Про нас
увійти

Неймовірні пригоди Ниви в Криму: без стрілянини і скандалу не обійшлося

категорія: Футбол | дата: 27 04 2014
Неймовірні пригоди Ниви в Криму: без стрілянини і скандалу не обійшлося

Футболісти тернопільської Ниви надовго запам'ятають вояж на півострів Крим, куди вони прямували на матч 25-го туру Першої ліги.

Пам'ятається, на початку квітня Армянськ з робочим візитом відвідав Мілетій Бальчос. Президент ПФЛ залишився задоволений побаченим і запевнив, що грати в Криму можна. Крім того, Мілетій Володимирович зазначив, що "досягнуті особисті домовленості з керівництвом українського і російського блокпостів про те, що делегації футбольних колективів вони пропускають в першу чергу. Зараз ми готуємо циркуляр для клубів, яким ще належить відвідати Армянськ. У ньому докладно розпишемо всі дії, залишимо всі необхідні контактні номери телефонів. Нічого складного немає. Головне заздалегідь підготувати в кількох примірниках списки делегації, включаючи уболівальників, якщо такі будуть, з номерами паспортів. Надалі всіх суперників на в'їзді до Криму буде зустрічати і супроводжувати до місця призначення особисто Кириченко (начальник Титану), який має досвід роботи в правоохоронних структурах."

Але сьогоднішні події, які довелося пережити футболістам, тренерському і адміністративному штабам Ниви, чітко говорять, що гріш ціна всім цим домовленостям. Пригоди тернополян почалися в першій половині дня, коли автобус з командою 2,5 години простояв на російському блокпосту. За цей час прикордонники провели ретельний обшук речей персоналу і футболістів, перевірили документи і не пустили на територію півострова трьох гравців. Причини різні. Зокрема, у Миколи Лазорик при собі були тільки водійські права, оскільки захисник зараз займається заміною паспорта. Однак цього документа прикордонникам виявилося недостатньо. Ярослава Сворака "забракували", тому що в його паспорті відсутня друга фотографія (7 лютого футболісту виповнилося 25 років). Ну а Михайло Басараб, згідно з його слів, потрапив "під роздачу" просто так, без будь-яких причин і пояснень. Нічого складного, говорите? Досить списку делегації? Ну-ну...

На цьому пригоди Ниви у Криму не закінчилися. Щоб покинути півострів, команді довелося пережити ще кілька дуже неприємних годин. Як повідомляє офіційний сайт клубу, Ниву знову впродовж двох годин утримували на кордоні з Україною, при цьому прикордонники дозволили собі стріляти з автоматів в повітря. Це ще що за неподобство? Де був представник Титана, який, за словами Бальчоса, повинен зустрічати і супроводжувати команду на території Криму? Чому не діяв пан Гостєв, голова місцевої федерації футболу? Я його не просто так згадав. Пару тижнів тому президент ФФУ Анатолій Коньков погрожував особисто забезпечити порядок на матчах чемпіонату України, які проходитимуть в Криму, цитую: "У Криму є наш осередок в особі голови місцевої федерації товариша Гостєва. Я готовий не тільки йому дзвонити, але і свого співробітника відправляти разом з любителями футболу тих команд, які приїжджають до Криму, щоб Гостєв з усіма своїми можливостями, які у нього є, забезпечував порядок і безпеку. Якщо хочете, я поїду разом з уболівальниками. На кордоні нас зустріне Гостєв, відвезе на стадіон, подивимося матч і точно так же повернемося назад".

Ще раз повторюся, неподобство! Тому повністю підтримую президента Ниви, який вже встиг заявити, що подаватиме апеляцію у ФФУ і в ПФЛ і домагатися анулювання результату поєдинку проти Титана (поразка 0:1). Команда на рівному місці втратила трьох гравців основи (це взагалі цікавий момент, можна адже в майбутньому спеціально не пропускати через кордон певних виконавців, роблячи суперника таким чином слабше), приїхала на гру втомлена ще й за півгодини до її початку. Після пережитого футболістами та персоналом команди, про який футбол може йти мова?

Дуже цікаво, як на цей інцидент відреагують вищі футбольні органи країни ... Невже після цього в Криму і далі будуть проводити матчі чемпіонату України? Чи, може, знову все в один голос будуть твердити, що на окупованій території безпечно?

За матеріалами footboom.com

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook