Про нас
увійти

Василь Івегеш: "Маємо проблему – не можемо дозаявити кількох футболістів"

категорія: Футбол | дата: 07 08 2015
 Василь Івегеш:

Головний тренер ФК "Тернопіль" Василь Івегеш на прохання клубної прес-служби розповів, як тернопільська команда готується до виїзного матчу 3-го туру протихарківського "Геліосу". 

– Після матчу з ФК "Полтава" нам трохи важкувато, бо суперник був доволі хорошим, а тому багато сил довелося віддати на полі. Крім того, погодні умови, а саме спека, не дозволяє повноцінно тренуватися. Підлаштовуємося саме під погоду, вона є визначником, скільки часу тренуватися, щоб футболістів потім можна було відновити. До поєдинку з "Геліосом" готуємося серйозно, адже якщо глянути на турнірну таблицю, то всі команди рівні, тому практично куди не поїдеш, не знаєш чого очікувати від суперника. Разом з тим, маємо проблему – не можемо дозаявити кількох футболістів, плюс мікротравма у одного з наших лідерів Василя Чорного. Він зараз знаходиться в лазареті і до кінця не відомо, чи поїде Василь з нами до Харкова. Чорний приходить на тренування, навіть проситься бігати по колу, але ми вирішили дати паузу, щоб подивитися, як у нього йтиме відновлювальний процес. Лікарі працюють над ним, кажуть, що розриву немає, лише під час матчу з ФК "Полтава" був спазм і у день виїзду стане відомо, чи він нам помічник у поєдинку з "Геліосом".

– На останній післяматчевій прес-конференції Ви сказали, що всі питання з ФФУ цього тижня буде вирішено і клуб зможе дозаявити нових гравців, але нині Ви говорите, що це питання досі не вирішене…

– З дня на день чекаємо, що фінансові питання вдасться залагодити. В нашого клубу є певна заборгованість перед ФФУ, ми працюємо над тим, щоб її погасити і таким чином провести дозаявку. Від себе скажу: несправедливо вчиняє ФФУ, що наказує футболістів. Адже погодні умови нині такі, що не всі гравці витримують всі 90 хвилин, а провести заміни майже не можливо, бо заявковий лист обмежений. Не футболістами треба наказувати клуби, які мають фінансові заборгованості. Ви бачите наскільки нам важко, коли одні й ті ж футболісти постійно виходять на поле, і яких ми практично не можемо замінити, коли хтось через травму змушений пропускати матчі. Нехай очки знімають, якимось іншим чином наказують клуб, але аж ніяк не методом заявки 15 чоловік. І це в той час, коли ми маємо величезні переїзди, травми тощо. Я б не похвалив ФФУ, що прийняла подібне рішення.

– Під час підготовки до матчу з "Геліосом", тернопільська команда зіграла спаринг з аматорською командою з Борщівщини. Як ви оціните цю гру?

– Спаринг був для нас корисним з кількох причин. По-перше, ми розуміємо, що не можемо через брак фінансів запросити футболістів, які б нам підходили з інших областей. Власне тому ми змушені шукати кадри у власних тенетах, на Тернопільщині. Тому власне продивляємося обласні команди, зокрема, колектив "КАМ"  – один з лідерів обласного футболу. В ньому виступає кільках кваліфікованих молодих виконавців, їх і хотіли переглянути. По-друге, ми намагаємося в наближено до бойових умов переглянути наскільки лідерів команди можуть замінити ближчий резерв. Саме тому кожної середи проводимо ігровий день, щоб подивитися на молодих, на яких розраховуємо, якщо не сьогодні, то завтра-післязавтра, щоб вони розкрилися і допомогли першій команді.

– Якими є останні штрихи в підготовці до матчу з "Геліосом"?

– Після спарингу з "КАМом" провели плідне тренування на центральному міському стадіоні, а вже вночі, знову ж таки, зважаючи на погодні умови, візьмемо курс на Харків. Десь під обід приїдемо на місце, де проведемо передматчеве тренування. Потім буде теоретичне заняття.

– На Вашу думку, чи вдалося відновитися футболістам після виснажливого матчу з ФК "Полтава"?

– Після цього матчу я поділив команду на дві групи. Футболісти, які відіграли без замін весь матч з Полтавою, отримали один день відпочинку, лише відвідали сауну, натомість друга група без перепочинку продовжила тренування. На наступний день усі зібралися разом, але і тоді навантаження давалися дозовано. Загалом намагаємося знайти тут золоту серединку, щоб підвести футболістів в хорошому функціональному стані до матчу з "Геліосом".

– Чи вже визначилися, як будете протидіяти супернику?

– За "Геліосом" ми постійно слідкуємо, знаємо його лідерів. На теоретичному занятті будемо розбирати їхню останню гру та ставитимемо своїм футболістам конкретні задачі, як протидіяти суперникові.

– Як будете формувати лінію нападу, адже після того, як пішов з команди Семенець і через не можливість заявки інших футболістів, ФК "Тернопіль" фактично залишився без номінальних форвардів?

– І справді, в нас немає "чистового" нападника, а Віталій Богданов, який виконував цю роль у попередніх поєдинках, отримав мікротравму і тренувався самостійно. Думаю, цю проблему вирішимо за допомогою молодих футболістів, яким будемо давати шанс.

джерело: ФК Тернопіль

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook