Про нас
увійти | реєстрація

Олександр Бірюков: "За 8 місяців учні та студенти Тернопільщини здобули близько двохсот медалей"

категорія: Футбол | дата: 10 09 2014 | переглядів: 747
Олександр Бірюков:

Під сферу впливу Тернопільського обласного відділення Комітету з фізвиховання та спорту Міністерства освіти і науки України потрапляють усі навчально-виховні заклади, що розташовані на території області. Тобто, це загальноосвітні школи, професійно-технічні училища, дитячо-юнацькі спортивні школи, вищі навчальні заклади І-ІІ та ІІІ-ІV рівнів акредитації, дошкільні навчальні заклади.

Перед початком нового навчального року про здобутки, плани, проблеми та перспективи спілкуємося з керівником освітянського спорту, начальником обласного відділення Комітету з фізвиховання та спорту Олександром Бірюковим.

— Пане Олександре, розпочинається новий навчальний рік, однак, перш ніж окреслювати завдання на перспективу, хочеться підбити підсумки того, що вже зроблено.

Звичайно, тим більше, що робота виконується й справді величезна, адже в закладах освіти Тернопільської області працює близько півтори тисячі фахівців фізичної культури і спорту. Саме вони своєю щоденною клопіткою працею роблять величезний внесок у впровадження фізичної культури і спорту серед своїх вихованців — 125 тисяч учнів та студентів. Разом із тим, для кожної категорії учнівської та студентської молоді проводяться спортивно-масові заходи. До речі, все, що було внесено до календарного плану таких заходів, за минулий навчальний рік нам вдалося здійснити. Так, були проведені окремі змагання серед вузів ІІІ-ІV рівнів акредитації з шістнадцяти видів спорту, серед вузів І-ІІ рівнів акредитації — з шести видів спорту, серед професійно-технічних навчальних закладів — з одинадцяти видів спорту. За окремою програмою проходили Ігри учнівської молоді Тернопільщини. Була проведена також велика кількість першостей з видів спорту серед ДЮСШ області. До речі, таких освітянських ДЮСШ у Тернопільській області є 18, і займається у них близько дев’яти тисяч учнів загальноосвітніх шкіл. А загалом в області в навчальних закладах розвивається 46 видів спорту, з яких 30 — олімпійських і 16 — неолімпійських.

— У новинах спорту області постійно з’являється інформація про медалі, які здобувають наші юні спортсмени на змаганнях різних рівнів…

— Це справді так. За 8 місяців 2014 року на всеукраїнських та міжнародних змаганнях учні та студенти Тернопільщини здобули близько двохсот медалей різного ґатунку. Так, буквально кілька днів тому студентка Тернопільського національного економічного університету Анастасія Меркушина стала бронзовою призеркою чемпіонату Світу з літнього біатлону, який проходив у Росії, а учениця Скалатського професійного ліцею Софія Зенченко виборола бронзову нагороду на ІІ Юнацькій Літній Олімпіаді в Нанкіні (Китай) з важкої атлетики.

Тернопільські студенти гідно представляли Україну на XXVII літній Універсіаді в Казані. Медалі для української збірної принесли Ганна Тітімець (біг на 400 м з бар’єрами) — "золото", Шушана Гевондян (дзюдо) — "срібло", Олена Куницька (самбо) — "срібло", Олена Кривицька (фехтування на шпагах) — "бронза", Марія Лівач (вільна боротьба) — "бронза", Михайло Ілитчук (самбо) — "бронза". Усі вони є студентами Тернопільського Національного економічного університету.

На ХХVІ Всесвітній зимовій Універсіаді в Тренто (Італія) відзначився студент Тернопільського Національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка біатлоніст Дмитро Підручний, який здобув на цих престижних змаганнях золоту, срібну та бронзову медалі. До речі, Дмитро був учасником і Зимових Олімпійських Ігор у Сочі.

Загалом, можемо пишатися також успіхами таких студентів-спортсменів як Тарас Бігус, Ірина Грещук, Олена Рихлівська (сноубординг), Іван Моравський (біатлон), Олег Вілівчук (лижне двоборство), Марія Хлян, Ірина Барановська (важка атлетика), Ельдар Єхануров, Олександр Беляєв, Сергій Кіндзерський, Євген Шевченко, Павло Сарабун (веслування), Іван Стребков, Оксана Ралько, Наталя Олійник, Наталія Солтан, Руслан Даньків, Іван Іщук (легка атлетика), Владислав Щербань, Віталій Гринів (велоспорт). До цього списку треба включити багато інших перспективний молодих спортсменів, імена яких можна ще називати і називати, як і чекати від них нових медалей та рекордів.

— Говорячи про освітянський спорт Тернопілля неможливо не згадати і про ігрові види, в яких представлені студентські команди.

— У нас є чотири команди майстрів Супер- і Вищої ліг з ігрових видів спорту. Це, насамперед, волейбольна команда Галичанка (ТНЕУ), дві гандбольних команди, які представляють педуніверситет та економічний університет, баскетбольний клуб Тернопіль (ТНЕУ). Всі вони сформовані суто зі студентів вищих навчальних закладів Тернополя.

Крім згаданих команд вищої ліги, є ще дві команди з гандболу, команди з волейболу та баскетболу. Досить добре авансують допереду футбольні команди Кременецького педагогічного інституту ім. Тараса Шевченка та ТНПУ ім. В.Гнатюка, які займають досить непогані місця у студентській лізі з футболу.

Окремо хотів би відзначити вихованців центральних секцій, які діють при Тернопільському обласному відділенні Комітету з фізвиховання та спорту МОН України. Це секції з віндсерфінгу та велоспорту. Спортсмени, які тут займаються, вже кілька років поспіль показують досить серйозні результати і на всеукраїнських, і на міжнародних змаганнях, гідно представляючи нашу область та державу. Зокрема, це Олександр Тугарєв, Віталій Гринів, Тарас Шевчук, Владислав Щербань.

— Пане Олександре, звичайно, не хочеться після розмови про успіхи повертатися до проблем, але від них, чесно кажучи, нікуди не подінешся. Що ж турбує освітянський спорт сьогодні, які питання потребують вирішення?

— Велика проблема, яка існує давно і вирішити її на даний час, чесно кажучи, нереально, це те, що на 870 загальноосвітніх шкіл, які працюють у нашій області, є тільки 405 спортзалів. Як бачите, практично кожна друга школа не має власного спортивного залу. Однак, як відомо, проблеми існують лише для тих, хто на них зациклюється, а засукавши рукави, робить щоденно свою роботу. Треба сказати, що є багато навчальних закладів, які і за відсутності спортивного залу можуть похвалитися досягненнями своїх вихованців у спорті. Тут, чесно кажучи, все насамперед залежить від ставлення керівника навчального закладу і керівника фізичної культури, які знаходять оптимальні шляхи для якісного проведення занять з фізичної культури, нехай навіть і на свіжому повітрі

Ще однією проблемою є те, що близько 9 тисяч студентів і учнів за станом здоров’я віднесено до спеціальної медичної групи. Це означає, що їм не рекомендовано заняття в основній групі. Як показує практика, на жаль, лише для трьох з половиною тисяч із них організовують заняття, хоча для такого контингенту дітей існують спеціально розроблені програми, рекомендації тощо. Можливо, хтось скаже, що це ніби й невеликий відсоток від загальної кількості, але ж за цим відсотком стоїть майже п’ять тисяч особистостей, які із самого дитинства не відвідують заняття з фізичної культури. На моє тверде переконання, ця проблема, на яку потрібно вирішувати, звертаючи на це увагу керівників навчальних закладів.

— Як показує життя, спорт несе підростаючому поколінню не лише фізичний розвиток, а й формування вольових, духовних якостей.

— До цієї категорії насамперед потрібно включити і патріотичне виховання, оскільки, окрім фізично загартованих і всебічно підготовлених молодих людей, ми готуємо патріотів. Адже що може більше вражати, викликати душевний трепет, ніж момент, коли на міжнародних змаганнях піднімається прапор української держави і наші спортсмени співають Гімн України, тримаючи руку на серці. Це, погодьтеся, створює відповідний імідж нашої країни.

А починається таке патріотичне виховання із фізкультурно-патріотичних заходів, яких чимало організовуємо у навчальних закладах. Яскравим прикладом є Всеукраїнський фізкультурно-патріотичний фестиваль "Нащадки козацької слави", який ми проводимо під егідою Міністерства освіти і науки України. Саме слово "фестиваль" — не змагання, не чемпіонат, не турнір — доводить, що це захід, покликаний виховувати. І ми, власне, на високому рівні проводимо його в Тернополі, визначаємо переможців. До речі, незабаром цьогорічні переможці — учні Борщівської гімназії імені Івана Андріяшика — вирушать на змагання у селище Ворохта, що на Івано-Франківщині, для участі у Всеукраїнському фестивалі "Нащадки козацької слави".

— А які ще плани будуєте на найближчий час?

— У зв’язку з певними труднощами, пов’язаними з політичною ситуацією, що склалася зараз у нашій державі, Міністерство освіти і науки України призупинило, перенесло проведення більшості всеукраїнських заходів на більш пізні терміни. Але ми з початку навчального року не збираємося опускати руки і будемо працювати, виконувати навчальні програми, організовувати обласні змагання. Насамперед, це стосується такого заходу, як "Діти – олімпійська надія", стосовно якого ми вже отримали положення. Нас чекає велика робота з проведення у вересні Олімпійського тижня та Олімпійського уроку, які мають пройти у кожній школі. За підтримки Національного Олімпійського комітету та Тернопільського обласного відділення НОК уже розроблені методичні вказівки щодо їхнього проведення. Основна мета таких заходів, — щоб діти перейнялися духом олімпізму, вивчали історію олімпійського руху.

Отже, незважаючи на всі складнощі нашого сьогодення, величезна армія викладачів і вчителів в навчальних закладах освіти області, не втрачаючи спортивного духу, активно налаштована і в подальшому виконувати покладені на них завдання, ставлячи перед собою мету: фізичне загартування і патріотичне виховання учнівської та студентської молоді.

А користуючись нагодою, я би хотів привітати усіх працівників фізичної культури, які працюють в закладах освіти області, з початком нового навчального року, з Днем фізичної культури і спорту, який відзначатиметься 13 вересня, і побажати натхнення та приємних вболівань за успіхи їхніх вихованців.

Джерело: oblsport.te.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook
Стрічка новин