Про нас
увійти

Скандал у тернопільському футболі!

категорія: Футбол | дата: 30 01 2014
Скандал у тернопільському футболі!

Вчора, 29 січня, у Тернополі відбулася звітно-виборча конференція міської Федерації футболу. Федерація звітувала про 4-річний етап роботи.

Водночас відбулися вибори нового голови Федерації футболу Тернополя. На пост керівника претендували два кандидати. У підсумку більшість голосів отримав Ігор Підгайний, який вже займав цю посаду. Його опонент — Дмитро Андрієшин вважає, що не програв вибори. Амбіційний тренер має своє бачення на розвиток футболу у Тернополі.

— Перш за все хочу подякувати всім тим, хто вислухав мою позицію і дав змогу мені висловитися. Я розповів про своє бачення діяльності Федерації футболу міста, про нові ідеї та подальший розвиток цієї структури. Я вважаю, що не програв — просто я не виграв, — сказав Дмитро Андрієшин.

— Що підштовхнуло вас взяти участь у виборах голови Федерації?

— Чому я подав свою кандидатуру? Граючи у чемпіонаті міста з футболу, я зробив висновок, що за чотири роки діяльності Федерація не розвинулася зовсім. З кожним турніром кількість команд-учасниць лише зменшувалася. Це спостерігалося не лише у великому футболі, але й у міні-футболі. Останній чемпіонат міста догравали лише чотири команди, хоча на початку їх було вдвічі більше. Чому? Все це через промахи в організації, скандали пов'язані із контрольно-дисциплінарним комітетом та рішеннями суддів.

Сьогодні я послухав звіт міської Федерації і зокрема ревізійної комісії, яка стверджує, що на рахунку у них немає грошей. Більше того, у Федерації навіть банківського рахунку немає. Хоча на змаганнях під егідою Федерації футболу Тернополя регулярно збиралися грошові внески. Напрошується запитання: куди пішли ці гроші? У чемпіонаті з міні-футболу брали участь 12 команд, які вносили по 300 гривень. У сумі — 3600 гривень. А таких турнірів було чимало. Федерація — це громадська організація, яка не є прибутковою. Але куди ділися ці кошти? Напевне вони не йдуть на розвиток футболу…

У Федерації говорять, що вони облаштовують футбольні поля. Але чомусь на тернопільських полях починають будувати будинки. Згодом говорять що немає де проводити турніри. Стадіонів у Тернополі — чимало. Наша позиція була такою, що ми б закріпили одне поле за двома командами, які беруть участь у чемпіонаті міста. Вони не виплачують жодних внесків, але беруть на себе зобов'язання доглядати за цим футбольним полем: стригти газон, укатувати його. Ось і все — проблема вирішена. Чому дитячі турніри організовує футбольна школа, а Федерація лише сприяє, а не навпаки?

Також, на мою думку, Федерація повинна мати свою такзвану "домівку". Тобто приміщення де вона розміщується. Простий вболівальник, який хоче звернутися у Федерацію, не зможе цього зробити. Всі футбольні люди знають керівника Федерації, але де вона знаходиться — знають одиниці. Крім того міська Федерація не має ні факсу, ні електронної скриньки. Чотири роки існує Федерація, але при цьому нічого немає. Куди мені, приміром, звертатися з пропозиціями? Куди писати? Федерація не має власного інтернет-сайту, який би висвітлював спортивні події.

У мене також є запитання до проведення звітно-виборчої конференції. За правилами учасників мали попередити за два місяці офіційним листом. Проте зробили це за два дні у телефонному режимі. Хіба це можна вважати офіційним запрошенням? І чи буде ця конференція легітимна?

Можливо, у мене ще немає такого досвіду. Але я готовий вчитися — саме тому висунув свою кандидатуру.

— У разі перемоги, якими б були ваші перші кроки на цій посаді?

— Якби мене обрали головою Федерації футболу міста Тернополя, то перш за все я б знайшов офіс для Федерації з відповідною вивіскою, а також відкрив банківський рахунок Федерації. Друге — це організація, підкреслюю, регулярного чемпіонату міста, а не просто окремого турніру. Суть чемпіонату у тому, щоб футболісти Тернополя брали участь у ньому круглорічно. Тобто футболісти грали б у великий футбол, а взимку переходили у міні-футбол. Провести турнір у три дні — це не те що потрібно. Нам потрібна масовість, а це збільшення команд-учасниць як міні-футболу, так і великого футболу. Також це повне висвітлення подій у ЗМІ через офіційний сайт Федерації, де була б вся інформація про змагання, фото та статистика. Щоб кожен тернополянин міг ознайомитися із футболом свого міста. Побачити, хто грав, коли, скільки голів забив і тому подібне.

Я, як тренер, хотів би звернути увагу і на дитячий футбол і створити міський чемпіонат на подобі "Шкіряного м'яча". Так, влітку є футбольні змагання, але чому їх немає взимку? Далі — студентський чемпіонат міста. Як відомо, студентські команди регулярно приймали участь у чемпіонаті міста. На даний час у педуніверситеті є внутрішній чемпіонат між студентами, де грають різні курси та факультети. А чому б нам не організувати такий міський чемпіонат? Кожен вуз Тернополя міг представити по кілька команд — ось вам і чемпіонат міста серед студентів. При цьому представники наших професійних команд Ниви і ФК Тернополя могли б відвідувати ці матчі і спостерігати за потенційними новачками. Мені говорять, що студентську футзальну лігу немає де проводити. Але ж кожен вуз має свій спортзал. Я вважаю, що ректори та декани навчальних закладів можуть виділити кілька годин на тиждень, щоб їхні студенти брали участь у міських змаганнях. Це — популяризація здорового способу життя серед студентів.

Йдемо далі. Кожен футболіст у чемпіонаті міста повинен мати страхування. Зараз застрахувати гравця це невеликі кошти. Але у разі якоїсь серйозної травми страхова компанія може виплатити людині компенсацію.  До того ж команди повинні мати власного лікаря, який має бути присутнім на матчах. На теперішніх змаганнях лікар під час футбольного матчу відсутній. Все має бути чітко: заявка команди, страхування і основне — паспорт футболіста. Щоб певна людина представляла певну команду, а не грала в кожному турі за іншу. Команда, яка не має елементарної футбольної форми (гетри, футболка та шорти) — не допускається до чемпіонату міста. Грати у маніжках не дозволяється. Якщо ми хочемо виходити на якісний рівень футболу, то мають бути враховані певні правила. І коли Федерація проводить змагання, то все має бути чітко.

До речі, я жодного разу не бачив голову Федерації футболу Тернополя на змаганнях чи нагородженні. Минулого року команда Зірка виграла міський чемпіонат, але ж її не нагороджували представники Федерації. Тому, я вважаю, що потрібно цю систему міняти… Так, сьогодні мені запропонували стати заступником голови Федерації, але я відмовився. Адже я не поділяю тієї стратегії, яку пропагують теперішні керівники. Мені не потрібні посади — мені потрібні якісні зміни у футболі. Я не хочу, щоб наші тернопільські футболісти їздили заробляти гроші у сусідні Хмельницьку і Івано-Франківську області, а залишалися і грали тут.

фото - oblsport.te.ua

Читайте найцікавіші новини спорту у Facebook