Про нас
увійти

IV-й чемпіонат світу діаспорних команд знову пройде в Тернополі!

категорія: Футбол | дата: 19 01 2015
IV-й чемпіонат світу діаспорних команд знову пройде в Тернополі!

Вже стало доброю традицією щороку проводити чемпіонат світу з футболу серед діаспорних команд. Планується він і цього року. Про його особливості журналістам Номер один розповів голова організаційного комітету Ігор Бокій.

— Найперше і, мабуть, найголовніше питання — де ж таки буде чемпіонат діаспорних команд 2015 року?

— Черговий, уже IV-й чемпіонат світу серед діаспорних команд цього року відбудеться у славному місті Тернополі. Ми досягли обопільної згоди разом з керівником галицького міста паном Сергієм Надалом.

— У які строки відбуватиметься чемпіонат?

— Наразі опрацьовуються дати кінця липня, але є ще пропозиція провести його у червні (3-7 червня — авт.), коли дві команди першої ліги, котрі представляють Тернопіль у професійних змаганнях чемпіонату України, будуть мати перерву між першостями.

— Хто організатор цьогорічного чемпіонату?

— Не відходимо від започаткованої традиції і, не міняючи коней на переправі, основними організаторами і виконавцями спортивного свята залишаються Тернопільська міська рада, Міжнародне об’єднання громадських організацій "Четверта Хвиля" та Тернопільська обласна федерація футболу.

— Скільки команд очікуєте для часті у IV-му чемпіонаті української діаспори?

— На сьогоднішній день мною, як головою оргкомітету, було проведено телефонні перемовини з керівниками діаспорних команд-учасників минулорічного чемпіонату — українцями з Румунії, Польщі, Білорусі, Іспанії, котрі запевнили, що знову приїдуть у файне місто Тернопіль. Щодо моїх нинішніх краян з Канади, у нас є певна фінансова, а відповідно і кадрова проблема. Справа в тому, що авіапереліт одного учасника з північно-американського континенту в Україну вартує 1500 доларів. І якщо делегація налічує 20 осіб, не важко підрахувати, який на це потрібно мати бюджет. Хлопці, котрі грають за збірну Канади, переважно або студенти, або працівники, котрі не мають змоги оплатити такі видатки. Більше того, вони повинні відпрошуватися на два-три тижні з роботи, оскільки хочуть побачитися з рідними на Батьківщині, а це так само впливає на вміст кишені.

— Чи стали перепоною для команд воєнні дії на Сході України?

— Хочу запевнити тернополян, що ми, діаспорні українці, безумовно, звертаємо увагу на все, що відбувається на території Донбасу. Однак ця війна загартовує нас, дає потужні сили і через спорт проявити солідарність та підтримку. А також шляхом спортивних змагань показати свою силу перед ворогом з Північного Сходу. Всі горять великим бажанням бути разом з Україною у цей нелегкий для неї час.

— Минулоріч до Тернополя не приїхав чемпіон двох попередніх років — збірна Придністров’я. Чи планує ця команда брати участь у змаганні в 2015 році?

— Дійсно, не виключена участь і дворазового чемпіона перших змагань — команди українців з Придністров’я, котра, напевно, буде вже представляти Молдову. Що, на нашу думку, є більш справедливим, ніж захищати кольори невизнаної в світі території.

— З якими проблемами стикаються команди, адже нашого люду по всьому світу чимало?

— Як я вже згадував, основне питання для команд — це фінансові видатки щодо приїзду до місця змагань та від’їзду. Решта побуту (проживання, харчування, спортивні споруди, переїзд по місту, суддівство) взяли на себе вищезазначені структури, а саме: міська рада, "Четверта Хвиля" і ТОФФ. Безумовно, будемо звертатися і до представників регіонального приватного бізнесу, котрі минулого року, продовжуючи добру справу попередніх змагань, обіцяли і цього разу допомогти матеріально.

— Куди звертатися, якщо виявлять бажання інші українці з-за кордону взяти участь у чемпіонаті?

— Без усякого остраху даю свою контактну інформацію: тел.1 (647) 886 1905, електронна пошта: bokiy­_ih@yahoo.com, Skype: ihor.bokiy.1. Чекаю на будь-який зв’язок у будь-який час дня і ночі з майбутніми потенційними учасниками наших змагань з метою розширення географії і залучення ще більшої кількості українців до не тільки спортивного, а й громадського дійства. Користуючись нагодою, звертаюся до всіх тернополян, котрі мають зв’язок зі своїми краянами, що працюють і мешкають, наприклад, у Португалії, Італії, Великобританії, Німеччині, Франції, Аргентині, Бразилії, Сполучених Штатах Америки, люблять грати у футбол, зорганізовані в певні спортивні об’єднання: тільки зателефонуйте або вишліть гарантійного листа про свою участь, і ви будете у складі учасників надзвичайного видовища.

— На які умови командам варто розраховувати в Тернополі?

— Як і в попередні роки, їм потрібно тільки приїхати за свій рахунок, а все решта, як я вже говорив, ми будемо відшкодовувати як організатори першості.

— За яким регламентом відбуватимуться змагання?

— Зміст регламенту буде залежати від кількості команд-учасниць. Тому про це ще зарано говорити, але я думаю, що попередній формат буде збережено — відбіркові ігри у групах, а потім — півфінали і фінал.

— Як будете вирішувати проблему двох професійних команд з Тернополя, які практично у ті ж строки гратимуть домашні матчі у першій лізі?

— Звичайно, що будемо підлаштовуватись під календар професійних команд, але сподіваємося, що принаймні матч відкриття і фінал відбудуться на центральному міському стадіоні.

— А чи не варто було б розширити географію чемпіонату і, окрім Тернополя, залучити спортивні арени в районних центрах?

— Ми, як організатори й учасники, були б дуже зацікавлені в проведенні певної кількості ігор у районних центрах, наприклад, таких як Чортків чи Бережани, або у маленьких селищах, де є добра спортивна споруда і де люблять футбол. Але наразі, на жаль, Тернопільська ОДА не проявила жодної зацікавленості та ініціативи у проведенні діаспорного чемпіонату, і тому це питання відкладається поки що на невизначений термін. І лише міський голова Сергій Надал сприяє нам.

— Чимось долучилися до проведення змагань ФФУ, інші державні й громадські організації?

— Як завжди, хочу висловити слова вдячності президенту ТОФФ Володимиру Мариновському та голові суддівського комітету Андрію Яблонському за високий рівень професіоналізму щодо спортивної частини наших змагань. Друкуємо листи на ім’я Міністра у справах молоді і спорту, Міністра закордонних справ, Президента НОКу, розраховуючи на їхню моральну підтримку, а також заснування призового фонду, котрий міг би налічувати комплекти спортивної форми, м’ячів, індивідуальних призів для спортсменів.

— Можна очікувати, що з 2015 року діаспорний чемпіонат буде включено в календар ФФУ?

— Після завершення позачергового Конгресу ФФУ, де, сподіваємось, буде обрано нове керівництво, так само надішлемо клопотання, щоб наш чемпіонат було включено в календар ФФУ, тим більше, що там є відповідні комітети масового й аматорського футболу. Ми їм даємо готовий продукт, котрий потрібно тільки обрамити. В їхній практиці ще такого не було.

— На яких спортивних аренах відбуватимуться матчі чемпіонату, адже минулоріч гості нарікали на стадіони педагогічного університету та ДЮСШ?

— У першу чергу я хотів би зазначити центральний міський стадіон. Будемо обов’язково звертатися до ректорів педагогічного та технічного університетів, щоб вони дали нам нагоду використовувати їх учбові стадіони. І, звичайно, раді були б грати на новому синтетичному покритті ДЮСШ у парку "Топільче". Я у своїй відповіді зазначив тільки про проект штучного поля у Тернополі, але бажаю місцевим мешканцям його, нарешті, мати.

— Якою буде культурна програма, можливо, плануються якісь виставкові поєдинки в районних центрах тощо?

— Плануємо екскурсійні програми для діаспорян до Почаївської лаври та Зарваниці. Цей захід пов’язано з нашою традицією, вірою і духовністю. Можливо, хтось із місцевих естрадних, фольклорних співочих або танцювальних колективів захоче долучитися до нашого заходу. В цьому випадку ми будемо тільки раді. А, повертаючись до футбольної тематики, з великим бажанням приїдемо на запрошення будь-якого населеного пункту області для проведення товариських ігор з місцевими колективами.

— Чому чемпіонат щороку відбувається в Тернополі, адже початковою була ідея проведення змагань почергово на Заході і Сході України?

— Тому що патріотичний, національний і націоналістичний дух Тернополя знаходиться на дуже високому рівні. Приймаюча сторона показує взірці доброзичливості, гостинності та пошани до нас, закордонних українців, котрі душею і серцем все одно залишаються в рідній Неньці. До сих пір не втрачаємо надії, що колись опинимось зі своєю об’єднавчою місією у Дніпропетровську або в Запоріжжі, а насамперед - у наших звільнених українських Донецьку та Луганську. Ми в це віримо і як діаспора дуже багато для цього робимо. Я на сто відсотків упевнений, що міст злуки Заходу і Сходу України нарешті буде відновлено і не останню роль у цьому відіграє наш діаспорний чемпіонат.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook