Про нас
увійти

Ігор Яворський: "У Канаді зароблятиму більше, ніж у тернопільській Ниві"

категорія: Футбол | дата: 28 01 2015
Ігор Яворський:

Український тренер Ігор Яворський очолить команду з Канади ФК Атомік Селектс Торонто. До роботи у клубі, де президентом є канадець українського походження Ігор Прокіпчук, Яворський приступить 1 лютого.

Разом з 55-річним фахівцем в Канаду можуть відправитися кілька українських гравців — захисники Микола Лазорик і Віктор Яневич, нападник Ігор Мельник.

Про свій новий клуб Ігор Яворський розповів в інтерв’ю "Футбол 24".

— Чемпіонат Канади достатньо екзотичний для нас, із України навіть не пригадую, хто туди їхав. Довго вагалися над цією пропозицією?

— Ні, не вагався. В Україні зараз важко знайти. А робота в Торонто мене зацікавила. Люди хочуть зробити хороший клуб, чому б не долучитися і не спробувати свої сили? Тим паче, я знаю свої можливості, свій рівень. Українські тренери нічим не гірші за іноземних наставників, а можливо і кращі. Просто своїм тренерам власники клубів не дають стільки часу, як зарубіжним. Подивіться скільки часу терпіли в Дніпрі Рамоса поки не з’явився результат. А ось Безсонову стільки часу не дали. І так повсюди. Мені хочеться реалізувати себе в іноземному клубі. Там багато емігрантів із України, велика община в Торонто. Цікаво буде для мене, для футболістів, які туди зі мною поїдуть. І цікаво керівництву клубу. Там є молодша команда, резерв. Потрібно налагодити співпрацю між усіма ланками.

— Як керівники клубу на вас вийшли?

— Президентом клубу є Ігор Прокіпчук. Він сам українець, колись виступав за львівський Сокіл, був воротарем. Свого часу виїхав в Канаду, після того приїздив в Тернопіль, брав участь в чемпіонаті світу серед діаспори. Так ми познайомилися, почали спілкуватися. Прокіпчук мені запропонував цю роботу, я довго не думав і погодився.  

— Який бюджет Атомік Селектс Торонто?

— Не знаю, не володію інформацією. Футболісти, які їдуть зі мною, задоволені. Упевнений, такого хамства, як в тернопільській Ниві, не буде. Там футболістам, тренерам, медикам, масажистам не платили по 8 місяців зарплату, а президент клубу усіх обманює, що усе гаразд. Футболісти, навіть я, зверталися у Палату вирішення спорів, добивалися рішень на свою користь, а президент клубу і надалі говорив, що немає жодних проблем. Набридла брехня, у цивілізованій країні такого не може бути. Щоби гравці, лікарі випрошували свої гроші. Якщо не можеш виконувати контрактних зобов’язань, платити гроші, домовляйся зі всіма. Весь світ говорить про те, хто з футболістів чи тренерів скільки отримує. Це нормальна практика. А чому ми повинні ховатися? Тому що президент клубу щось там "хімічить".  

— Добре, тоді розкажіть, скільки ви будете заробляти в Торонто?

— (Сміється) Більше, ніж в тернопільській Ниві.

— У команді, крім українців, ще будуть іноземці?

— Так, крім канадців, є ще американці.

— Яке завдання Атомік Селектс Торонто? Вихід в еліту?

— Думаю, таке завдання буде поставлено.  Ми про це будемо говорити 2 лютого. Тоді розробимо план підготовки, стратегію розвитку дитячої школи. Робота масштабна.

— У Канаді багато футбольних уболівальників?

— У них спорт номер один - хокей. Але і на футбол люди ходять. В еліті виступає Торонто. Так на матчі приходить 20 тисяч, а то і більше. Ви ж розумієте, що люди ходять тільки тоді, коли команда показує гарний футбол. Коли ж команда програє, глядачів мало. Так у Європі, в Україні і в Канаді. Тому, треба працювати, тоді і будуть глядачі. У Торонто проживає більше 300 тисяч українців. Для них, мабуть, буде цікаво подивитися на українських футболістів, нашу команду.   

Довідка

За часів кар’єри гравця Ігор Петрович Яворський грав у командах Колос (Павлоград), Металіст (Харків), Нива (Тернопіль), Гурія (Ланчхуті), Хемлон (Гуменне, Словаччина), Верес (Рівне) та Боліден (Швеція).

Ігор Яворський тренував колективи Нива (Тернопіль), Металург (Донецьк), Прикарпаття (Івано-Франківськ) і ФК Львів. Після прощання з тернопільською Нивою під час зимового антракту минулого року Яворський перебував у творчій відпустці.

За матеріалами football24.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook