Про нас
увійти

Бальчос: "ФК Тернопіль команда-загадка, яка може вирішувати серйозні завдання"

категорія: Футбол | дата: 18 06 2014
Бальчос:

Президент ПФЛ Мілетій Бальчос в інтерв’ю "Українському футболу"підбив підсумки минулого сезону і зокрема прокоментував виступ тернопільських команд.

— Якщо в першій лізі поки лише одна команда пішла на підвищення, то в другій — одразу квартет виконавців упорався із цим завданням. Нині є гарантії, що ці колективи принаймні не загубляться в першому дивізіоні?

— Пригадую, коли Украгроком лише заявився до другої ліги, то до нього було якесь скептичне ставлення, як до сільської команди. Навряд чи тоді хтось міг лише припустити, що головківці зможуть підвищитися в класі. І що ми зараз бачимо в турнірній таблиці — Украгроком не лише вийшов до першої ліги, а й не пасе задніх, фінішувавши на 8 місці. Яку ж ми маємо картину зараз? На першому місці Гірник-Спорт — наймолодша команда за підбором виконавців. Сталь — сплав досвіду й молодості. Тернопіль — команда-несподіванка…

— Тернопіль, мабуть, ніхто не сподівався побачити в квартеті лідерів. У першій лізі Нива насилу зводить кінці з кінцями, а тепер ще й другий клуб із міста пішов на підвищення…

— Це заслуга мера Сергія Надала, який дуже хотів цього. Й, між іншим, об’єми фінансування у них далеко не найкращі.

— Амбіції це добре, але чи не завеликі ризики втратити потім команду посеред чемпіонату?

— Коли Тернопіль заявлявся до другої ліги та проходив атестування, одразу пояснив його представникам, що 90 відсотків клубів, які знялися зі змагань, фінансувалися місцевою владою. Я не вірив, що вони дограють чемпіонат. Після того, як тернополяни закінчили перший сезон, я вибачився за свої слова. Це — команда-загадка, яка може вирішувати серйозні завдання. Як далеко підуть їхні амбіції, залежатиме від того, скільки колективів залишиться в Тернополі.

— Є ризики втратити Ниву?

— Область не найсильніша в економічному відношенні. Тернополянам надскладно утримувати два клуби. Але, знаючи ставлення президентів Сергія Надала (Тернопіль) і Автанділа Мдінарадзе (Нива) до футболу, все-таки мені здається, що місто матиме два клуби, й не за горами той час, коли один із них ставитиме завдання підвищитися в класі.

— Про здорові амбіції цих колективів ми знаємо. Яскравий тому приклад — їхній виступ у Кубку країни…

— Щодо Кубка України, то доводилося чути, що успіх колективів першої та другої ліг у цьому турнірі не більше, ніж збіг обставин. Але моя думка протилежна. Коли команда другої ліги виходить до півфіналу, про який щасливий випадок чи збіг обставин можна взагалі говорити? Перемагає той, хто цього більше хоче. А лише на вольових зусиллях дійти до півфіналу просто неможливо! Потрібна майстерність.

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook