Про нас
увійти

Володимир Мариновський: "Європейський футбольний орган підозрює договірний характер матчу Нива – ФК Тернопіль"

категорія: Футбол | дата: 31 12 2014
Володимир Мариновський:

Голова обласної Федерації футболу розповів "НОВІЙ…" про самоусунення місцевої влади від футболу, скандал у ФФУ та "договірняк" Нива - ФК Тернопіль.

— Володимире Миколайовичу, 2014-ий для тернопільського футболу склався вкрай важко…

— Ну, не можна сказати так однозначно.У нас були суттєві успіхи – відбувся дуже цікавий зі спортивної точки зору чемпіонат області, дві команди вузів претендують на нагороди студентської ліги, ветеранський колектив Креатор-Буду виграв кубок України, жіноча команда вийшла до вищої ліги, маємо чемпіонів Європи і світу серед футболістів з вадами здоров’я та ще чимало іншого. Загалом склався доволі успішний сезон.

Та я хотів би зосередити увагу на іншому — ставленні влади до футболу. Усі наради, що стосуються футболу — від дитячого до професійного, починаємо і завершуємо одним — браком фінансування. Я вже не раз казав: якщо не будемо приділяти увагу спорту, то невдовзі працюватимемо на аптеки. Мені, на жаль, так і не вдалось знайти порозуміння в тепер уже екс-керівника ТОДА Олега Сиротюка. Неодноразово звертався і до голів РДА та районних рад, писав відповідні листи та прохання. Зауважу, що кошти потрібні не федерації — ми й своїми силами впораємся, а на команди районнів. Ми добре розуміємо, що в державі склалася важка ситуація,але  ж не просимо багато, не вимагаємо якихось благ для футболістів, хочемо лише кошти на переїзди та бодай якесь харчування — за це близько 100 тис.грн. Для бюджету цілого району такі кошти за нинішніми мірками дуже несуттєві. Однак стіну нерозуміння пробити дуже важко, і у результаті вісім районів так і не взяли участь у цьогорічному чемпіонаті області.

Прикро, що в цих умовах є і футболісти, які готові грати, і тисячі вболівальників у кожному районі. Гадаю, що при увазі влади підтягнулися б і меценати та спонсори. Отож, настав час ставити крапку в цій ситуації — футбол не може залежати від примх можновладців чи їхніх уподобань. Відразу після Різдвяних свят почнемо моніторити ситуацію, і якщо влада не повернеться обличчям до футболу, то доведеться піднімати громадкість і навіть пікетувати сесії районних рад.

— Місяць тому в нашому футболі стався прикрий епізод на рівні професійних клубів…

— Так, нещодавно мені як віце-президенту Федерації футболу України, голови комітету етики та чесної гри надійшло звернення від офіцера УЄФА щодо матчу Нива - ФК Тернопіль, що відбувся 16 листопада і завершився з рахунком 2:2.("Нова…" писала про дивний перебіг тієї гри, коли після першого тайму ФК Тернопіль упевнено вигравав 2:0, на 66-ій  хвилині у Ниви був вилучений гравець, після чого Нива вдесятьох зуміла відіграти два голи, — ред.).

Європейський футбольний орган підозрює договірний характер цієї гри. Підстава — п’ять дивних ставок у британській букмекерській конторі на цей матч, що були зроблені у Тернополі.В усіх п'яти випадках «гравці» починали зі ставки на рахунок 0:0, а потім змінювали ставки ставки під час гри залежно розвитку рахунків і змін коефіцієнтів. У підсумку найбільший виграш склав 10 тис.фунтів, а сума інших чотирьох — близько 13 тис. фунтів (за нинішнім офіційним курсом гривні "гравці" "підняли" в конторі близько 600 тис. грн.). Інцидент дуже прикрий і ганебний, тож дочекаємося, коли обидві команди вийдуть з відпусток, і проведемо ретельне розслідування.

— Нещодавно ви повернулися зі скандального засідання виконкому ФФУ, який переніс у революційний конгрес..

— Так, уже рік Федерація футболу України існує в умовах колотнечі та конфліктів у вищих органах влади. Було кілька прикрих епізодів, як-то з виїздом збірної України на матч з командою США на Кіпрі чи неподанням заявки на проведення матчів Євро’2020. Не раз перша особа федерації Анатолій Коньков дозволяв собі одноосібно приймати рішення, а потім видавав їх за рішення виконкому, який навіть не збирався. Очевидно, чаша терпіння футбольної громадськості переповнена — відразу 36 із 47-ми колективних членів висловилися за скликання позачергової звітно-виборної конференції, яку призначили на 6 березня. На ній, очевидно, відбудуться вибори голови ФФУ. Анатолій Коньков своєї кандидатури не знімає, однак, судячи з настроїв делегатів від колективних членів федерації , йому буде важко втриматися на посаді. Кого оберуть? Мені важко судити, адже коло претендентів, гадаю, буде дуже широким (сміється — ред.), однак я відразу відмовився, адже до моїх пріоритетів очолення ФФУ нині не входить.

Денис Лучка

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook