у Заліщиках належним чином розвивається.

Однозначно можу стверджувати, що в усіх районах є можливість підтримувати спорт номер один, незважаючи навіть на те, що у країні нині непроста економічна ситуація. Коли ми проводили звітно-виборні конференції в окремих районних федераціях, то виявилося, що на місцях не освоюються великі суми бюджетних коштів, а коли йдеться про виділення якихось сто тисяч гривень на розвиток футболу у цілому регіоні, то кажуть, мовляв, немає грошей. Дуже прикро, але доводиться констатувати, що не скрізь, на жаль, представники влади на місцях розуміють важливість проведення обласних футбольних турнірів. Але ж люди цього хочуть, про що свідчить той факт, що матчі за участю місцевих футбольних дружин постійно відвідують тисячі уболівальників.

А яким чином мають використовувати свій вільний недільний час, скажімо, мешканці Бучача, Ланівців, Гусятина та багатьох інших райцентрів, де влада не подбала про те, аби місцеві команди мали також можливість демонструвати свою майстерність в обласних футбольних баталіях. Виникає цілком логічне запитання: невже, приміром, у Тернопільському, Зборівському, Підволочиському та інших районах,  команди яких виступають у чемпіонаті області, кращі економічні умови, ніж у тих, які не мають своїх представників?

Звичайно, і в командах Поділля-Агрон, ФК Зборів, Збруч є чимало проблем, які не дають змоги успішніше виступати у турнірі, але вони продовжують боротьбу, радуючи своїх прихильників неповторним футбольним дійством. Те саме можу сказати і про такі самобутні колективи, як ФСК Чортків, Буревісник з Кременця, амбіційний тернопільський клуб ДСО, футболісти якого вже мають своїх прихильників у Збаражі, де, власне, проводять домашні матчі в рамках обласних турнірів.

Окремого аналізу потребують турнірні "здобутки" молодої команди ДЮСШ, яка наразі не демонструє належної футбольної майстерності. І тут є чимало запитань як до очільників клубу, так і до керівництва тернопільської спортшколи та обласного центру, інтереси якого представляє футбольний колектив. 

Неодноразово підкреслював, що за підсумками першого кола  нижче своїх можливостей виступає минулорічний срібний призер чемпіонату — ФК Бережани, який перебуває у процесі формування оновленого колективу. Про високий же ігровий потенціал бережанців свідчить, зокрема, і той факт, що вони минулого вівторка, на День незалежності України, на рівних протистояли у фіналі кубка області діючому чемпіону і одноосібному лідеру цьогорічних змагань — Ниві з Теребовлі. У підсумку в дуже напруженому двобої володарями почесного трофею стали теребовлянці, але і їх суперники продемонстрували не лише неабиякі бійцівські якості, а й справді добротний футбол.

До речі, за цим видовищним кубковим дійством, яке відбувалося на головній спортарені Тернополя, спостерігали цього святкового дня не лише численні уболівальники з різних куточків нашого краю, а й перші керівні особи — голова облдержадміністрації Степан Барна та очільник облради Василь Хомінець. Вони, а також почесні гості із братньої Грузії, які приїхати на Тернопільщину з нагоди святкування Дня незалежності України, взяли учать в урочистій церемонії нагородження учасників фінального матчу за кубок Тернопілля. І це, на мою думку, дуже важливий аргумент в тому плані, що влада цікавиться футбольними справами області.

І цей  приклад обласних керівників  мають наслідувати в усіх районах. На жаль, доводиться констатувати, що до головного кубкового двобою за участю команд з Теребовлянщини та Бережанщини не проявили інтересу керівники цих районів, на відміну від їх обласних колег. Та будемо сподіватися, проблемами розвитку футболу у нашому краї з часом перейматимуться в усіх регіонах. Принаймні є вже попередня домовленість про те, аби провести спільну нараду за участю керівників області та районів, і вже у наступному сезоні спільними зусиллями сприяти тому, аби залучити якомога більше клубів до участі в обласних футбольних турнірах.

У другій частині розмови Володимир Мариновський акцентував свою увагу здебільшого на аматорських та майстрівських командах, які представляють Тернопільщину у різноманітних змаганнях на всеукраїнському рівні.

— Насамперед хотів би з приємністю відзначити, той факт, що у нинішньому сезоні суттєво зріс інтерес наших клубів до турнірів, які проводяться під егідою аматорського футболу України, — зазначив Володимир Миколайович. — У стартовому турі кубкових баталій у боротьбу за почесний трофей вступили два колективи Тернопільщини. 12 серпня у рамках першого раунду 1/16 фіналу теребовлянська Нива у домашньому матчі задовольнилася  нульовою  нічиєю з клубом Зарінок (Тисовець Чернівецької області),  а команда Агро з села  Синьків Заліщицького району поступилася Гірнику з Соснівки, що на Львівщині — 1:2. Відтак через тиждень заліщицькі футболісти зуміли добитися лише нічийного результату І вибули із подальшої боротьби. Теребовлянці  ж у гостях виграли — 1:0 і вийшли у наступний етап кубкових протистоянь, де доведеться грати проти дуже сильного суперника — футбольного клубу Рух з Львівщини , у складі якого виступають навіть такі знані майстри шкіряного м’яча, як Алієв, Шацьких… Але переконаний у тому, що наші земляки докладуть максимум зусиль. аби за сумою двох матчів вибороти перемогу.

До речі, ще один учасник чемпіонату Тернопільщини — колектив клубу КАМ з Бурдяківців також мав серйозні наміри долучитися до аматорського кубкового турніру, але через певні обставини відклав цю ідею до кращих часів. Правда, хочу повідомити, що кращі футболісти з різних тернопільських команд все ж матимуть нагоду незабаром спробувати свої сили у представницьких аматорських змаганнях.

Маю на увазі те, що Федерація футболу України недавно задекларувала проведення нового офіційного турніру — Кубок регіонів, боротьбу за почесний трофей у якому вестимуть аматорські збірні усіх областей України. Зазначу, що у регламенті цих змагань чітко прописано: у складах команд не може виступати жоден гравець, який будь-коли грав на майстрівському рівні. Тобто, це буде чисто аматорський турнір.

Важливим є і той аспект, що володар Кубка регіонів здобуває право представляти Україну на міжнародному аматорському футбольному форумі вже під егідою УЄФА. Зараз ми активно займаємося комплектацією збірної нашої області, яка незабаром розпочне боротьбу за почесний трофей. Орієнтовний список футболістів, які мають шанс потрапити до складу команди, вже складений. Кістяк її формуватиметься із кращих виконавців теребовлянської Ниви, футбольних клубів Бережани, Дністер, КАМ та інших учасників обласного чемпіонату. Тренуватимуть тернопільську збірну знані фахівці футболу Петро та Ігор Бадло. До першого вересня маємо заявити команду, відтак відбудеться жеребкування і розпочнеться безкомпромісна боротьба за головний приз дебютного кубкового турніру.

Хочеться також сказати кілька слів і про старт у новому сезоні наших майстрівських клубів — Ниви та ФК Тернопіль. Звичайно, добре, що Тернопільщину представляють у першій лізі національного чемпіонату одразу два колективи. На жаль, розпочали вони свої виступи не найкращим чином, особливо це стосується Ниви, в активі якої наразі є лише очко. Трішки кращі турнірні показники — в муніципального клубу, який зумів записати у свій актив три додаткові пункти завдяки перемозі у тернопільському дербі. Та особливої похвали заслуговують футболісти ФК Тернопіль за продемонстровані бійцівські якості у кубковому протистоянні із представником Прем’єр-ліги — запорізьким Металургом. Перемога над елітним клубом з рахунком 3:1 дозволила пробитися в 1/8 фіналу розіграшу Кубка України.

У цьому протистоянні мені довелося виконувати обов’язки директора матчу, а тому хотів би звернути увагу на ще одному важливому аспекті в організації футбольних змагань. Мова йде про поведінку уболівальників на трибунах. Як на мене, у Тернополі, скажімо, чимала за чисельністю група підтримки запорізького Металурга продемонструвала, наскільки толерантно, патріотично і водночас активно, без жодних "підсилюючих" факторів можна поводитися на стадіонах. Водночас дещо раніше на цій же спортивній арені нашого міста під час календарного матчу між тернопільськими командами арбітр змушений був зупинити гру майже на десять хвилин через вкрай неадекватну поведінку фанів Ниви. І це вже приклад того, як не треба вболівати, якщо по-справжньому шануєте футбол і тих виконавців, яких прийшли підтримати.

На жаль, останнім часом і під час футбольних баталій  в рамках обласних турнірів трапляються випадки, коли так звані шанувальники футболу у своїх діях виходять за допустимі межі поведінки. Навіть у вище згаданому фінальному матчі за кубок Тернорільщини в окремих епізодах бережанські та теребовлянські групи підтримки поводилися на головній спортспоруді обласного центру не найкращим чином, кидаючи піротехнічні засоби, димові шашки на бігові доріжки та поле. Такі речі не допустимі як під час змагань на обласному рівні, так і на матчах за участю команд майстрів.

Федерація футболу України звертає велику увагу на те, аби громадський порядок не порушувався, а тому будь-які прояви неадекватних дій на стадіонах каратимуться жорсткими санкціями. І дуже часто потерпають не стільки безпосередні порушники-уболівальники, скільки клуби, яким доводиться сплачувати чималі штрафи, власне, за те, що накоїли їх же прихильники…

Джерело: ТОФФ

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook