Про нас
увійти

Тернопіль в очікуванні IV-го діаспорного футбольного чемпіонату

категорія: Футбол | дата: 01 06 2015
Тернопіль в очікуванні IV-го діаспорного футбольного чемпіонату

Четвертий діаспорний чемпіонат з футболу відбудеться з 3 по 7 червня. Як і три попередніх, його прийматиме Файне місто Тернопіль.  Про його особливості журналістам "Номер один" розповів голова організаційного комітету Ігор Бокій.

— Скільки команд зголосилися взяти участь у футбольному форумі?

— Кількість учасників залишилася на рівні минулорічної – п’ять. Тільки ми здійснили ротацію — замість українців з Канади будуть українці з Угорщини, які є дебютантами цих змагань. А решта чотири — знайомі Вам діаспоряни з Іспанії, Польщі, Білорусі та переможці минулорічного чемпіонату — спортсмени з Румунії.

— Чи стали перепоною для потенційних команд-учасниць воєнні дії на Сході України?

— Відповіддю на Ваше запитання є те, що кількість учасників змагань не скоротилася порівняно з минулим роком. Хлопці готові до футбольних баталій, незважаючи на те, що відбувається на Донбасі. І як я завжди говорю в цьому випадку - це є ще один яскравий приклад єднання української діаспори з рідною землею-ненькою на спортивній ниві.

— З якими ще проблемами стикаються команди, адже нашого люду по всьому світу чимало?

— Зазвичай це питання фінансового плану, які ми спільно вирішуємо разом із бізнесменами Торонто і Тернополя, а також ситуації організаційного плану. Наприклад, ми втратили чудову команду семінаристів з Італії, в котрих  у цей період триває екзаменаційна сесія.

— Минулоріч до Тернополя не приїхав володар золотих медалей перших двох чемпіонатів — збірна Придністров’я. Чи планувався її приїзд, скажімо, під прапором Молдови?

— Так, дійсно, це був один із практичних виходів зі складної ситуації, коли з теренів Придністров’я на територію України не впускали чоловіків віком від 20 до 60 років. І в нас був задум представити цю українську діаспору разом з українцями Молдови. На жаль, цей план не вдався, але ми сподіваємось, що наступного разу вони приїдуть разом.

— Хто виступив організатором цьогорічних змагань?

— Зазвичай ними є Тернопільська міська рада (голова Сергій Надал), Міжнародне об’єднання громадських організацій "Четверта Хвиля" (президент Анна Кісіль), Ліга підприємців Тернопільщини "Українська справа" (президент М. Ратушняк), Національний Олімпійський комітет України (президент Сергій Бубка), Тернопільська обласна федерація футболу (голова Володимир Мариновський).

— За яким регламентом відбуватимуться змагання?

— Команди розбиті на дві підгрупи. До групи "А" потрапили колективи Румунії, Білорусі та Тернополя (поза конкурсом), до групи "B" — Угорщини, Польщі, Іспанії.

— На яких стадіонах проходитиме чемпіонат?

— Офіційна церемонія відкриття чемпіонату, перший матч і фінал відбудуться на центральному міському стадіоні. Події заплановано, починаючи з 10 години ранку 4 червня. А решта стадіонів – це футбольні майданчики ДЮСШ, що в парку "Топільче" та Тернопільського педагогічного університету. Заключна гра відбудеться у суботу, 6 червня, о 5-ій годині дня. На цей матч, як і на всі решта, я щиро запрошую всіх тернополян і гостей міста. Ми враховували те, що три професійні футбольні команди саме на початку першого літнього місяця закінчують свої першості, що дає нам перевагу залучити більшу глядацьку аудиторію на трибуни спортмайданчиків.

— А чи не варто було б розширити географію чемпіонату і, окрім Тернополя, залучити спортивні арени районних центрів, які в останні роки значно покращили свій стан і люду на матчі діаспорних команд там прийшло би чимало?

— Кожен рік ми з відповідним клопотанням звертаємось до обласного керівництва, але конкретики і конструктиву, на жаль, і цього разу досягти не вдалося. Хіба що по закінченню офіційних змагань буде проведено товариський матч, або переможця діаспорного чемпіонату, або збірної цього заходу з командою Збаража. Я собі уявляю, який ажіотаж серед мешканців районного центру викликала б ця подія і люди могли б у неділю, 7 червня, після церковної відправи цілою родиною насолодитися видовищним матчем. Над реальним втіленням цієї ідеї зараз працюємо з обласним департаментом сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту.

— На які умови командам варто розраховувати в Тернополі?

— Зразу ж хочу подякувати ректорам вузів за безкоштовне розміщення спортсменів у відповідних гуртожитках та використання футбольних полів цих закладів. А за харчування спортсменів низький уклін підприємцям Володимиру Шинке, Михайлові Ратушняку та Ігорю Парію, котрі є нашими партнерами вже кілька років поспіль.

— Чимось долучилися до проведення змагань ФФУ (в контексті обрання нового голови), інші державні (ТОДА) й громадські організації?

— Як і в попередні роки, Федерація футболу України тримає мовчазну паузу і навіть після надісланого поздоровчого листа до новообраного президента А. Павелка та клопотання про співпрацю жодної реакції ми не отримали. Залишається чекати, що вищий футбольний керівний орган у майбутньому хоча би включить нас у постійний календар заходів, які відбуваються в Україні. А щодо приємної несподіванки, то хочу відзначити, що перша державна структура, котра запропонувала спільні дії з нами, як з організаторами діаспорного чемпіонату, став Національний Олімпійський комітет України. Почалося з того, що ваш покірний слуга був включений до складу комісії по співпраці з діаспорою. А продовжується тим, що ця організація започаткувала призовий нагороджувальний фонд для окремих гравців, активних діячів та цілих команд. Він не вимірюється грошима, тому що це бюджетна структура з обмеженими можливостями, але я впевнений, що хлопцям буде приємно отримати сувенірну продукцію відповідного ґатунку.

— Чи передбачена якась культурна програма?

— Завдяки волонтерським загонам, які до нас, як до гостей міста, були прикріплені минулого року, ми сподіваємось на екскурсії по Тернополю, участь у численних зустрічах з громадськістю обласного центру, запрошення на радіо й телевізійні програми, поїздки у святі місця — Зарваницю та Почаївську лавру.

— Втілюючи ідею проведення подібних футбольних форумів, Ви ставили за мету проводити чемпіонат у різних куточках України, щоб об’єднати нашу державу. Натомість маємо ситуацію, що вчетверте змагання приймає Тернопіль. Невже нікому не цікаво провести в себе такий чемпіонат?

— Зацікавленість є, звичайно, але ми хотіли би бачити конкретні кроки інших зацікавлених сторін. Наразі все обмежується телефонними перемовинами з керівниками представництв НОК України Закарпаття та Львівщини. З огляду на небезпечну ситуацію, наразі не розглядаємо таких варіантів у Харкові, Одесі чи Дніпропетровську, де лунають вибухи терористичних бомб та здійснюються провокації проросійсько налаштованого прошарку населення. Ви ж самі бачите, що навіть професійні футбольні змагання європейського та державного рівнів виносяться за межі цих регіонів. Але ми все одно не залишаємо намірів будувати містки об’єднавчого характеру між заходом та сходом України. Ми є єдині, цілісні, незламні і завжди оптимістично налаштовані на позитивний розвиток подій. І за це готові боротися і на передовій фронту, і в інформаційному просторі, і на футбольних майданчиках.

Джерело

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook