ФК Тернопіль здобув "Кубок ректора"

категорія: Футбол | дата: 23 02 2012
ФК Тернопіль здобув

З 20 по 22 лютого на засніженому полі стадіону Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка проходив "Кубок ректора" на участю  чотирьох команд. Перемогу в напруженій боротьбі здобула найдосвідченіша з команд учасниць  — ФК Тернопіль, повідомляє кореспондент Номер один.

Хоча всі чотири команди — ФК Тернопіль, ФК Тернопіль-2, ФК Тернопіль-педуніверситет, ФК Тернопіль-ліцей і представлять одну футбольну структуру, але боротьба на футбольному полі була в більшості матчів вкрай гостра, адже кожен з гравців намагався довести свою профпридатність, щоб потрапити на олівець головному тренерові ФК Тернопіль Василю Івегешу. Адже, як відомо ця команда власне саме в цей час закладає фундамент під майбутні виступи в другій лізі чемпіонату України серед команд другої ліги.

Змагання відбулися по коловій системі і так сталося, що перед заключний турнірним днем в двох колективів було по дві перемоги, а в двох — по дві поразки, а тому матчі третього туру стали свого роду зустрічами за третє та перше місця.

У матчі за "бронзу" зійшлися наймолодша команда турніру — ліцеїсти та дублери головної команди — ФК Тернопіль-2. І хоча в попередніх матчах ліцеїсти зазнали принизливої поразки від студентської команди (0:11), та й по різниці м’ячів вони поступалися суперникові, отож перебували в гіршому передматчевому становищі, однак зуміли на "жилах" відсвяткувати перемогу (1:0). Єдиний гол у ліцеїстів забив Юрій Соколовський.

Фінальний матч став справжньою окрасою кубка. ФК Тернопіль, щоб здобути загальну перемогу потрібно було лише перемагати. Але вже до середини першого тайму команда "горіла" — 0:2. Спершу фланговий прохід по лівому краю атаки точним ударом у ближній кут воріт завершив Богдан Семенець (0:1), а незадовго з центральної зони атаки розстріляв ворота ФК Тернопіль Роман Гаврилюк (0:2).

Однак більш старша і досвідченіша команда не стушувалася і методично насідала на ворота голкіпера Руслана Мазура, який ще літом минулого року перебував у обоймі тернопільської Ниви. І команда свого досягнула. Так, В’ячеслав Кавецький з-під ще одного "нивівця" Володимира Плішки спершу поцілив м’ячем у стійку, від якої останній закотився у ворота (1:2). За п’ять хвилин вже Олександр Лобас, котрий повернувся до муніципальної команди зі Збаража, точним ударом головою вирівняв рахунок (2:2). А наприкінці першого тайму суперники нечемно повелися у карній зоні з лідером ФК Тернопіль Василем Чорним і сам постраждалий вивів свою команду вперед (3:2).

У другому таймі студентська команда намагалася переламати хід поєдинку, щоб забити хоча б одного м’яча, який для них міг стати "золотим", однак вилучення в середині тайму нападника ФК Тернопіль-педуніверситет Сергія Полянчука не дозволило його партнерам завершити матч з прийнятним для них результатом. Більше того, муніципали мали ще три 100% гольові моменти, які через важке поле не зуміли використати.

Після закінчення останнього матчу від імені ректора педуніверситету Володимира Кравця, призи кращим командам та окремим футболістам вручав декан факультету фізвиховання Володимир Омельяненко. У своєму вступному слові пан Володимир пожалкував, що перемогла на кубку не студентська команда його рідного університету, хоча й зауважив, що більшість гравців команди-переможниці теж у різні часу пройшли навчання в цьому вузі. Також він зазначив, що кубок обов’язково стане традиційним і з внутрішнього він має отримати міжміський статус, в якому в майбутньому прийматимуть участь команди з інших міст і не лише любительські, а й професіональні клуби.