Володимир Мариновський: "У чемпіонаті Тернопільщини з футболу мають грати команди усіх районів області!"
Нещодавно завершився регулярний чемпіонат Тернопільської області з футболу. Чемпіоном області у 2014 році стала теребовлянська Нива. Проте з 18-ти команд, які грали у 2013 році, цього року на старт вийшли лише 9 колективів. Про причини відсутності у чемпіонаті кількох районних команд, а також про перспективи обласної першості журналісту Спорт Тернопільщини розповів голова Тернопільської Федерації футболу Володимир Мариновський.
— Володимире Миколайовичу, учасниками цьогорічного сезону обласної першості стали лише 9 футбольних колективів. Це лише половина з тих, які грали у попередньому чемпіонаті. В чому ви бачити причини такої ситуації?
— Частково в цьому винна і Федерація футболу області. Нам не вдалось як слід вплинути на районне керівництво і тих людей, які розвивають спорт і футбол на місцях. Тому з 18-ти колективів стартувало лише 9. Така ситуація є приводом для того, щоб вже сьогодні починати працювати з новою владою. Ми надіємося, що влада повернеться до нас лицем і допомагатиме та підтримуватиме районні команди. Я прекрасно розумію усіх обласних та районних керівників, які кажуть, що сьогодні в області є не лише футбол. Але якщо ми не будемо займатися спортом та футболом зокрема, то будемо займатися лікуванням дітей, проблемами з міліцією і тому подібне. Адже наше завдання — це забрати дітей з вулиці і організовувати їх для того щоб вони займались спортом.
Скажу відверто, що Федерація зробила все можливе, щоб цю ситуацію виправити. Я неодноразово мав розмови із районними керівниками, головами управлінь спорту. Зі своєї сторони, я вважаю, зробив усе, що тільки міг. На жаль, вийшла така ситуація з багатьма знаками запитання. Шкода, що сьогодні не представлена у чемпіонаті області команда з Кременця. Такий великий райцентр з двома вишами не має команди у чемпіонаті області — це не зовсім нормально. Шкода, що не був представлений у цьогорічному чемпіонаті і Збаразький район, який має славні футбольні традиції. Та й загалом чимало районів були за бортом обласної першості. Я вже неодноразово критикував Гусятинський район, де є непогана матеріальна база, але теж не було команди. Тому і нам є над чим працювати і владі теж, і сподіваємося вона піде нам назустріч.
На всіх нарадах я ставлю запитання: чим люди в районах повинні займатися у недільний час? Спершу йдуть до церкви, а після обіду — на футбол. Я не хочу вихвалятись, але у наших районах збирається по 1-2 тисячі вболівальників під час матчів. Це означає, що футбол людям дійсно потрібен. У рішенні виконавчого комітету ТОФФ чітко записано, що кожен район області має бути представлений командою.
— Навіть за такої невеликої кількості команд, футбольний клуб "Козова" зійшов з турнірної дистанції достроково…
— Так, відігравши перше коло, команда з Козови припинила подальшу участь. У Козовій є ініціативні люди, які люблять футбол і хочуть його розвивати. Вони зорганізувалися, зібрали певну суму коштів щоб стартувати у чемпіонаті. Але на жаль, їм не вистачило фінансів щоб завершити чемпіонат. Нам, звісно, дуже жаль, що сталось саме так. Адже район цей — футбольний з хорошим стадіоном, тренерами та гравцями. Непогано працює у Козовій і ДЮСШ. Ми знали про проблеми клубу і почали бити тривогу, просячи допомоги у районних та обласних чиновників. Усі обіцяли допомогти, але нічого не вийшло.
— Чи задоволені ви проведенням цьогорічного чемпіонату та його підсумками?
— Не задоволений лише малою кількістю учасників. Та якщо взяти до уваги якість футболу тих дев'яти учасників, то команди продемонстрували високий рівень — нічим не гірший, ніж у попередні роки. Цьогоріч змінилася у нас географія чемпіона області — перше місце отримала теребовлянська Нива, яка близько двадцяти років не ходила навіть у призерах. Зараз ми побачили зовсім іншу команду, яка впевнено здобула чемпіонство. Срібним призером стала команда Бережани, яка впродовж останніх років неодмінно бореться лише за високі місця. Тішить нас той факт, що вперше за 17 років у призери повернувся ФК Борщів. Ми окремо хочемо подякувати меценатам у Теребовлі, Бережанах та особливо в Борщові. Вони не лише утримували команди, але й домоглися чималих успіхів. Могли б поборотися за призові місця команди з Заліщиків та Поділля-Агрон із Тернопільського району, колективи з Чорткова та Бучача. Хотів би відзначити команду ДЮСШ Тернопіль, де виступали усі молоді футболісти зі спортивної школи. Їм було важко, але перспектива у цієї команди є. Найголовніше це те, що ця команда готує футболістів для провідних колективів чемпіонату області та наших професійних клубів —"Ниви" та "Тернополя". Ми переконані, що ця команда повинна приймати участь у дорослому чемпіонаті області, для здобуття практики та підвищення рівня майстерності.
— Ніхто з команд обласної першості не робить кроків у напрямку професійного футболу?
— Перед професійним рівнем є ще й чемпіонат та кубок серед аматорів, який проводить Федерація футболу України. Нашим командами ми постійно пропонуємо спробувати свої сили у цих змаганнях. Поки що всі кивають у сторону фінансів, які, на жаль, не дають змоги вийти на вищий рівень. Якби фінансова сторона не була на заваді, то, думаю, що одна або дві команди брали б участь у аматорській лізі, чи бодай у кубку. По підбору гравців та якості гри, наприклад, теребовлянська Нива цілком могла грати у аматорській лізі.
— Впродовж усього чемпіонату вдалось уникнути конфліктів чи непорозумінь між клубами і Федерацією?
— Це — робочий процес і без деяких непорозумінь, звісно, не обійшлося. Проте всі ці нюанси були вирішені. Скажімо, цього року нас ніхто з команд не шантажував зняттям з чемпіонату. Були моменти пов’язані із суддівством і дехто із арбітрів повів себе не зовсім коректно. Але, повторюсь, що всі ці питання ми одразу ж вирішили на засіданнях Федерації та комітетів.
— Які перспективи проведення наступного чемпіонату області з футболу?
— На виконкомі Федерації нещодавно ми розробили план розвитку футболу в області на 2015-2018 роки. Ми рекомендуємо усім районним Федераціям вивчити цю програму і затвердити її на своїх виконкомах. Ще раз зауважу, що ми прекрасно розуміємо, яка ситуація в країні і футбол виходить не на перший план. Але опускати руки ми не можемо і зупинити це все теж не вихід, адже життя триває. Наступного року нам доведеться формувати вже новий чемпіонат. Хочеться звісно проводити його двома складами (молодші та юнаки), але фінансова складова цього робити не дозволяє. Районні бюджети не дозволяють утримувати одразу дві команди. Проте ми будемо добиватися того, щоб у чемпіонаті 2015 року кожен район Тернопільщини був представлений командою в обласній першості.
sports.te.ua