Про нас
увійти

Президент ФК Нива: "Футбол в Україні — досить дороге задоволення"

категорія: Футбол | дата: 08 04 2014
Президент ФК Нива:

Президент тернопільської Ниви Автанділ Мдінарадзе в ефірі програми "Про важливе" розповів про стан справ у клубі.

— Як ви прийшли у Ниву?

— Я вже декілька разів приходив у Ниву. Якщо ви маєте на увазі мій останній прихід, то я нікуди і не йшов. Просто був такий період, коли я не займався справами клубу. Починаючи з жовтня всі питання, що стосуються життєдіяльності Ниви, брав на себе на той час почесний президент клубу і голова ОДА Валентин Хоптян. З того часу я не займався командою, а лише зі сторони споглядав. Хоча де-юре я залишався власником клубу і для мене було важливим все, що діється у Ниві. В нас були деякі домовленості з Хоптяном щодо нормалізації стану команди. Але так сталося, що він покинув Ниву, залишивши дуже багато боргів. Постало питання подальшого існування клубу. Починаючи з лютого я почав активно вмішуватися у життя команди, дав декілька інтерв’ю, в яких розказав, що робиться у команді. Коли голова ОДА зник з нашої області, я був змушений взяти на себе серйозну відповідальність і повернутися у команду, щоб не дати їй зникнути. Крім того, на Ниву очікував дуже важливий матч 1/4 кубка України, тому я не міг просто так залишити цю ситуацію. 15 березня ми зібрали футболістів і розповіли їм про ситуацію і стан справ у команді. З більшістю гравців ми дійшли згоди щодо замороження боргів, і приступили до роботи. За десять днів команда провела невеличкий збір, після чого виїхала на матч у Черкаси.

— З чого і коли почалися фінансові проблеми у Ниві?

— Я не пам’ятаю, щоб у Ниви була стабільна фінансова ситуація. Завжди були проблеми — ті чи інші. В період, коли я активно займався життєдіяльністю клубу, я робив все для того, щоб команда цих проблем не відчувала. Починаючи з 2012-го року, коли ми серйозно взялися за команду і поставили перед нею мету здобути путівку у першу лігу, проблем ніколи не виникало. Тобто команда їх не відчувала. Реальні проблеми почалися з жовтня 2013-го року, якраз з того періоду, коли всі повноваження на себе перебрав голова ОДА Валентин Хоптян. Мабуть, він вирішив, що краще впорається з керуванням клубу. Я не заперечував, адже командою мала зайнятися перша особа області.

— Правда, що гравцям не виплатили зарплату за останні 5 місяців? Коли з ними розрахуються?

— Якраз з жовтня ці борги і залишилися. Клуб почав платити гравцям зарплату з березня 2014-го року. Але ті борги — за три, а у декого і за чотири місяці — ми заморозили. Зараз ми робимо все для того, щоб стабілізувати фінансове положення для того, щоб борги не накопичувалися і потрошки щомісяця виплачувати те, що ми заборгували гравцям.

— Яка причина звільнення головного тренера команди, Ігоря Яворскього?

— Існує декілька причин. По-перше, я рахую, що пан Яворський на певному етапі своєї роботи почав займатися не тільки футбольними питаннями, а й іншими моментами, які стосуються фінансування і розподілу коштів. Він розширив собі повноваження. В нас з ним на цю тему відбулася не одна розмова. Але в нього було своє бачення. З тих пір, коли всі повноваження по керівництву клубу на себе перебрав Валентин Хоптян, Ігор Яворський почав поєднувати функції головного тренера і президента клубу. Я вважаю, ще неправильний вчинок головного тренера, і це викликало моє негативне ставлення до усього цього. Я про це йому сказав. Тому, коли я знову почав опікуватися клубом, ми з ним переговорили і вирішили, що він не буде займатися командою.

— Як ви можете прокоментувати поразку у Черкасах у матчі 1/4 фіналу кубку України?

— На це були об’єктивні причини. Команда зібралися лише за десять днів до цього матчу. Команда абсолютно не була готова. Ниву залишили декілька провідних футболістів, на місця яких прийшли нові виконавці, які ще не зіграні. У свою чергу Славутич отримав нового головного тренера, запросив кваліфікованих гравців, пройшов повноцінні збори. Черкащани були набагато краще підготовлені до матчу. Плюс команда грала у себе вдома — це серйозний фактор. Крім того, з фінансуванням у Славутича все гаразд. Нива не була фаворитом того матчу. Наші футболісти зробили все, що було в їх силах. У мене немає ніяких претензій до них. Навпаки, я їм вдячний. Пенальті — це лотерея. Не повезло.

— Кого з гравців зараз не вистачає команді?

— Нашій команді завжди не вистачало хорошого нападника. Коли ми грали у другій лізі, в нас був Кабанов, який досить вдало справлявся зі своєю роллю нападника. Але він закінчив кар’єру. З тих пір ми не можемо знайти нападника. Це наше слабке місце. Фактично у нас в нападі грає футболіст, який не є нападником. Ми змушені ставити на вістрі атаки Ігоря Мельника. Дуже підвів нас Сергій Шестаков. Він досить вдало грав на позиції правого хавбека. Ми робили все для того, щоб він залишився у команді. Але в нього своє бачення. Він покинув команду, тим самим зробивши нам проблему на правому фланзі. Хоча зараз награються інші гравці на цій позиції.

В принципі, лінія захисту в нас залишилася колишня. Середня лінія, незважаючи на те, що Ниву залишили брати Баранці, досить стабільна. Якщо ми запросимо декілька футболістів на окремі позиції, то команда буде досить боєздатною.

— Чи бачите ви перспективи для команди в чемпіонаті України?

— В нас є тільки одна проблема — немає фінансової стабільності. Футбол в Україні — досить дороге задоволення. Тернопільська область на сьогодні не готова для того, щоб утримувати команду першої ліги. Це величезна проблема. Як стабілізувати фінансове положення? Я мрію про те, щоб клуб сам для себе заробляв гроші. Але для такої структури йому потрібен початковий капітал. На жаль, в Тернополі нічого не можливо зробити без підтримки влади. На рівні розмов у нас є підтримка влади. Я мав розмову з новим головою ОДА. Він готовий надавати підтримку команді. Але це дуже важкий процес. Я веду розмови з багатьма комерційними структурами, бізнесменами, які могли б допомогти команді. Я готовий обговорювати будь-які умови допомоги або співпраці. Взагалі я хочу звернутися до вболівальників. Не треба відкривати рахунки для допомоги клубу. Зробіть одну просту річ: приходьте на футбол. Купляйте квитки і просто приходьте на футбол. Не намагайтеся безкоштовно пролізти на футбол. Кожний куплений квиток — це та допомога, яку сьогодні вболівальник може надати команді. Це єдине моє прохання. Якби на кожну гру приходило по 8-10 тисяч людей, це була б дуже серйозна фінансова допомога команді. Якщо навіть у вас не вийде прийти на матч, все одно купіть квиток. Цим ви зробите велику справу. Зі своєї сторони я обіцяю, що зроблю все можливе і неможливе, щоб стабілізувати ситуацію у клубі.

— Які завдання стоять перед командою на найближчі два роки?

— Такі далекосяжні завдання ми зараз ставити не можемо. Ми хочемо гідно закінчити другу частину нинішнього чемпіонату, зайняти у турнірній таблиці місце не нижче десятого. Це цілком реальне для нас завдання. Також за ці два місяці, які залишилися до закінчення чемпіонату, хочемо стабілізувати фінансове положення клубу. Вже в залежності від цього будемо ставити завдання на наступний сезон. На сьогодні Нива може спокійно боротися за вихід у Прем’єр-лігу, якщо на це будуть кошти. Якщо навіть нинішній склад підсилити декількома футболістами, він спроможний виконати самі високі завдання. Це залишається нашою мрією.

За матеріалами footboom.com

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook