Тарас Дурай: "Про колишню "Ниву" залишилися хороші спогади"
Останнім часом Тарас Дурай знаходився у пошуках нового клубу. Після того, як він покинув тернопільську "Ниву" та пограв у двох командах української футбольної прем’єр-ліги, гравець перебрався у Білорусію, проте там надовго не затримався. Все ж найяскравіші спогади у кар’єрі пов’язані із нашою "Нивою"
- Народився я в місті Тернопіль. Навчався в школі олімпійського резерву. Першим моїм тренером був Володимир Миколайович Філіппов. У 18 років я потрапив до тернопільської "Ниви", яка на той час виступала в першій лізі. П’ять років я провів в тернопільській команді, був капітаном. Грав у "Ниві", коли вона виступала в другій українській лізі. В одному із сезонів ставилося завдання підвищення в класі; з’явилося певне фінансове підґрунтя. В тому сезоні команду очолив Юрій Григорович Коваль, йому допомагав Самір Назімович Гасанов. За роки їх роботи тернопільська команда піднялася, показувала не погані результати. Про колишню "Ниву" залишилися хороші спогади.
- Чому залишили тернопільську команду?
- Поступило запрошення із луганської "Зорі", яку на той час очолював Анатолій Волобуєв. Я все ж ще півроку провів у "Ниві". Взимку поїхав із "Зорею" на збір; так і залишився у луганській команді. В "Зорі" я перебував в оренді. Відіграв за один рік 18 матчів. Потім змінився наставник команди – прийшов Анатолій Чанцев, команду поповнили кілька футболістів, які під його керівництвом працювали в попередній команді.
- В Прем’єр-Лізі України отримали неоцінений досвід.
- Мені пощастило. Що я потрапив до команди еліти українського футболу. Мені, нібито, довіряв тренер. Може дещо не виходило, адже я відразу прийшов із другої ліги, але з кожною грою отримував досвід виступів на високому рівні…
- Вболівальникам Ви запам’яталися у зв’язку із зіткненням з Андрієм Шевченком. Можете згадати той епізод Вашої футбольної кар’єри?
- Луганську команду прийняв Юрій Коваль. Дебютним матчем під керівництвом Юрія Григоровича була зустріч із київським "Динамо". На 15-ій хвилині матчу йшла подача, я вибивав м’яч головою і не помітив, що Андрій був ззаду й теж намагався зіграти головою. Прямуючи до м’яча я ліктем ненароком потрапив в брову Андрію. Я просто не бачив його: так сталося, лише побачив, коли він упав.
- Яка причина того, що Ви залишили луганську "Зорю"?
- В мене завершився термін оренди і потрібно було викупляти мене й платити гроші тернопільській "Ниві". В той час прийшов Анатолій Чанцев зі своїми футболістами. На жаль, мені навіть не дали шанс себе проявити, не запросили на збір. Потім я поїхав на збір з криворізьким "Кривбасом", який очолював Олег Таран, зіграв один контрольний матч. Нібито не погано провів той матч, але для переходу в "Кривбас" потрібно було платити гроші "Ниві", а криворізький клуб опирався на вільних агентів. В те міжсезоння я поїхав до чемпіона Казахстану "Актобе". Там була таж ситуація, що й в "Кривбасі": потрібно було платити за мене "Ниві". Також в казахстанському клубі вже було підписано 5 легіонерів; п’ятим легіонером в той час став нігерієць. А в чемпіонаті Казахстану було обмеження на кількість легіонерів на футбольному полі. Також потрібно було оформляти документи закордонного переходу. Всі ці фактори в сукупності завадили мені перейти до казахстанської команди. Після поїздки до Казахстану я був на закордонному зборі в луцькій "Волині": провів три товариські матчі. Потім поїхав з командою до України, підписав контракт з клубом. Перед "Волинню" тоді було поставлено завдання: вихід до Прем’єр-Ліги України. Не вдалося довго пограти у "Волині". Я робив все, щоб грати в луцькій команді. Лише головного тренеру відомо, чому я не грав. Минулого літа "Волинь" вийшла до Прем’єр-Ліги України. Не маючи ігрової практики я попросив, щоб мене віддали в оренду у білоруську команду "Белшина", яка була дебютантом вищої ліги. Прийшов новий тренер. Перед білоруською командою було поставлено задачу потрапляння до четвірки кращих. Там я грав півроку. Команда представляла місто Бобруйськ. В тому місті люблять і хокей, і футбол. Так, губернатор більше захоплювався хокеєм, виділяли кошти на розвиток цього виду спорту; було побудовано чудовий льодовий палац на сім тисяч глядачів, який був одним із кращих в Білорусії. Президент клубу «Белшина» ж віддавав перевагу футболу. Тож так виходило, що гроші в Бобруйську виділялися і на хокей, і на футбол.
- Перші враження від перебування в кіровоградській "Зірці".
- Я вперше приїхав в Кіровоград. Мені все тут подобається. Пройшов збір з командою у Новій Каховці. Чудові тренери працюють, справжні професіонали, котрі бажають побудувати ту гру, яка приносить результат. Для цього вони стараються все зробити. Проводять цікаві тренування. Також підібрався хороший колектив. Матчів "Зірки" в минулому сезоні не бачив. Читав, що команда стала чемпіоном другого кола першості: тренери зуміли підняти команду з останнього на 12-е місце. Видно, що тренери тут дійсно працюють, є результат їх праці, команда почала по-іншому грати. До переходу в "Зірку" з нинішніх партнерів по команді ні з ким не грав.
- Поділіться, будь ласка, своїми враженнями від матчу із ужгородською командою.
- Нам трохи не пощастило. Команда "Говерла-Закарпаття" приїхала із серйозними задачами. Я вважаю, що в суперника був один момент, коли їх нападник в кінці першого тайму під кутом бив по воротах і Андрій Товт впіймав м’яч. Забитий м’яч же став причиною нашої помилки: не розібралися в тій ситуації. В нас у першому таймі були моменти: Роман Луценко не забив, я пробивав, але захисники встигли заблокувати удар. В другому таймі гості взагалі не створили небезпечні моменти біля наших воріт. Ніби ми правильно все робили, доходили до штрафного майданчика суперника. Ужгородці намагалися втримати перемогу з рахунком 1:0. Це перша гра. Далі все буде добре. Дивно ще одне: Роману Луценко в штрафному майданчику суперника розбили обличчя, з’явилася кров, яка доводить факт зіткнення та порушення правил про нього, але арбітр цей епізод матчу залишив без уваги. Приємно було в першому офіційному матчі у новій команді отримати приз кращого гравця матчу.
Джерело: Офіційний сайт ФК "Зірка